ВИДАЧА ЧЛЕНСЬКИХ КВИТКІВ (ЛІЦЕНЗІЙ) ФТУ

Керівникам  клубів з триатлону!

У зв’язку з підготовкою до роботи сервісу видачі членських квитків (ліцензій) Федерації триатлону України керівникам  клубів необхідно подати інформацію про клуб  заповнивши форму за посиланням https://forms.gle/xqPhasqQv8jkpeYq8

До форми прикріпити логотип клубу в форматі jpg або pnd (або відправити на E- mail: utf@ukr.net, вказавши в темі листа назву клубу).

Термін подачі інформації до 15 лютого 2022 року!

УВАГА! Таймінг щодо подачі заявок на отримання ліцензій

Прийом документів на отримання ЛІЦЕНЗІЇ триатлета на 2022 рік здійснюватиметься з 1 березня 2022 року.

Атлетів, які мають необхідність отримати ліцензію раніше для участі в міжнародних стартах, просимо надіслати лист з відповідним зверненням на електронну адресу utf@ukr.net.

КАЛЕНДАР стартів на 2022 рік (професіонали, аматори, паратриатлон)

На офіційному сайті Федерації триатлону України опубліковано перелік змагань для всіх, хто займається нашим видом спорту або ж планує долучитися до нього.

За традицією, сезон великого триатлону в Україні розпочинається внутрішньою першістю у Львові, яка відбудеться вже за тиждень. Головний внутрішній старт року – чемпіонат України на олімпійській дистанції – цьогоріч прийматиме Житомир. Тоді як рекордсменом за кількістю змагань на рік залишається Запоріжжя. Приємно, що і в 2022 році в нашій орбіті залишаються такі міста, як Мелітополь, Ковель та Бояни.

Щодо аматорів, то символічно, що на 2022 рік заплановано 22 санкціонованих ФТУ старти, які в тому числі відбуватимуться в заліку наших партнерів Української триатлонної Ліги. Як і минулий рік, рясним на змагання буде і 2022-й для українських паратриатлетів! У новому паралімпійському циклі команда Романа Короля виступить на всіх головних міжнародних турнірах сезону, а також на чемпіонаті України з паратриатлону в Житомирі.

Регламенти, контактна інформація, реєстрація та посилання на офіційні сайти турнірів з’являтимуться на офіційному сайті ФТУ впродовж сезону. Слідкуйте за оновленнями!

КАЛЕНДАР. Професійний спорт
КАЛЕНДАР. Аматори
КАЛЕНДАР. Паратриатлон

Ліцензія триатлета. Протокол засідання президії ФТУ

ОРИГІНАЛ протоколу засідання Президії ФТУ від 04.01.2022

Андрій Половко: «Минулий сезон показав не лише слабкі, але й сильні сторони українського аматорського триатлону»

У своїй роботі Керівний склад ФТУ чітко окреслює пріоритети та закріплює напрямки розвитку триатлону в Україні, і деякі з них потребують першочергової, особливої уваги. Одним з таких без сумніву є масовий спорт, і минулого сезону в цьому компоненті вся наша велика триатлонна родина змогла вийти на якісно новий рівень! Передусім це стало можливим завдяки ефективній та результативній роботі віце-президента ФТУ Андрія Половка, який взяв на себе саме цей пласт . Про Українську триатлоннну Лігу, підсумки та перспективи аматорського триатлону в Україні – далі в ексклюзивному інтерв’ю.

Вітаємо вас з завершенням сезону, в тому числі дебютного сезону Української триатлонної Ліги! Яким він був для вас, цей сезон? Що запам’яталося найбільше?

По-перше слід відзначити, що сезон 2021 є саме дебютним сезоном Української Триатлонної Ліги! Тому передусім цей сезон був для нас повчальним. Спочатку йшла ідея, під яку було написано проєкт Ліги, а потім цей проєкт почав свою реалізацію на практиці. І, як і в будь-якій новій справі, були плани – та була реальність. З кожним стартом Ліга масштабувалася, росла в кількості та якості, а ми разом з атлетами вдосконалювали й свої навички, розвивалися як організатори.

По-друге, цей сезон був надихаючим! Атлети-аматори отримали можливість об’єднатися не просто в клуби, а в національну спільноту прихильників триатлону! Змагальний дух Рейтингів УТЛ мотивував на покращення результатів, збільшення реєстрацій на старти, залучення нових атлетів. Триатлон в Україні став трендом, тепер значно більше українців дізналися про нього, про триатлетів, про престижність змагань, про життя атлетів.

І, звісно, цей сезон був яскравим, і зробили його таким люди! Я пишаюся українськими триатлетами, які показують високі результати на українських та міжнародних стартах. Я радий був дізнатися та розповісти іншим про їхні історії успіху. Я був гордий вітати кожного з них особисто на стартах по всій Україні! Також протягом сезону ми змогли зібрати круту команду професіоналів, які дозволили Лізі зробити те, що ми зробили, – об’єднати триатлетів-аматорів у дружнє ком’юніті, перетворити Українську Триатлонні Лігу на національний бренд, налагодити роботу всіх ресурсів!

Важко сперечатися з тим, що аматорський триатлону в Україні за останній сезон вийшов на якісно новий рівень! Чи відчуваєте ви ці зміни і в чому саме вони проявляються, на ваш погляд?

Я особисто не перший рік займаюсь триатлоном. Я особисто виходжу на старти. І тому я особисто спостерігаю, як еволюціонує український триатлон. Це кількість та якість стартів! На більшості українських змагань організація стартів не поступається за рівнем міжнародним. А зверніть увагу на масовість учасників! З’явилися та вже офіційно зареєстровані нові старти, участь в яких можна буде приймати в наступному році.

Колись я біг пустими вулицями українських міст і мріяв, що на узбіччях будуть підтримувати атлетів така ж кількість вболівальників, як, на приклад, на Ironman в Барселоні. І подивіться, що було цього сезону! Тисячі вболівальників приходили підтримати атлетів! Серед них були не лише друзі та родичі, серед них були звичайні містяни, перехожі, батьки з дітьми. Впевнений, частина із них неодмінно приєднається до триатлонного руху в наступних сезонах.

Мені доводилося чути, що головний показник успішності – це приріст триатлетів-аматорів. А він, мовляв, залишився плюс/мінус на попередніх показниках. Чи погоджуєтеся ви з цим твердженням?

Дозвольте нагадати, що це лише перший рік роботи УТЛ. Давайте повернемося до підрахунку кількості учасників у наступному сезоні.

Чи можна назвати сезон 2021 найкращим з часів Незалежності у площині розвитку аматорського триатлону в Україні?

Сезон 2021 точно можна назвати найяскравішим та найгучнішим. Тим паче, триатлон продовжує набувати популярності в нашій країні. Давайте дивитися правді у вічі, триатлон – не найдешевше захоплення… До того ж, українці лиш нещодавно почали витрачати кошти на свої хобі, на саморозвиток, на спорт, здоровий спосіб життя. Тому найкращі сезони в нас ще попереду!

Наскільки впливовим показником на шляху до розвитку аматорського триатлону в Україні стала поява серії змагань від TriathlonUKRAINE?

TriathlonUKRAINE задали високу планку рівня організації змагань! В якомусь сенсі вони є орієнтиром для інших організаторів старту. В рамках змагань від TriathlonUKRAINE приймають участь аматори разом з професійними атлетами, що повною мірою відображає досягнення українського триатлону.

Кубок Києва – одні з наймасовіших змагань в Україні! Вважаю, це є найкращим показником якості та популярності цієї серії.

Наскільки потужно відпрацювали організатори вже традиційних змагань – серії TRIATMAN, “Кубка Хортиці” й так далі?

Давайте тоді перерахуємо всіх організаторів, стараннями яких триатлон набуває своєї популярності: TRIATHLON UKRAINE – Черніцький Дмитро, Третьяков Іван. TRIATMAN CLUB – Ястребова Юлія, Ястребов Андрій. Dnipro Triathlon Fest  – Лисов Сергій, Балабанов Павло. TRITON ODESSA TRIATHLON CLUB – Постіка Олександр, Кузнєцов Михайло. Запорізька Федерація Триатлону – Кривонос Кирило, Гричковський Юрій. GORYNYCH • POLTAVA TRIATHLON CLUB – Литовченко Андріан. Lviv Triathlon Cup – Михалусь Богдан. Федерація триатлону м.Ковеля – Дубінко Денис,  Ірина Зінчук. Слов҆янськ, Донецької області – Драгулян Георгій.

Це старти та організатори з різними можливостями та масштабом, кожен з них докладає зусиль для організації стартів належної якості. Саме вони дозволяють атлетам реалізовувати свої амбіції, встановлювати рекорди, змагатися в комфортних та безпечних умовах.

Так, завжди є моменти, які можна вдосконалити. Ми разом і працюємо над цим! Шкода лише, що потужності роботи організаторів не вистачає на те, щоб впливати ще й на погоду, температуру води та силу вітру в день стартів (це я так жартую).

На що чекати українським триатлетам-аматорам у прийдешньому сезоні?

Вже готовий Проєкт календаря змагань з триатлону на 2022 рік. Цього ми всі й чекаємо в наступному сезоні.

Він відрізняється від попереднього сезону насамперед тим, що збільшено кількість стартів, розширено географію змагань, додано змагання з мультиспорту, які залучать ще більше атлетів. Тому ми чекаємо на більшу конкуренцію.

Які головні висновки можна зробити з сезону 2021?

Головний висновок такий: українці видатна, сильна, витривала нація! Україна – європейська країна з потужним потенціалом, головним ресурсом якої є цілеспрямовані, талановиті, завзяті люди.

Цей сезон показав не лише слабкі, але й сильні сторони українського аматорського триатлону. Задав вектор для розвитку на майбутнє!

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ УКРАЇНСЬКОЇ ТРИАТЛОННОЇ ЛІГИ

В очікуванні на Іванова, Сюткіна та Святого Миколая!

19-20 грудня у Львові відбудеться заключний офіційний внутрішній старт сезону – зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону). Попри «нетриатлонну» пору року, столиця Галичини очікує на справжній аншлаг.

За попередньою інформацією, загалом у турнірі, в рамках якого також відбудуться дитячі змагання Кубок «Три леви», візьмуть участь близько трьох сотень учасників! Зимовий чемпіонат України з акватлону – це традиційний старт наприкінці року, і позиціонується він у тому числі як здача контрольних нормативів у площині чемпіонату України.

«Ми дещо змінили формат, адже свого часу десь проґавили юнаків та кадетів – проте, тепер у нас будуть всі вікові категорії: дорослі, юніори, юнаки, кадети, – розповідає головний організатор турніру у Львові Анатолій Шевчук. – До того ж, в рамках чемпіонату України буде проведено Кубок «Три леви» для дітей 2008-2009 року народження. Також стартуватиме геть маленька дівчинка 2015 року народження! Тому географія турніру та його вікові категорії є дуже широкими.

За попередніми заявками, вже є зареєстровано більше 130-ти атлетів на чемпіонат України та близько 150-ти дітей на Кубок «Три леви». 19 грудня відбудеться плавання, а 20 грудня з самого ранку продовжимо чемпіонат України біговою програмою, проведемо нагородження призерів внутрішньої першості й потім дамо старт дітям на біговому сегменті. Також відкрию невеличку таємницю – до нас на змагання завітає Святий Миколай, який нагороджуватиме подарунками абсолютно всіх дітлахів, що візьмуть участь у змаганнях! Незалежно від місця на п’єдесталі пошани й позицій у підсумковому протоколі, всі діти отримають подарунки до Різдвяних свят.

Щодо лідерів українського триатлону, то з перших номерів має брати участь Іван Іванов, планують виступити на чемпіонаті України вся команда Донецької області на чолі з Георгієм Драгуляном. Цікаво, що в заявці навіть є титулований черкасець Олексій Сюткін! Тому рівень змагань обіцяє бути достатньо високим. Судячи з того, скільки людей виявили бажання приїхати до Львова – я вважаю, що ці змагання українському триатлону дуже потрібні. Хтось їде безпосередньо на турнір, хтось має на меті ще й відвідати наше чудове місто, а хтось хоче розбавити велику перерву міжсезоння і знову відчути той змагальний адреналін. Люди готуються, хочуть перевірити власну форму станом на зараз саме в змагальній практиці. Крім того, в нашій системі відбору є здача контрольних нормативів – ті атлети, які претендують на місця в збірній на наступний сезон, мають прекрасний шанс перевірити себе та показати власні можливості».

Додамо, що чемпіонат України з акватлону у Львові прийматиме База літніх видів спорту Збройних Сил України. Плавання відбудеться в 25-метровому закритому басейні на чотири доріжки, біговий сегмент прийматиме манеж СКА у тій таки локації.

Найближчими вихідними відбудеться Семінар та Президія ФТУ

Сезон 2021 року майже добіг до свого завершення. На тижні провідні триатлети України завершили виступи на міжнародній арені, а у внутрішньому змагальному календарі залишився лише один старт – зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону) у Львові.

Традиційно, наприкінці сезону Федерація триатлону України організовує Семінар для тренерів та суддів, а також проводить підсумкове засідання Президії ФТУ. Очікується, що в рамках цих заходів, які відбудуться 26-28 листопада в столичній заміській олімпійській базі в Конча-Заспі, будуть підбиті підсумки сезону та окреслено «дорожню карту» на прийдешній сезон зокрема та олімпійський цикл загалом.

Також очікується, що власним баченням на процес розвитку українського триатлону з Керівним складом ФТУ поділиться кандидат на посаду старшого тренера Національної збірної України.

Вимоги для учасників: сертифікат вакцінації або негативний тест на коронавірус, зроблений не пізніше ніж за 72 години до початку заходу.

#ПОРТРЕТ. Андрій Кузьмінський

Близько двох сотень українців нещодавно взяли участь в IRONMAN 70.3 Turkey 2021! Але наші атлети підкорювали турецький берег не однією лиш кількістю – українці в декількох вікових категоріях (та й абсолюті загалом) здобули важливі та знакові перемоги та медалі іншого ґатунку.

Одним з призерів став Андрій Кузьмінський – атлет без професійного спортивного минулого, як то кажуть – чистий аматор! Який, в тім, за підсумками IRONMAN 70.3 Turkey 2021 увійшов до ТОП-3 вікової категорії 30-34 і в підсумку виборов бронзову медаль.

Вашій увазі – наша традиційна рубрика #портрет, в рамках якої ми познайомимо наших підписників з одним з найсильніших триатлетів-аматорів планети Андрієм Кузьмінським. Тож, знайомимося, поширюємо і беремо приклад!

*Підписуйтесь на Instagram Федерації триатлону України! Найсвіжіші новини, цікаві факти з історії українського триатлону @triathlon_ua
https://www.instagram.com/triathlon_ua/