Збірна України з паратриатлону відлетить на збір 22 лютого

Традиційно для сезону 2020-2021, місцем для навчально-тренувального передсезонного збору для українських триатлетів та паратриатлетів буде турецька Аланія.

У зв’язку з відміною етапу Кубка світу в японському місті Міядзакі, який було заплановано на середину березня, підопічні Романа Короля вимушені зробити певні корективи в календар власної підготовки. Нагадаємо, збірна України з паратриатлону посилено готується до Паралімпійських Ігор і станом на зараз претендує як мінімум на три ліцензії – для Аліси КолпачкиВіти Олексюк та Анатолія Варфоломєєва. Оскільки змагання олімпійської та паралімпійської кваліфікацій було перенесено на травень – збірна України з паратриатлону продовжує підготовку до сезону й нині переважно працює над об’ємами.

«Зараз ми в Києві – багато плаваємо, крутимо вело і виконуємо чималий обсяг роботи в тренажерній залі. Кубок світу в Міядзакі мав статус паралімпійської кваліфікації, тож ми до нього посилено готувалися. Однак, цей турнір відмінили через загрозу поширення коронавірусної хвороби. А відтак, станом на зараз найближчим турніром паралімпійської кваліфікації є чемпіонат світу в Мілані, який заплановано на 8 травня. До цього часу, ми шукатимемо внутрішні змагання в Україні для розстартовки», – наголосив головний тренер збірної України Роман Король.

За тиждень наша команда відлетить до Туреччини і працюватиме на зборі до 30 березня.

Олімпійська та паралімпійська кваліфікації стартують не раніше травня 2021 року

Минулого тижня члени Виконавчого комітету ITU в режимі відеоконференції обговорили ймовірність відновлення періодів кваліфікації до Олімпійських та Паралімпійських Ігор в Токіо.

Після консультацій зі спортсменами, тренерами, медичними та технічними комітетами, в ITU  ухвалили рішення зачекати з офіційними заявами щодо відновлення олімпійського/паралімпійського відбору. На даному етапі, члени Виконкому домовилися й надалі спостерігати за тим, як розвиватиметься ситуація з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 у світі, перш ніж оголосити остаточне рішення щодо відновлення олімпійської та парлімпійської кваліфікації.

В ITU остаточно вирішили, що кваліфікаційні етапи до головних змагань чотириріччя не будуть проведені раніше 1 травня 2021 року, а остаточне рішення про старт кваліфікаційної кампанії-2021 буде винесено 18 березня.

Турнірну таблицю олімпійського та паралімпійського відборів було заморожено в березні минулого року, а всі послідуючі результати не враховуватимуться в кваліфікації.

Додамо, що запланований на 20 березня етап Кубка Світу в японському місті Міядзакі, який мав статус турніру олімпійської та парлімпійської кваліфіції, також вирішили скасувати через поточні обмеження на поїздки в регіон.

Джерело: https://www.triathlon.org/news/article/olympic_and_paralympic_triathlon_qualification_will_not_start_before_1st_ma