ЧУ у Львові: спринт Сороки, рідні стіни для Прийми, must have для Воронцова

Попри побоювання та дещо невтішні прогнози щодо поширення коронавірусної хвороби, внутрішня першість таки відбулася! У Львові впродовж трьох днів, винятково з дотримання усіх протиепідеміологічних заходів відбувся перший у 2021 році офіційний старт – чемпіонат України з триатлону в приміщеннях.

Ці змагання не були обов’язковими для абсолютно всіх перших номерів збірної України, однак на дистанції ми таки побачили атлетів зі списку ТОП – Віталія Воронцова, Маргариту Крилову, Софію Прийму та інших. Чемпіонат України у Львові також мав дати чимало інформації та відповідей на питання щодо їхньої готовності станом на зараз після зимового збору в Туреччині та високогір’ї Кавказу. Забігаючи наперед зазначимо, що де-факто ми не отримали якихось сенсацій – за великим рахунком, провідні атлети продемонстрували свій високий клас та серйозний рівень підготовки і розподілили між собою місця у верхній частині підсумкової турнірної таблиці. Загалом, внутрішня першість розтягнулася на три дні – по виду на кожен. Не можна сказати, що заключний «біговий» день по суті перетворився на формальність – проте, загальна «картина маслом» була цілком зрозумілою вже за підсумками велосегменту.

У змаганні жінок традиційно сильно на рідній землі виступає львів’янка Софія Прийма! Вже який старт поспіль у рідних стінах Софійка не має собі рівних, – не став винятком і чемпіонат України в приміщеннях. Суттєво поступившись Марині Кирик на плаванні (загалом, як і всі решта триатлеток), Прийма без зайвих проблем надолужила втрачене вже на вело і продемонструвала доволі конкурентний біг (другий час) – це дозволило їй в загальному заліку на 25 секунд випередити Кирик і відповідно на 45 секунд Маргариту Крилову, яка завоювала бронзу.

А от хто по-справжньому здивував, то це ще одна львів’янка, 15-річна Єва Сорока! Вона істотно поступилася своїм старшим і значно досвідченішим суперницям на велоетапі, однак при цьому показала дуже конкурентне плавання – і просто таки шокувала всіх присутніх своїм спринтом на біговому етапі! Фантастичні 6.41 хв, а разом з ними і найкращий час на біговому сегменті серед всіх учасниць! Браво, так тримати!!!

І якщо в жіночому заліку розподіл призових місць тривалий період часу був питанням відкритим, то у змаганні чоловіків інтрига жила недовго… «Діжурну» перемогу на плаванні без проблем здобув дніпрянин Олексій Астаф’єв, проте вже на велоетапі з результатом 11.29 будь-які питання щодо майбутньої долі золотої нагороди зняв Віталій Воронцов. Довести діло до логічного завершення залишалося справою техніки – перемога на бігу з комфортним відривом і як результат майже хвилина переваги в загальному заліку від найближчого конкурента. Срібну нагороду здобув атлет з Донбасу Іван Меньшиков, а чільну трійку лідерів замкнув той таки Астаф’єв.

Чемпіонат України з триатлону в приміщеннях. ПРОТОКОЛ

Наступним внутрішнім стартом має стати командний чемпіонат України з триатлону серед ДЮСШ, СДЮШОР та серед ШВСМ в Мелітополі, запланований на 22-25 квітня. А найближчими вихідними, 18 квітня Віталій Воронцов, Марина Кирик, Маргарита Крилова, а також найсильніша триатлетка України Юлія Єлістратова виступлять на першому в сезоні міжнародному старті – етапі Кубка Європи в іспанській Мелільї.

Чемпіонат України 22-25 квітня перенесено з Житомира у Мелітополь

Через стрімке поширення коронавірусної хвороби в регіоні, було прийняте відповідне рішення та готуються всі дозвільні документи.

Станом на зараз, Житомирська область перебуває в межах так званої «червоної» зони і не є безпечним регіоном для проведення культурно-масових заходів. Враховуючи цю ключову обставину, було прийнято рішення про перенесення командного чемпіонату України з триатлону серед ДЮСШ, СДЮШОР та серед ШВСМ у Запорізьку область. Господарем змагань 22-25 квітня має стати місто Мелітополь.

Додамо, що в «червоній» зоні зараз знаходиться 11 регіонів України: Київ, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Чернівецька і Чернігівська області. Також на межі «червоної» зони Хмельницька, Черкаська та Донецька області.

Збірна України повернулася на рідну землю!

Наприкінці минулого тижня добіг кінця передсезонний збір в Аланії, де працювала переважна більшість українських триатлетів.

У ніч з 3-го на 4-те квітня до Києва прибули майже всі наші спортсмени, які впродовж зими та першого місяця весни готувалися до сезону в Туреччині. Вже найближчими вихідними більшість з них виступлять на першому офіційному старті сезону – відкритому чемпіонаті України з триатлону в приміщеннях, який має відбутися у Львові 9-11 квітня.

Очікується, що 6-го квітня в Україну з Вірменії також повернеться група Георгія Драгуляна, яка другу частину збору провела у високогір’ї Кавказу. Також відомо, що найсильніша триатлетка України Юлія Єлістратова залишилася в Туреччині, де продовжить підготовку до Олімпійських Ігор. А першим стартом, де ми зможемо побачити приму українського триатлону, стане етап Кубка Європи в іспанському місті Мелілья, запланований на 18-те квітня.

Крім Єлістратової, на старт першого для нас міжнародного турніру в сезоні вийдуть також українці Віталій Воронцов, Маргарита Крилова та Марина Кирик.

Маргарита Крилова перемогла на чемпіонаті Вірменії з плавання!

Група триатлетів, яка нині під керівництвом Георгія Драгуляна готується до сезону у високогір’ї Кавказу, взяла участь у національному чемпіонаті Вірменії з плавання.

Одразу ж зазначимо, що внутрішня першість не мала статусу відкритої, тому результати українських триатлетів до загального заліку не зараховувалися. Менше з тим, рішенням тренерського корпусу в рамках підготовки до сезону та контрольного тренування четверо українських атлетів виступили на дистанції 800 метрів кролем – і не просто виступили, а й продемонстрували свій високий клас!

Так, де-факто в змаганні жінок на дистанції 800 метрів рівних не знайшлося українці Маргариті Криловій. У чоловічих змаганнях третій час показав Мирон Бойко, одразу за них на 4-му місці фінішував Іван Меньшиков, а на 5-й позиції – Кирило Бойко.

Чемпіонат Вірменії з плавання відбувся в Єревані, а на змаганнях зокрема були присутніми генеральний секретар Федерації плавання Вірменії Ваган Мхітарян та головний тренер збірної Арман Ваанян.

Додамо, що за попереднім планом група триатлетів під керівництвом Георгія Драгуляна має повернутися в Україну 6 квітня, і вже 9-11 квітня виступити на чемпіонаті України з триатлону в приміщеннях у Львові.

У 2023 році чемпіонат світу IRONMAN 70.3 відбудеться в Фінляндії!

Організатори всесвітньо відомої серії стартів IRONMAN офіційно оголосили, що в 2023-му році господарем головного старту сезону стане фінське місто Лахті.

«Чемпіонат світу 2023 року заплановано на 26-27 серпня. Фінляндія запрошує спортсменів усіх рівнів, просто друзів та цілі родини приїхати до нас і відчути цей унікальний зв’язок з фантастичною природою – зібратися разом, щоб поринути в справжнє свято триатлону під північним сонцем», – йдеться в офіційному листі.

Дистанція IRONMAN 70.3 є однією з найпопулярніших у світі мультиспортивних дисциплін, у тому числі в Україні! Очікуємо, що наша держава буде представлена на цих змаганнях чималою кількістю атлетів.

Офіційний сайт змагань – IRONMAN.com.

Єгор Мартиненко: «Розцінював турнір в Аланії як рядове тренування, тож був приємно здивований результатом»

21 березня один з топових українських триатлетів Єгор Мартиненко здобув свою першу перемогу в сезоні! Щоправда, поки що на неофіційному біговому старті – в рамках тренувального процесу житомирянин виступив на щорічному весняному пробігу в місті Аланія (Туреччина).

Участь Мартиненка в змаганнях носила винятково підготовчий характер – за словами атлета, саме з виступу на цьому турнірі він розпочинає новий цикл підготовки до сезону офіційних стартів.

«Я обрав 5-кілометрову дистанцію, щоб, не знижуючи навантажень, в тренувальному режимі зробити забіг. Розцінював турнір в Аланії як рядове тренування – тож, на правду, був приємно здивований результатом 14.52 хв! Я біг наодинці, ніхто мене не вів – я керувався винятково власними відчуттями і темпом.

Річ у тім, що основну швидкісну роботу я лиш розпочав, цей старт по суті став відправною точкою, перевіркою власної готовності станом на зараз. До основних змагань з триатлону ще залишається півтора-два місяці, можна сказати я вже розпочинаю цикл швидкісної, інтенсивної та цікавої роботи.

За перемогу в забігові організатори подарували велосипед – звичайний, міський. Звісно, він не годиться для того, щоб виступати на змаганнях, абощо. Думаю, цей вел стане прекрасним подарунком для когось з моїх знайомих або ж юних триатлетів», – розповів Єгор.

Додамо, що за попереднім планом українські триатлети мали б 9-11 квітня взяти участь у Відкритому чемпіонаті України з триатлону в приміщеннях у Львові. Однак, через важку епідеміологічну ситуацію в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби, станом на зараз ймовірність проведення перших внутрішніх змагань у 2021 році є під питанням.

«Друга серія козаків»: золотий дубль Єлістратової, блискавка-Воронцов та дива бігової підготовки

В Аланії триває передсезонний збір левової частки провідних українських триатлетів. З легкої руки тренерського корпусу, в Туреччині наші спортсмени та спортсменки не лише закладають функціональний фундамент, а й проводять перевірку боєм на імпровізованих змаганнях.

Так, у суботу 20 березня група організаторів на чолі з віце-президентом ФТУ Сергієм Лисовим влаштували вело-батл – 30-кілометрову гонку з фінішем на вершині 4-кілометрового підйому! А вже 21 березня з ініціативи Сергія Яценка велика група змагалася на біговій 5-кілометровій дистанції. Про результати та специфіку змагань нам за вже звичною традицією розповів Сергій Лисов.

«Щодо велогонки, то в ній взяли участь понад три десятки атлетів з чотирьох країн! Перші три місця розіграли провідні триатлети основного складу збірної Казахстану, 4-ту позицію зайняв Сергій Костенко з Запоріжжя, 5-м фінішував юніор збірної України Іван Третяк. Щодо жіночого заліку, то тут Юлія Єлістратова впевнено заїхала першою! Відмінно проїхали й інші українки – 2, 3, 4 місця розіграли на останніх метрах відповідно Карина Євтушенко, Моніка Добровольська та Дарина Москаленко, всі вони фінішували майже одночасно.

Дуже важливо, що ми зуміли організувати цей контрольний заїзд як модель серйозної гонки, дали можливість всім «обтертися», поборотися, спробувати тактичні заготовки! Я завжди наголошую на тому, що наявність на дистанції «чужих» спортсменів, крім фізичної загартованості додає нашим атлетам неабиякої впевненості! Особливо це стосується молоді, яка на рівних боролася з більш досвідченими опонентами.

Щодо бігового сегменту на наступний день. Спочатку ми всі планували взяти участь в офіційному щорічному 5-кілометровому пробігу в Аланії, розглядали його як контрольне тренування в змагальних умовах. Але, мабуть, досвід попередніх років підказував турецьким організаторам, що за нашої участі місцеві спортсмени не забіжать і в ТОП-20… Призи були дуже гідними, тож організатори зробили деякі обмеження – іноземців віком до 20-ти років відмовилися заявляти, посилаючись на… пандемію COVID-19. Старших «нетурецьких» атлетів теж реєстрували без особливого ентузіазму.

Тому було прийнято альтернативне рішення – ініціатором проведення 5-кілометрового забігу став Сергій Яценко, а участь в ньому взяли також представники різних країн та майже всі українці, що нині перебувають на турецькому зборі. У підсумку вийшли дуже цікаві та інформативні для тренерів змагання! Рівна, асфальтована, без зиґзаґів трасса виявилася дуже швидкою. Практично кожен біг в спарингу з кимось! На фініші першими у чоловіків були Віталій Воронцов (Україна), Ростислав Пєвцов (Азербайджан), Ігор Полянський (Росія), показавши відповідно 14.17 хв, 14.18 хв та 14.22 хв. Хто розуміється на швидкісних показниках, без сумніву оцінить реальний рівень підготовки на цьому етапі!

У жінок рівних собі не мала Юлія Єлістратова (16.57), другою фінішувала Діана Ісакова (Росія, 17.14), чільну трійку лідерів замкнула Ксенія Левковська (Азербайджан, 17.40).

Я дуже радий, що більшість спортсменів, з якими зараз працюю, показали власні особисті рекорди на цій дистанції – і це попри те, що всі вони перебувають під великим завантаженням, після двотижневого циклу та ще й після важкої велогонки. Дуже задоволений кондиціями Дмитра Маляра, який у квітні цього року вже повертається в професійний триатлон», – підсумував Сергій Лисов.

Як козаки у Візантії змагання організували!

Висловлюючись термінологією легендарного мультфільму, 14 березня в турецькому місті Аланія відбувся контрольний старт, організований самими українцями! Саме в Аланії до сезону готується представницька група українських триатлетів. Один з головних організаторів цього турніру – віце-президент ФТУ Сергій Лисов з Дніпра. Він розповів нам про специфіку змагань та завдання, яке було перед ними поставлено.

«Ми все організовували власними силами: перекривали траси, судили, фіксували результати. Секретарем були Ольга Драгулян та Марія Великоцька з Черкас, яка надала свою програму для фіксації результатів. Приємно, що вже за годину після фінішу всі протоколи були готовими – без зайвої скромності скажу, що секретарі відпрацювали на міжнародному рівні!

З самого початку, ми планували провести такий собі контрольний старт – контрольну прикидку, якщо хочете. Наголошу, що передусім це було тренування з залученням змагального методу. Звісно, завдань для якогось надрезультату ми не ставили і не посипали голову попелом від того, що хтось з наших атлетів не посів високе місце, абощо… Ми розуміємо, що під навантаженнями кожен спортсмен показує різний результат і організм реагує по-різному.

В загальній кількості, в контрольному турнірі взяли участь 55 атлетів з п’яти країн. Україна була представлена триатлетами з 5-6-ти областей. Формат ми обрали суперспринтерський: плавання у басейні 500м, і потім зв’язка 12км вело (роздільний старт) та 3км біг.

Головна мета – додати трішки змагального досвіду. Річ у тім, що коли поряд тебе старують інші суперники, а тим паче з інших регіонів та інших країн, це заводить спортсменів – вони викладаються на дистанції й заходять в більш високі функціональні зони. В рамках буденного тренувального процесу цього складно досягти», – наголосив Лисов.

І хоча про якість результату й нагороди на таких змаганнях говорити не зовсім доречно – все ж зазначимо, що єдину медаль в категорії Elite для України забезпечила триатлетка основного складу збірної України Карина Євтушенко.

«На хороший результат я особливо не сподівалася, адже зараз у самому розпалі тренувальний процес завантажувального циклу. В цілому, захід цікавий і трохи скрасив наші тренувальні будні. Основні старти, звичайно, ще попереду! Продовжуємо підготовку до літнього сезону», – без зайвих емоцій прокоментувала виступ атлетка.

Додамо, що 20 березня в Аланії також буде проведено міжнародну групову велогонкау – 30 кілометрів з фінішем угору. Її теж організовують представники збірних команд, які нині перебувають на зборі в Туреччині. Вже відомо, що в турнірі віізьмуть участь триатлети, що готуються до сезону під керівництвом Сергія Яценка.