ВИДАЧА ЧЛЕНСЬКИХ КВИТКІВ (ЛІЦЕНЗІЙ) ФТУ

Керівникам  клубів з триатлону!

У зв’язку з підготовкою до роботи сервісу видачі членських квитків (ліцензій) Федерації триатлону України керівникам  клубів необхідно подати інформацію про клуб  заповнивши форму за посиланням https://forms.gle/xqPhasqQv8jkpeYq8

До форми прикріпити логотип клубу в форматі jpg або pnd (або відправити на E- mail: utf@ukr.net, вказавши в темі листа назву клубу).

Термін подачі інформації до 15 лютого 2022 року!

ЧУ у Львові: Тріумф сестер Сорок + ФОТОЗВІТ

Попри не надто триатлонну погоду, сезон офіційних стартів минулого тижня було де-юре і де-факто відкрито! Львів приймав зимовий чемпіонат України з акватлону серед молодших вікових груп, який до того ж мав статус відкритих змагань.

Окрім винятково українських атлетів, на дистанцію вийшли також наші гості з Латвії – за попередньою домовленістю, підопічні тренера Ігоря Гуцановича з клубу Triatlona Akadēmija провели у Львові десять днів. Окрім участі безпосередньо в чемпіонаті України, латвійці також організували в столиці Галицького краю міні-збір на базі СКА.

Щодо результатів змагань, то головна боротьба за нагороди розгорнулася між львівською та полтавською школами триатлону! За кількісними показниками здобутих нагород полтавці навіть випередили господарів змагань, проте більшість золотих медалей таки залишилися у Львові. Цілком прогнозовано у своїх вікових категоріях беззаперечні перемоги здобули сестри Єва та Дана Сороки.

ПРОТОКОЛ. Зимовий чемпіонат України з акватлону (юнаки, кадети)

Зазначимо, що старша з сестер Єва вже має досвід виступів на стартах ETU за кордоном! На переконання її тренера Анатолія Шевчука, саме в найближчі сезони Єва має здобути необхідний змагальний досвід і увірватися до когорти найсильніших триатлеток країни.

«Дуже перспективна та амбітна дівчинка! Має непростий характер, але викладається як стопроцентна професіоналка. З Євою в мене є лиш одна проблема – стримувати її від надмірних навантажень та наполегливості! Вигнати з басейну її неможливо, Єва постійно хоче вдосконалюватися. І тут всі ми маємо бути уважними, бо вона ще росте – розвиватися в плані професійної кар’єри потрібно крок за кроком, а не галопуючим темпом. Минулого року Єва Сорока виступала в Туреччині на чемпіонаті Європи. Я вважаю, що їй потрібно набиратися змагального міжнародного досвіду саме зараз, навіть виступаючи поряд з більш зрілими суперницями. Бігти вона буде завжди і буде бігти дуже сильно! Ми підтягуємо їй плавання. Плануємо і цьогоріч повезти Єву на декілька етапів Кубка Європи, не обмежуватися винятково внутрішніми стартами».

Цікаво, що за підсумками чемпіонату України з акватлону одна з нагород поїхала за межі країни! Зокрема латвійка Беате Була здобула бронзову медаль у змаганні дівчат. На переконання Анатолія Шевчука, практика запрошувати атлетів з інших країн до нас і самим частіше виїжджати на змагання за кордон піде всім лише на користь. «Потрібно налагоджувати контакти з перспективою, і візит команди з Латвії до нас на змагання є показовим. В країнах Балтії заплановані Кубки Європи, вони вже запрошують нас до себе як на змагання, так і на збори. Сподіваюся, це лише початок нашої плідної спільної роботи», – підсумував Шевчук.

ФОТОЗВІТ. День перший
ФОТОЗВІТ. День другий

#РЕТРО. Володимир Полікарпенко

За якістю результату, йому підкорилися найвищі досягнення в історії українського триатлону – низка міжнародних подіумів та 15-те місце на Олімпійських Іграх!

Та й взагалі, на початку 2000-х саме визначення «триатлон» в нашій державі було тісно пов’язане з Володимиром Полікарпенком – атлетом, який впродовж тривалого періоду часу входив у світовий ТОП, має у власному активі цілу низку перемог на Кубках світу та інших міжнародних змаганнях різного «калібру». Цьогоріч влітку Володимирові виповниться 50 років! А міжнародну кар’єру українець Полікарпенко закінчив усього лише 5 років тому, виступаючи на міжнародних змаганнях серед вікових груп. Саме легендарний український атлет є героєм нашої традиційної рубрики #РЕТРО. За свою багату професійну кар’єру Володимир Полікарпенко взяв участь у 97-ми міжнародних стартах, в який здобув 36 нагород різного ґатунку, 8 – з яких золоті!

*Підписуйтесь на Instagram Федерації триатлону України! Найсвіжіші новини, цікаві факти з історії українського триатлону @triathlon_ua

 https://www.instagram.com/triathlon_ua/

#ПОРТРЕТ. Мирон Бойко

В новий сезон – з новим дизайном!

Вашій увазі наша традиційна рубрика #портрет, в рамках якої ми знайомимо підписників соцмереж та читачів офіційного сайту ФТУ з тими атлетами, які станом на зараз є серед топів українського спорту. Героєм чергового випуску став вихованець одеської школи триатлону, який нині виступає за команду Донеччини Мирон Бойко! Цей атлет є одним з найсильніших юніорів країни, що неодноразово було доведено на внутрішніх та міжнародних стартах. Бажаємо Миронові легкого переходу на молодіжний та дорослий рівень.

Тож, знайомимося, поширюємо та беремо приклад!

*Підписуйтесь на Instagram Федерації триатлону України! Найсвіжіші новини, цікаві факти з історії українського триатлону @triathlon_ua
https://www.instagram.com/triathlon_ua/

Сергія Лисова рекомендовано на посаду старшого тренера резерву

Ще в грудні минулого року Тренерська Рада ФТУ ухвалила рішення затвердити Сергія Лисова на посаді старшого тренера штатної команди Національної збірної України з триатлону (резерв), а вже у 2022 році Президія також одностайно ухвалила це рішення.

«Я відправив усі необхідні документи в Міністерство молоді та спорту, тепер чекаю на виклик безпосередньо в Міністерство для захисту своєї програми, для затвердження моєї кандидатури вже безпосередньо на посаді старшого тренера. Так, я хотів цього призначення і вже на багатьох зборах де-факто виконував функції старшого тренера і працював не лише з командою Дніпропетровської області.

Мені це цікаво і я бачу перспективу в своїй роботі. Проте, варто зазначити що це перспектива не завтрашнього дня, не одного року і навіть не двох – на все потрібен час та розуміння. Я дуже розраховую на підтримку Федерації триатлону України. Тому що будь-яка програма в одній лише теорії, яка не має під собою практичного підґрунтя, навряд чи може бути реалізована», – зазначив багаторічний наставник Дніпропетровської області та віце-президент ФТУ.

Додамо, що наприкінці 2021 року Міністерство молоді та спорту затвердило на посаді старшого тренера головної команди країни з триатлону Кирила Кривоноса.

УВАГА! Таймінг щодо подачі заявок на отримання ліцензій

Прийом документів на отримання ЛІЦЕНЗІЇ триатлета на 2022 рік здійснюватиметься з 1 березня 2022 року.

Атлетів, які мають необхідність отримати ліцензію раніше для участі в міжнародних стартах, просимо надіслати лист з відповідним зверненням на електронну адресу utf@ukr.net.

КАЛЕНДАР стартів на 2022 рік (професіонали, аматори, паратриатлон)

На офіційному сайті Федерації триатлону України опубліковано перелік змагань для всіх, хто займається нашим видом спорту або ж планує долучитися до нього.

За традицією, сезон великого триатлону в Україні розпочинається внутрішньою першістю у Львові, яка відбудеться вже за тиждень. Головний внутрішній старт року – чемпіонат України на олімпійській дистанції – цьогоріч прийматиме Житомир. Тоді як рекордсменом за кількістю змагань на рік залишається Запоріжжя. Приємно, що і в 2022 році в нашій орбіті залишаються такі міста, як Мелітополь, Ковель та Бояни.

Щодо аматорів, то символічно, що на 2022 рік заплановано 22 санкціонованих ФТУ старти, які в тому числі відбуватимуться в заліку наших партнерів Української триатлонної Ліги. Як і минулий рік, рясним на змагання буде і 2022-й для українських паратриатлетів! У новому паралімпійському циклі команда Романа Короля виступить на всіх головних міжнародних турнірах сезону, а також на чемпіонаті України з паратриатлону в Житомирі.

Регламенти, контактна інформація, реєстрація та посилання на офіційні сайти турнірів з’являтимуться на офіційному сайті ФТУ впродовж сезону. Слідкуйте за оновленнями!

КАЛЕНДАР. Професійний спорт
КАЛЕНДАР. Аматори
КАЛЕНДАР. Паратриатлон

Богдан Михалусь: «На чемпіонаті України виступлять триатлети з Латвії»

Вже за тиждень Львів прийматиме перший офіційний старт 2022 року – зимовий чемпіонат України з акватлону серед юнаків та кадетів. Однією з головних особливостей цих змагань стане присутність на них триатлетів з інших країн – що робить нашу внутрішню першість відкритою. Хто саме з іноземців боротиметься за нагороди у місті Лева, нам розповів віце-президент ФТУ Богдан Михалусь.

«Минулого року на зборі в Туреччині я познайомився з тренерами та функціонерами з балтійських країн – Латвії, Литви та Естонії. В ході розмов ми дійшли згоди, що було би непогано налагодити контакти та вже зараз обмінюватися досвідом! Їздити один до одного на змагання, проводити спільні збори – особливо це стосується юніорських команд. І ось мені написав представник команди з Латвії, поцікавився – чи плануємо ми найближчим часом проводити змагання? Звісно, я запросив їх до нас у Львів на чемпіонат України з акватлону, на що латвійці радо відгукнулися.

Це є клуб тренера Ігоря Гуцановича під назвою Triatlona Akadēmija. В чемпіонаті України прийматимуть учать п’ятеро, можливо навіть семеро спортсменів з Латвії. Окрім змагань, вони також проведуть у нас десятиденний міні-збір – проживатимуть на СКА.

Звісно, ми з часом також плануємо відвідати змагання в країнах Балтії! Вже зараз обговорюємо варіанти співпраці, адже в статусі віце-президента Федерації триатлону України я є в тому числі відповідальним за налагодження міжнародних контактів, приймаю участь в міжнародних семінарах», – підкреслив Богдан Михалусь.

Додамо, що чемпіонат України з акватлону серед юніорів та кадетів відбудеться у Львові 24-26 січня.