Воронцов здобуває очки світового рейтингу в Стамбулі

Останній день літа в Туреччині ознаменувався проведенням Кубка Європи з триатлону на стандартній дистанції. Дарина Москаленко, Іван Шевченко та Віталій Воронцов взяли участь у змаганнях серед зірок європейського триатлону.

Віталій подолав плавальний етап і розпочав велогонку у складі групи переслідувачів. Традиційно українець продемонстрував швидкий біг і разом із румуном Себастьяном Паскалем наздогнав суперників.

Напередодні чемпіонату Європи на стандартній дистанції Віталій утримується на початку другої сотні світового рейтингу. Дарина фінішувала в Стамбулі у другому десятку та також готується до континентальної першості.

Дана Сорока – призерка Кубку Європи серед юніорів у Ризі та третя в Юніорському рейтингу!

Сьогодні, 24 серпня, в Латвії відбувся Кубок Європи з триатлону серед юніорів на спринтерській дистанції. Владислав Микитенко, Арсен Адамов і Юрій Тютюнник разом із сестрами Сороками представляли Україну. Хлопці боролися за очки юніорського рейтингу, а дівчата склали конкуренцію лідерам.

Серед жінок 12 учасниць вийшли в лідери й спробували сформувати групу на велоетапі. Але після серії атак у голові групи залишилися лише четверо учасниць: естонка Лійс Каптен, українка Дана Сорока, чешка Едіта Позлерова та Франциска Зенклузен зі Швейцарії. Квартет лідерів приїхав до транзитної зони, а позаду залишилася лише Беате Янсоне з Латвії, яка поступилася десятьма секундами.

Лійс Каптен виходить у лідери на біговому етапі, а Дана Сорока і Едіта Позлерова відриваються від Франциски Зенклузен. Лійс Каптен здобуває перемогу. Чешка фінішує другою, а Дана Сорока – третьою.

Серед колишніх лідерів Беате Янсоне наздоганяє Франциску Зенклузен, але четвертою фінішує Єва Сорока! Єва відстала у воді від 11 лідерів, наздогнала двох із них на велогонці й прибула до транзитної зони десятою, поступаючись лідеру 1 хвилину 49 секунд. У бігу Єві немає рівних. Вона подолала 5 кілометрів за 16 хвилин і 36 секунд, що відповідає світовому рівню еліти серед жінок у боротьбі за призові місця. Єва наздоганяє суперниць на дистанції та фінішує четвертою!

У рейтингу Дана Сорока підіймається на третю сходинку, а Єва – на четверту! Цього року Єва лідирувала в рейтингу, але через травму була змушена пропустити частину сезону. Вона повертається в лідери рейтингу. Попереду лише Фанні Салаї та Лійс Каптен.

У рейтингу національних федерацій Україна піднімається до десятки лідерів і повертається на восьму позицію.

Марина Кирик – чемпіон світу з акватлону і лідер світового рейтингу!

У австралійському Таунсвіллі з 15 по 25 серпня відбувається чемпіонат світу World Triathlon з мультиспорту, який об’єднує дуатлон, кросовий триатлон, кросовий дуатлон, акватлон, довгий триатлон і аквабайк. Наша країна була представлена в акватлоні, на старт якого вийшла Марина Кирик.

Акватлон цього разу мав новий формат і починався з бігового етапу на 2,5 кілометри. Далі спортсмени долали 1 кілометр плавального етапу і завершували змагання фінальним біговим етапом. З 15-ти учасниць перший біговий етап залишив серед лідерів тільки сімох, серед яких була й Марина. Змагання продовжилися у воді, де представниці України не було рівних. Кирик мала перевагу в 20 секунд над двома суперницями. Інші жінки з групи лідерів після першого етапу у воді поступилися і продовжували боротьбу за очки світового рейтингу.

Суперниці з Австралії – Клер Спікнел і К’яра Муні – не змогли скласти конкуренцію лідеру на фінальних 2,5 кілометрах бігового етапу. Марина Кирик перетнула фінішну межу першою. Клер поступилася пів хвилини чемпіонці світу з акватлону, а К’яра стала бронзовою призеркою світової першості.

«Сонце було чудовим», — сказала Марина на фініші. «Я дуже щаслива. Я не очікувала цього перед гонкою, адже це вперше я брала участь у такому форматі — біг-плавання-біг, тому перед стартом я була схвильована і не знала, чого очікувати, але мені сподобалося. Я виклалася на повну і дуже рада, що перемогла».

Перемога на чемпіонаті світу приносить 400 очок у світовий рейтинг World Triathlon з акватлону. 300 очок дається за перемогу на чемпіонаті континенту і 100 очок — національному чемпіону. Марина Кирик, чемпіонка України 2022 року з триатлону (акватлону), була п’ятою на чемпіонаті Європи 2022 року і другою минулого року. У цьому сезоні українка стала дев’ятою на чемпіонаті Європи і виборола перемогу на світовій першості. Марина Кирик має максимум залікових подій минулого періоду і дві події цьогорічних змагань, що в сумі складає 759 очок. Українка виходить у лідери світового рейтингу World Triathlon з акватлону!

Минулого року Марина завершила світовий рейтинг з акватлону п’ятою, а в 2022 році українка стала третьою у рейтингу World Triathlon з акватлону.

Баликесір. Чемпіонат Європи з триатлону

З 9 по 11 серпня в Туреччині відбувся головний старт Європи з триатлону! Формат дистанції: півфінал/фінал – 260 метрів плавання, 6,9 км велоетапу і 1,8 км бігу. Перший день змагань розпочався з півфіналів, де було обрано учасників Фіналу А і Фіналу В. У суботу відбулися фінали, а завершилися змагання у неділю виступом команд в естафеті-мікст. Визначали переможців серед еліти, переможців вікової групи U23, юніорів, а також чемпіонів Європи в естафеті-мікст серед еліти та юніорів.

Україна була представлена повними складами для участі у двох естафетах: Марина Кирик, Дарина Москаленко, Віталій Воронцов, Олексій Астаф’єв-Куліш і Іван Шевченко серед еліти; Єва Сорока, Дана Сорока, Юрій Тютюнник, Федір Безлепкін і Ілля Гончарук серед юніорів. Змагання відвідав також Президент Федерації триатлону України Богдан Михалусь.

Спортсменів було розподілено на три півфінали, з яких перші дев’ять учасників проходили кваліфікацію до Фіналу А. Наступних трьох обирали за найкращим часом, всього 30 учасників фіналу. Наступні 30 спортсменів за найкращим часом проходили кваліфікацію у Фінал В, де також нараховувалися очки у міжнародні рейтинги. Якщо спортсмен, який виконав кваліфікацію, відмовлявся від участі, його місце займав наступний за найкращим часом.

Розпочалися півфінали серед юніорів. У першому жіночому півфіналі Дана Сорока посіла 13-ту позицію і пройшла кваліфікацію до Фіналу В. Єва Сорока виступила у третьому півфіналі й завершила перший день змагань на восьмій позиції, що дозволило їй кваліфікуватися до Фіналу А.

Змагання продовжили юніори. Ілля Гончарук у першому півфіналі був 22-м. Юрій Тютюнник у другому старті – 19-й, а Федір Безлепкін – 23-й. Усі троє претендували на Фінал В, і Юрій виконав кваліфікацію. За підсумками трьох півфіналів Федір показав 62-й час, не вистачило лише чотирьох секунд для проходження до фіналу. Він став одним із запасних на випадок відмови від старту інших спортсменів. Посилання на трансляцію.

Перший змагальний день завершили півфінали серед еліти. Жінки розпочали дорослу програму, і Марина з Дариною змагалися у третьому півфіналі. Марина посіла 15-те місце, а Дарина – 21-ше на фініші. За підсумками трьох півфіналів Марина Кирик представить Україну у Фіналі В. Дарина показала 62-й результат і може претендувати на фінал, якщо від участі відмовляться інші спортсмени.

Чоловіки. Іван Шевченко завершив перший півфінал на 28-й позиції. У другому півфіналі Олексій Астаф’єв-Куліш фінішував 22-м. У третьому півфіналі Віталій Воронцов посів 11-те місце. За підсумками трьох стартів Воронцову не вистачило 11 секунд для проходження до Фіналу А, але він кваліфікувався до Фіналу В. Олексій – один із запасних. Посилання на трансляцію.

Другий змагальний день розпочався Фіналами В серед юніорів. Дана Сорока фінішувала дев’ятою і завершила індивідуальні змагання на 39-му місці в чемпіонаті Європи. Юрій Тютюнник у Фіналі В був 28-м і завершив змагання на 58-й позиції.

У фіналі А на старт вийшла Єва Сорока. Фанні Салаї і Манон Лапорте пішли у відрив і розіграли перемогу на користь представниці Угорщини. Українка приїхала до транзитної зони разом із групою переслідувачів, виборола кілька позицій на біговому етапі й фінішувала десятою у Фіналі А. Підсумковий результат чемпіонату Європи – 10-те місце.

У юніорському рейтингу сестри Сороки зайняли місця в ТОП-10. Дана завершила чемпіонат на восьмому місці у рейтингу та здобула максимум залікових очок (5), а Єва повернулася до десятки лідерів і посіла дев’яту позицію.

Дана Сорока дебютувала на юнацькому чемпіонаті Європи минулого року. Серед дівчат вона пройшла до фіналу В, але змушена була зійти на велоетапі (підсумкове 60-те місце). Цього року вона дебютувала у старшій групі серед юніорів і пройшла до фіналу В, де фінішувала дев’ятою (підсумкове 39-те місце), залишаючись чинною спортсменкою серед дівчат.

Єва Сорока дебютувала на юнацькому чемпіонаті Європи у 2021 році серед дівчат (25-те місце у фіналі В і підсумкове 55-те місце). У 2022-2023 роках двічі стала переможницею фіналу В серед дівчат. У 2023 році дебютувала на чемпіонаті Європи серед юніорів, де стала другою у фіналі В. Цього року – фінал А і 10-те місце!

Юрій Тютюнник дебютував на чемпіонаті Європи на 59-й позиції і буде представляти країну в змішаній естафеті.

Федір був другим запасним, але від участі у Фіналі В відмовився лише один учасник. Українець дебютував на 72-му місці на юнацькому чемпіонаті Європи 2023 року. Баликесір став його дебютом серед юніорів (підсумкове 62-ге місце). Безлепкін продовжить змагання в естафеті-мікст.

Ілля дебютував на юнацькому чемпіонаті минулого року (74-те місце) і вперше виступив у старшій групі. Посилання на трансляцію.

Серед еліти на старт Фіналу В серед жінок, разом із Мариною Кирик, вийшла Дарина Москаленко. Троє учасниць відмовилися від участі у Фіналі В. Дарина приїхала разом із лідерами й фінішувала на восьмій позиції. Підсумкове 38-ме місце на чемпіонаті Європи, і українка знову дебютує у світовому рейтингу. Марина змушена була завершити змагання на велоетапі. Українки готуються до естафети-мікст.

Від участі у Фіналі В відмовився лише один спортсмен. Плавальний етап розділив учасників на дві групи. Віталій Воронцов приїхав до транзитної зони у групі переслідувачів і зайняв 24-ту позицію. Підсумковий 54-й результат на чемпіонаті Європи. Віталій та Олексій готуються до естафети-мікст. Посилання на трансляцію.

Третій день змагань розпочинають юніори і продовжує еліта в естафеті-мікст. Минулого року українці здобули очки у світовий рейтинг у цій дисципліні. Очки здобули як еліта, так і юніори. За підсумками минулого року юніори отримали 15-й стартовий номер, а еліта – 14-й.

Федір Безлепкін був першим номером складу команди в естафеті. Українець передав естафету в групі переслідувачів лідерів. Дана Сорока виступила на другому етапі і передала естафету Юрію Тютюннику. Фінальний етап пройшла Єва Сорока. За підсумком Україна посіла 15-те місце серед юніорів.

У рейтингу національних федерацій Україна має трьох найкращих юніорів (Федір Безлепкін, Юрій Тютюнник і Ілля Гончарук) і трьох найкращих юніорок (Дана Сорока, Єва Сорока і Софія Бондаренко), сума очок яких входить у рейтинг федерацій разом з естафетами. Обов’язкові очки – чемпіонати Європи серед юніорів і юнацький чемпіонат, а також три найкращі результати на Кубку Європи. Українці набирали очки в Ізворанах і Кишиневі. За підсумками чемпіонату Європи в Баликесірі Україна посідає 11-те місце. Посилання на трансляцію.

Серед еліти Віталій Воронцов починає першим. На першому етапі чоловіки сформували групу лідерів із 13 команд. Серед них естафету передав і українець. Дарина Москаленко продовжила і передала естафету Олексію Астаф’єву-Кулішу. За цей час лідируюча група розпалася, і в лідерах залишилися чотири команди. Українці трималися у групі переслідувачів. Завершила естафету Марина Кирик, і Україна фінішувала на 14-му місці. Посилання на трансляцію.

Обидві команди здобули очки у світовий рейтинг естафети-мікст. 87 очок здобули юніори і 236 очок додали до суми спортсмени еліти. Україна підіймається на чотири позиції в рейтингу і займає 33 місце серед 48 країн світу.

Сорока Дана перемагає в Кишиневі!

На Кубок Європи з триатлону на суперспринтерській дистанції та естафету-мікст українці приїхали великим складом. Серед досвідчених учасників були і ті, хто виступав вперше – Максим Несват, Максим Усанін, Маркіян Гарматій, Кирило Левицький, Дарина Горб і Анна Коротяєва дебютували на міжнародній арені. Всього 12 українців та 5 українок вийшли на старт Кубка Європи на суперспринтерській дистанції.

Серед юніорів в ТОП-20 фінішували Ілля Гончарук і Владислав Микитенко, які набрали перші очки у юніорський рейтинг, де вже четверо українців. Сума очок трьох найкращих представників від нації входить у Рейтинг національних федерацій. Федір Безлепкін, Ілля Гончарук і Юрій Тютюнник – трійка лідерів. Владислав Микитенко – четвертий українець в рейтингу.

Серед жінок українка Дана Сорока випливає лідером і у лідерах приїжджає до транзитної зони. У бігу представниця резервного складу національної збірної демонструє найкращий час у гонці. Дана здобуває першу перемогу н міжнародній арені, залишаючи іспанку Кристину Хіменес-Орта Герреро позаду.

Минулого року на юнацькому чемпіонаті Європи Кристина була сьомою в фіналі «А», а Дана фінішувала у фіналі «В». На початку сезону іспанка стояла на подіумі Квартейри і Мелільї, а українка боролася за очки юніорського рейтингу в тих самих гонках. Кристина взяла паузу у виступах до Кишинева, а Дана фінішувала у десятці лідерів в Ольштині і Ізворанах. У Молдові Сорока обганяє Хіменес-Орта Герреро і бере 400 очок в актив юніорського рейтингу. Обидва лідери продовжать сезон у Баликесирі де запановано проведення чемпіонату Європи серед юніорів.

У Жіночому рейтингу Дана Сорока підіймається на шосте місце. Це вже четвертий заліковий старт з п’яти можливих (до підсумкової суми входять три найкращі результата). Вже треті очки в рейтинг бере і Софія Бондаренко, яка завершила перегони десятою. Після Кишинева Україна має трьох учасниць в рейтингу, сума очок яких входить до Заліку національних федерацій.

У естафеті-мікст на старт вийшли вісім команд з п’яти країн, серед яких дві українські. Юрій Тютюнник, Дана Сорока, Федір Безлепкін і Софія Бондаренко в першому складі, а Ілля Гончарук, Дарина Горб, Захар Цівковський і Анна Коротяєва в другому складі команди.

Юрій Тютюнник і Дана Сорока показують найкращі результати серед українців в естафеті! Юрій передає естафету поруч з трійкою лідерів, а Дана наздоганяє болгар і виводить команду на третю позицію в гонці. Естафету продовжує Федір Безлепкін і передає Софії Бондаренко, яка до фінішу не дійшла. Нажаль, Софія впала на велосипедному сегменті і травмувалась.

Друга команда фінішувала. В підсумковому протоколі українці п’яті, а Ілля Гончарук, Дарина Горб, Захар Цивковський і Анна Коротяєва поповнюють на 292 очка Залік національних федерацій.

Україна завершує Кубок Європи в Кишиневі із сумою трьох чоловіків і трьох жінок в індивідуальному рейтингу і заліковими очками естафети-мікст в Ізворанах і Кишиневі. Україна повертається в десятку лідерів і завершує гонку на восьмій позиції рейтингу серед 32 країн Європи.

Федерація триатлону України висловлює щиру подяку Міністерству молоді та спорту України, нашому спонсору Міністерство дверей, які всіляко підтримують юніорську збірну від стартових костюмів до придбання велосипедів.

Протест щодо Допущення російських військовослужбовців до міжнародних змагань

Шановне керівництво World Triathlon,

Ми пишемо вам з глибоким гнівом і розчаруванням щодо продовження включення російських спортсменів до міжнародних змагань. Вражає, що ми досі не отримали відповіді на наше попереднє листування з цього важливого питання.

Триваюче російське вторгнення в Україну принесло величезні страждання і руйнування, найновішим прикладом яких є терористичний напад на дитячу лікарню. Цей жахливий акт, націлений на найбільш уразливих і невинних членів суспільства, шокував і обурив світ. Посеред такого варварства абсолютно незрозуміло, як спортсмени, пов’язані з російською армією, можуть брати участь у міжнародних заходах. Це не лише ганьба, а й прямий удар по цінностях людяності та справедливості.

Діана Ісакова, лейтенант російської армії, була допущена до участі і навіть здобула бронзову медаль на Кубку світу з триатлону в Тіссайвароші; Денис Колобродов – сержант російської армії; Ілля Прасолов, лейтенант російської армії, а також Григорій Антипов і Георгій Кліменко також взяли участь у цих змаганнях. Ці особи, які є активними членами військових сил і активно підтримують вторгнення, відповідальне за жахливі дії в Україні, не повинні мати місце у заходах, які повинні святкувати мир, єдність і чесну конкуренцію.

Допуск цих російських військових до участі в міжнародних змаганнях дорівнює підтримці жорстокої агресії російського уряду. Ця явна неповага до страждань в Україні є огидною, особливо коли стільки європейських націй твердо виступають проти цього вторгнення. Важко зрозуміти, як World Triathlon може схвалювати таку участь, підриваючи солідарність, яку демонструє світова спільнота у підтримці боротьби України за свободу і демократію.

Нещодавнє бомбардування найбільшої дитячої лікарні є особливо грубим прикладом воєнних злочинів, що вчиняються російськими військами. Цей напад вбив і поранив невинних дітей та медичних працівників, спричинивши невимовне горе і травму. Лікарня, яка повинна була бути святилищем зцілення, перетворилася на місце кровопролиття. Цей жахливий акт підкреслює безжалісний характер російської армії, що робить ще більш неприйнятним те, що їхні спортсмени можуть брати участь у міжнародних змаганнях, наче вони є представниками мирної нації.

Включення таких спортсменів, які є членами російської армії і активно підтримують війну, – це не просто прорахунок; це моральний провал найвищого порядку. Це надсилає сигнал, що міжнародна спортивна спільнота готова закривати очі на звірства, що вчиняються російськими військовими. Це зрада самих принципів, які спорт повинен уособлювати: повага, чесність і солідарність.

Ми вимагаємо, щоб Виконавча рада World Triathlon негайно заборонила участь російських спортсменів, пов’язаних з військовими силами, у міжнародних змаганнях. Чесність спорту та принципи, які він уособлює, повинні бути захищені. Цю проблему не можна ігнорувати, і необхідно вжити заходів зараз, щоб виправити це грубе порушення.

Крім того, ми наполягаємо на тому, щоб нас інформували, якщо позиція щодо російських спортсменів змінилася, і якщо так, то ми вимагаємо, щоб це було повідомлено нам у письмовій формі. Продовження допуску російських військових до міжнародних змагань є не тільки огидним, а й огидним.

Ми очікуємо швидкої і рішучої відповіді на це нагальне питання. Світ спостерігає, і дуже важливо, щоб World Triathlon вирівнявся з справедливістю і людяністю.

З повагою,

Богдан Михалусь
Президент Федерації триатлону України

Протест щодо Допущення російських військовослужбовців до міжнародних змагань

 

Чемпіонат України з триатлону (акватлону)

Київ повернувся до проведення національних змагань з триатлону!

5-6 липня в рекреаційній зоні «Оболонський острів» визначили чемпіонів України з триатлону (акватлону), а перші лідери змагань здобули очок у світовий рейтинг з акватлону World Triathlon.

Найшвидше кілометр плавання подолала наймолодша учасниця змагань, член резервного складу збірної України львів’янка Сорока Дана. Більше хвилинної переваги над суперницями у воді та другий час на біговій «п’ятірці» принесли їй перемогу. Чемпіонка України з акватлону перетинає фініш із більше ніж хвилинним запасом над представницею основного складу збірної – Маргаритою Меньшиковою. Представниця Донецька випливла в основній групі з шести учасниць і показала найкращий час на біговому етапі. Софія Бондаренко з Полтави, стає бронзовим призером чемпіонату України.

Серед чоловіків була напружена боротьба і все вирішували секунди. В цій конкуренції не біло рівних Юліану Дем’янову (Київ-Донецьк). Юліан випливає лідером, один з перших за часом переодягається в транзитній зоні та показує найшвидший час на біговому етапі. Десять секунд переможцю поступилися у воді Сергій Костенко із Запоріжжя, Арсен Адамов з Полтави, харків’янин Сергій Бадяк та Юрій Тютюнник з Полтави. Сергій Костенко біжить за другим місцем, а інших учасників наздоганяє Денис Микитюк. Представник Дніпра відграє відставання у воді на біговому етапі.

Серед молоді лідирують Дар’я Бережна з Черкас і киянин Аксінушкін Олексій. Остап Гев’як зі Львова і киянин Володимир Задорожний, а серед жінок Олександра Павлова із Запоріжжя та львів’янка Софія Парасотченко стають призерами у віковій групі.

Серед юніорів перемогли Сорока Дана та Арсен Адамов. Призерами стали Микитенко Владислав з Полтави і Юрій Тютюнник, а серед юніорок Софія Бондаренко та Марія Іващенко з Полтави. Результати змагань

Використані світлини SUBARU TRIATMAN SERIES

Висловлюємо протест проти участі російських спортсменів у всіх міжнародних змаганнях

Секретарю World Triathlon Антоніо Арімані

Шановний Антоніо Арімані,

Ми, Федерація Триатлону України, висловлюємо протест проти участі російських спортсменів у всіх міжнародних змаганнях, включаючи Кубок світу з триатлону, який проходить в Тисауйвароші, Угорщина.

Ми хочемо підкреслити, що спортсмени з Росії класифікуються як військовослужбовці та їм суворо заборонено брати участь у будь-яких міжнародних спортивних заходах. Ми бажаємо наголосити, що дозвіл спортсменам, які мають прямі зв’язки з російською армією, підриває цілісність змагань і може бути сприйнятий як неявна підтримка дій російської армії. Крім того, участь таких спортсменів суперечить санкціям і заборонам, накладеним різними міжнародними спортивними федераціями у відповідь на поточний конфлікт. Включення російських спортсменів, які фактично є представниками військових, не тільки недоречне, але й нечутливе до страждань тих, хто постраждав від конфлікту.

Враховуючи вищезазначене, ми закликаємо організаційний комітет переглянути і забезпечити заборону російським спортсменам брати участь у Кубку світу з триатлону.

Ми вдячні за вашу увагу до цього питання і сподіваємося, що ви негайно вживете заходів для вирішення наших занепокоєнь.

Дякуємо за розуміння та співпрацю.

З повагою,

Богдан Міхалусь

Президент Федерації Триатлону України