Віта Олексюк пройшла перекласифікацію перед Паралімпійськими Іграми

Паратриатлетка збірної України виконала обов’язкову процедуру перевірки на відповідність своїй класифікації PTVI B2 (Para triathlon visual impared).

В паратриатлон Віта Олексюк прийшла шість років тому. Від народження дівчина з Рівненщини мала проблеми з зором, через цю обставину навіть була звільнена від уроків фізкультури в школі. Однак, з часом Віта знайшла в собі сили кинути виклик обставинам та прийшла в професійний спорт – паратриатлон. На жаль, її хвороба від року в рік прогресує, тож Віта Олексюк змушена раз на два роки проходити перекласифікацію.

Віта Олексюк та її гайд Лілія Барановська здобули ліцензії на Паралімпійські Ігри, заздалегідь застовпивши за собою 8-ме місце паралімпійського рейтингу. На останньому старті в іспанській Коруні дівчата закріпили свою перевагу над конкурентками і зняли будь-які питання щодо участі в головних змаганнях чотириріччя! Однак, не менш важливим завданням було пройти в Мадриді класифікацію на відповідність категорії. В результаті детальної медичної перевірки, лікарі та експерти підтвердили класифікацію Віти Олексюк та залишили її в класифікації PTVI B2 до 2025 року включно.

Паралімпійські Ігри стартують у Токіо 24 серпня. Станом на зараз, збірна України з паратриатлону має дві ліцензії – Віта Олексюк виступить на Іграх в категорії для атлеток з вадами зору, а Аліса Колпакчи для атлеток з вадами опорно-рухового апарату. Також зберігається невисока ймовірність потрапити на Парлімпійські Ігри і в Анатолія Варфоломєєва. Додамо, що такий результативний виступ нашої команди впродовж паралімпійського відбору був би неможливим без підтримки потужного партнера – компанії Winner, а також без усестороннього сприяння, забезпечення, патронату та допомоги від Національного Комітету спорту інвалідів України.

Ймовірність участі Колпакчи та Олексюк в Паралімпійських Іграх – 99%!

Минулими вихідними в Лідсі (Великобританія) відбувся багато в чому визначальний турнір Серії чемпіонату світу з паратриатлону. Турнір на Туманному Альбіоні мав статус паралімпійської кваліфікації і є передостаннім у відборі, тож збірна України виступила на ньому повним складом.

Паратриатлетка з вадами опорно-рухового апарату Аліса Колпакчи має найвищий парлімпійських рейтинг серед усіх українських збірників! За великим рахунком, у Лідсі їй потрібно було просто виступити, не втратити залікових очок та втримати високі позиції рейтингу. Що й було реалізовано на практиці – в категорії PTS5 Аліса закінчила змагання на 5-му місці, це дозволило їй залишитися на 4-й позиції паралімпійського рейтингу. Нагадаємо, щоб здобути перепустку на головні змагання чотириріччя, на момент закінчення відбору атлет/атлетка має закріпитися в ТОП-10 рейтингу своєї класифікації.

Стратегічне завдання підкорилося й паратриатлетці з вадами зору Віті Олексюк та її гайдові Лілії Барановській! В Британії наші дівчата фінішували шостими, в прекрасному стилі випередивши на самісінькій стрічці тандем з Росії. Тим самим, Віта й Ліля позбавили росіянок будь-яких шансів на участь в Паралімпійських Іграх – тоді як свої позиції рейтингу українки закріпили залізобетонно! Нині Віта і Ліля на шостому місці рейтингу з більш ніж комфортним відривом від переслідувачок та претенденток на омріяне місце в ТОП-10.

А от для Анатолія Варфоломєєва та його гайда Романа Короля головний бій ще попереду! У Лідсі наші хлопці дісталися фінішу на 8-му місці, що дозволило їм втримати 13-ту позицію рейтингу. Враховуючи певну специфіку відбору (станом на зараз, дві країни мають по троє атлетів з кращим рейтингом, ніж у нашого тандему, однак від країни мають право виступити на Паралімпійських Іграх максимум дві пари на категорію), Анатолій/Роман нині на 11-й позиції рейтингу. Тож, попереду в них момент істини та перспектива таки увірватися в ТОП-10 – заключний турнір паралімпійської кваліфікації у іспанській Коруні, що запланований на 20 червня.

На турнірі в Лідсі в тій таки категорії виступив і досвідчений Василь Закревський з гайдом Костянтином Вечкановим, у підсумку хлопці посіли 11-те місце.

Колпакчи та Олексюк роблять впевнений крок назустріч Паралімпійським Іграм!

Збірна України з паратриатлону здобула дві срібні нагороди на етапі світової серії в Йокогамі.

І цей результат є надважливим навіть не стільки у світлі самого факту здобуття нагород на престижному міжнародному старті! Річ у тім, що етап світової серії з паратриатлону в Йокогамі став першим після річного «змагального локдауну» турніром паралімпійської кваліфікації – статус змагань зобов’язував атлетів/атлеток боротися не лише за медалі, а й за перспективу потрапити на головні змагання чотириріччя.

Збірна України під керівництвом Романа Короля та за підтримки Національного Комітету спорту інвалідів відправилася в країну сонця, що сходить, у бойовому складі атлетів, які зберігають непогані шанси потрапити на Парлімпійські Ігри: атлетка з вадами опорно-рухового апарату Аліса Колпакчи (PTS5), спортсмени з вадами зору Віта Олексюк (PTVI) та Анатолій Варфоломєєв (PTVI), а також їхні гайди – відповідно Лілія Барановська та Костянтин Вечканов.

Киянка Аліса Колпакчи вже має досвід виступів на Паралімпійських Іграх – проте, якщо у 2016-му в Ріо-де-Жанейро Аліса мала реалізувати більш символічну місію в статусі першої паратриатлетки в історії України і тягар результату на неї не надто тиснув, то станом на зараз вона впевнено входить до ТОП списку атлеток своєї категорії PTS5. На турнірні в Йокогамі наша співвітчизниця пропустила поперед себе лише опонентку з Франції, але вже у боротьбі за срібну нагороду Колпакчи не залишила суперницям жодних шансів! Особливо варто відзначити її дуже конкурентний результат на велоетапі. А загалом, підопічній Раїси Лагутенко та Олексія Цілувальникова вдалося зібрати усі три види воєдино і в підсумку випередити найближчу переслідувачку майже на цілих чотири хвилини!

Срібна медаль у Йокогамі дозволила Алісі втриматися на високих позиціях парлімпійського рейтингу – українка перебуває на 3-му місці, що дозволяє їй всерйоз розраховувати на паралімпійську ліцензію. Нагадаємо, щоб здобути перепустку на головні змагання чотириріччя, на момент закінчення відбору атлет/атлетка має закріпитися в ТОП-10 рейтингу своєї класифікації.

Доволі непогані шанси на поїздку в Токіо зберігає також українка Віта Олексюк! В Йокогамі вона вперше виступила з новим гайдом – триатлеткою основного складу Національної збірної України Лілією Барановською. До цього часу, впродовж усього парлімпійського циклу Віта працювала в тандемі з Олександрою Гришиною – проте, як бачимо, кадрові зміни не завадили нашій спортсменці чітко окреслити свої амбіції. В категорії PTVI Віта й Ліля завоювали срібло, випередивши в тому числі й двох прямих конкуренток з Японії та Франції, які також борються за право виступити на Парлімпійських Іграх. Цей результат дозволив парі Олексюк/Барановська закріпитися на 6-й позиції рейтингу і зберегти доволі комфортний відкрив від найближчих переслідувачок.

Без медалі, однак з непоганим результатом у Йокогамі виступив ще один українець Анатолій Варфоломєєв! На цьому турнірі в якості гайда йому асистував головний тренер збірної України Роман Король. Хлопці доволі впевнено долали дистанцію і до останнього претендували на місце в призах – проте, якщо на плаванні та вело Анатолієві з Романом вдавалося триматися в групі лідерів, то вже на біговому сегменті сил дещо забракло. У підсумку – 7-ме місце, яке залишає Варфоломєєва на 13-й позиції парлімпійського рейтингу, а разом з тим – і шанси на продовження боротьби за ліцензію.

Додамо, що попереду ще два старти паралімпійської кваліфікації – етап світової серії в Лідсі (Великобританія) 5-6 червня, а також Кубок світу в Безансоні (Франція) 12-13 червня. Очікується, що на цих турнірах до групи Колпакчи-Олексюк-Вечканов долучиться також досвідчений Василь Закревський! Киянин перебуває на 21-й позиції парлімпійського рейтингу PTVI.

Вболіваємо за наших!

Лілія Барановська дебютує в якості гайда паратриатлетки Віти Олексюк

Найближчими вихідними чемпіонка України на довгій дистанції Лілія Барановська виступить в тандемі з паратриатлеткою Вітою Олексюк на етапі світової серії з паратриатлону в японському місті Йокогама.

Як і повідомлялося раніше, з 1 травня в світовому триатлоні та паратриатлоні стартувала серія турнірів олімпійської та парлімпійської кваліфікацій. Для паратриатлетів одним з головних стартів на шляху до Токіо стане етап світової серії в Йокогамі, який заплановано на 15 травня.

Збірна України під керівництвом Романа Короля відлетіла в Японію в понеділок. Склад команди – власне, головний тренер збірної Роман Король, а також атлети та гайди Аліса Колпакчи, Анатолій Варфоломєєв, Костянтин Вечканов, Віта Олексюк та Лілія Барановська. Остання долучилася до табору команди лиш кілька місяців тому і покликана замінити в якості гайда Віти Олексюк Олександру Гришину.

«Упродовж підготовки Ліля зарекомендувала себе дуже сильним гайдом, – повідомляє Роман Король. – У них з Вітою непогано виходить працювати в тандемі. Гайд задає конкурентний темп і в хорошому розумінні цього слова «тягне» атлета. Варто додати, що Барановська залишається в збірній України і продовжить свою професійну кар’єру на довгій дистанції та «половинці» – це не заборонено регламентом та міжнародними правилами триатлону».

Додамо, що збірну Україну з паратриатлону всіляко підтримує і веде до Паралімпійських Ігор Національний Комітет спорту інвалідів України. Загалом, одразу троє паратриатлетів мають непогані шанси потрапити на головні змагання чотириріччя, які відбудуться вже цього літа в Токіо – це Аліса Колпакчи, а також Анатолій Варфоломєєв та Віта Олексюк зі своїми гайдами. Для цього їм потрібно втримати власні позиції упродовж турнірів паралімпійської кваліфікації, перший з яких відбудеться вже цієї суботи в Йокогамі о 00:50 за київським часом.

Вболіваймо за наших!

Збірна України з паратриатлону відлетить на збір 22 лютого

Традиційно для сезону 2020-2021, місцем для навчально-тренувального передсезонного збору для українських триатлетів та паратриатлетів буде турецька Аланія.

У зв’язку з відміною етапу Кубка світу в японському місті Міядзакі, який було заплановано на середину березня, підопічні Романа Короля вимушені зробити певні корективи в календар власної підготовки. Нагадаємо, збірна України з паратриатлону посилено готується до Паралімпійських Ігор і станом на зараз претендує як мінімум на три ліцензії – для Аліси КолпачкиВіти Олексюк та Анатолія Варфоломєєва. Оскільки змагання олімпійської та паралімпійської кваліфікацій було перенесено на травень – збірна України з паратриатлону продовжує підготовку до сезону й нині переважно працює над об’ємами.

«Зараз ми в Києві – багато плаваємо, крутимо вело і виконуємо чималий обсяг роботи в тренажерній залі. Кубок світу в Міядзакі мав статус паралімпійської кваліфікації, тож ми до нього посилено готувалися. Однак, цей турнір відмінили через загрозу поширення коронавірусної хвороби. А відтак, станом на зараз найближчим турніром паралімпійської кваліфікації є чемпіонат світу в Мілані, який заплановано на 8 травня. До цього часу, ми шукатимемо внутрішні змагання в Україні для розстартовки», – наголосив головний тренер збірної України Роман Король.

За тиждень наша команда відлетить до Туреччини і працюватиме на зборі до 30 березня.

Олімпійська та паралімпійська кваліфікації стартують не раніше травня 2021 року

Минулого тижня члени Виконавчого комітету ITU в режимі відеоконференції обговорили ймовірність відновлення періодів кваліфікації до Олімпійських та Паралімпійських Ігор в Токіо.

Після консультацій зі спортсменами, тренерами, медичними та технічними комітетами, в ITU  ухвалили рішення зачекати з офіційними заявами щодо відновлення олімпійського/паралімпійського відбору. На даному етапі, члени Виконкому домовилися й надалі спостерігати за тим, як розвиватиметься ситуація з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 у світі, перш ніж оголосити остаточне рішення щодо відновлення олімпійської та парлімпійської кваліфікації.

В ITU остаточно вирішили, що кваліфікаційні етапи до головних змагань чотириріччя не будуть проведені раніше 1 травня 2021 року, а остаточне рішення про старт кваліфікаційної кампанії-2021 буде винесено 18 березня.

Турнірну таблицю олімпійського та паралімпійського відборів було заморожено в березні минулого року, а всі послідуючі результати не враховуватимуться в кваліфікації.

Додамо, що запланований на 20 березня етап Кубка Світу в японському місті Міядзакі, який мав статус турніру олімпійської та парлімпійської кваліфіції, також вирішили скасувати через поточні обмеження на поїздки в регіон.

Джерело: https://www.triathlon.org/news/article/olympic_and_paralympic_triathlon_qualification_will_not_start_before_1st_ma