Зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону) 2023

18.12.2023

Новини

Паратриатлон

alt

15-18 грудня у Львові завершився сезон триатлону! Більше двох сотень учасників змагань зібрав чемпіонат і Кубок України з триатлону (акватлону) серед вікових груп, а також TRILEWY AQUATHLON CUP серед дорослих і дітей.

Дорослі і молодь долали дистанцію 800 метрів у басейні і 5 кілометрів у біговому манежі. Чемпіонами країни у зимовій першості з триатлону (акватлону) стали Софія Бондаренко із Полтави і Костенко Сергій із Запоріжжя. Софія разом із Ткач Софією із Києва випливли лідерами. Але на біговому етапі Бондаренко залишає позаду Софію Ткач і виборює впевнену перемогу. Софія Бондаренко абсолютний лідер в обох дисциплінах. Її темп у воді хвилина і 19 секунд на 100 метрів, і три хвилини 50 секунд на кілометр бігу. Срібним призером стала Бережна Дар’я із Черкас, а третє місце посідає Ага Марія із Дніпра. Софія Ткач фінішувала четвертою. В такому ж самому порядку жінки посіли місця і серед молоді.

Не має рівних у воді Олексію Астаф’єву-Куліш із Київської області, який виплив 800 метрів за 8 хвилин і 43 секунди. Наступними за лідером пропливли Костенко Сергій і Остап Гев’як зі Львова, які поступилися лідеру пів хвилини. На біговому етапі відстає львів’янин, який закінчив гонку 12м. Сергій залишає Олексія і робить спробу відіграти відставання після плавання. Але Олексій тримається і не віддає перевагу у часі. Хлопці відклали кульмінацію змагань під самий фініш і різниця у часі між лідерами склала всього дві секунди. Сергій Костенко – чемпіон України, а Олексій – срібний призер. Третє місце посів Маляр Дмитро із Дніпра.

Сергій з 2017 року представляє Україну на міжнародній арені у цій дисципліні. Він був шостим на світовій першості серед молоді у 2018 року. А цього року посів третє місце на національному чемпіонаті. Олексій вперше представляв країну в акватлоні на чемпіонаті Європи 2016 року. А на свій перший чемпіонат світу Астаф’єв вийшов у статусі юніора, де посів дев’яте місце (Фюн 2018). В цьому році Олексій став чемпіоном України з акватлону. Дмитро Маляр срібний призер чемпіонату Європи з акватлону 2014 і 2015 років, бронзовий призер 2016 року. Дмитро показав найкращій час на біговому етапі і долав кожен кілометр майже за три хвилини.

Серед молоді переміг Іван Шевченко із Донецька, а Юрій Тютюнник із Полтави і Снесар Денис із Черкас стали призерами. Всі троє фінішували одразу за призерами абсолютного заліку!

Кубок України з триатлону (акватлону) серед юнаків і кадетів проходив на дистанціях 500/3 і 300/2 відповідно. Ткаченко Злата із Дніпра і Лялька Олександр із Полтави стають лідерами після плавання. Темп лідерів на 100 метрів склав хвилина і 17 секунд у Злати і хвилина і 8 секунд у Олександра. Але біговий етап змінив підсумковий протокол. Олександр пропустив вперед Владислава Микитенко із Полтави і фінішував другим. Третє місце посів Ілля Гончарук, який показав найкращий час і пробіг в темпі 3 хвилини і 13 секунд на кілометр. У дівчат Злата фінішувала тільки п’ятою, а найкращій біговий час показала Сорока Єва, яка і одержує перемогу. Лідер тримав темп три хвилини і 28 секунд на кілометр. Призерами серед дівчат стали Горб Дарина із Полтави і Раєва Тетяна із міста Суми.

Серед кадетів в цьому році дуже потужна конкуренція і визначити майбутнього переможця може тільки дистанція. Одна десята секунди відділила на фініші Герасименко Георгія із Полтави і Івана Животкова із Черкас. Іван наздоганяв Георгія на біговому етапі, але Герасименко зберіг на фініші одну десяту секунди переваги. Перед цією подією, за день у басейні, ціла група триатлетів пропливла 300 метрів у темпі із хвилини і 10 секунд на 100 метрів. Це Герасименко Георгій і львів’яни Приймак Данило і Лукавецький Олекс. Кращій темп на біговому етапі показав Якубец Глеб із Донецька, але до подіуму йому не вистачило двох секунд. Третє місце серед кадетів займає Василенко Василій із Полтави.

Серед кадеток не біло рівних у воді представниці міста Суми. Сушко Дар’я єдина хто виплив із чотирьох хвилин. На біговому етапі впевнено перемагає Аміна Марченко, яка впоралася із двома кілометрами  менше ніж за вісім хвилин. Аміна і Дар’я одні із самих молодших у групі. Марченко виграє змагання, а Сушко стає срібним призером. Третє місце у віковій групі посіла Кирилович Катерина із Житомира.

Паралельно пройшов і TRILEWY AQUATHLON CUP, який зібрав майже сотню дітей віком від 2016 до 2010 років народження. Ще з півсотні учасників склали вікові групи. Пройшли змагання і серед паратриатлону, в яких взяли участь Братіца Вікторія, Закревський Василь, Віта Олексюк і Рубель Руслан. Василь і Віта представляють країну на міжнародній арені і проходять олімпійський відбір на Паралімпійські Ігри у Париж 2024.

Ми хочемо виразити щирі слова подяки нашим спонсорам: ГрінЕра Україна, Елементал Холдінг, Театр пива Правда, Три Леви, Міністерство Дверей, Регно, Радимо, Білка, Ала Возгоменчук та керівництву НСБ ЛВС Міністерства Оборони України. Ми вдячні за вашу відданість розвитку триатлону та ваш вклад в наш спільний успіх!

Результати змагань