Чемпіонат України з триатлону (дорослі, молодь)

21.07.2023

Новини

alt

Сонячна Долина, готельний комплекс Mariletta знову місцем національного триатлону. Тут визначили чемпіонів України серед еліти та молоді на стандартній дистанції, провели Кубок України серед юнаків та дівчат, чемпіонат України серед кадетів, а також чемпіонат України в естафеті-мікст серед еліти та молодших груп.

Еліта, молодь та юніори пливли два кола, долали шість кіл велосипедного етапу по пагорбах Сонячної долини та бігли чотири кола вздовж озера.

Олексій Астаф’єв відпливає у відрив і першим починає велоперегони. 13 секунд лідерові поступається Сергій Курочкін. Далі випливають Юліан Дем’янов та Віталій Воронцов. Дует лідерів наздоганяє Олексія, а Сергій приєднується до основної групи переслідувачів. Також, до неї перекладаються Іван Меньшиков та Антон Блохін і в сімох ведуть переслідування лідерів. Першими розпочинають біг Віталій і Юліан. Олексій знаходиться між двома групами і приїжджає до транзитної зони третім. Дем’янов та Воронцов продовжують боротьбу на біговому етапі. Були спроби втекти від Дем’янова та Юліан залишає суперника перетинаючи фінішну межу перший. Віталій срібний призер чемпіонату України. Олексій продовжує утримувати третє місце під тиском переслідувачів. У другій групі в лідери виходить Іван Меньшиков і наздоганяє Астаф’єва. Іван – бронзовий призер національного чемпіонату, а Олексій посідає почесне четверте місце. Іван Шевченко п’ятий, а у топ-10 фінішують Сергій Костенко, Антон Блохін, Іван Ткаченко, Сергій Курочкін та Остап Гев’як. Наступні два місця посідають Денис Микитюк та Денис Снесар.

Серед жінок у воді немає рівних Марині Кирик. Її переслідують Ксенія Левковська та Софія Бондаренко, які наздоганяють лідера. У Софії технічні проблеми з велосипедом і вона змушена припинити участь у змаганнях. За півтори хвилини від лідера випливає третя учасниця. Софія Прийма починає велогонку, наздоганяє лідерів та розвалює групу атакою в гору. Але не все так просто. На наступному колі лідером вже їде Марина Кирик. За підсумками велоперегонів, все ж таки, саме Прийма приїжджає лідером. Суперниці пробігли чотири бігових кола майже з однаковим результатом. Софія Прийма – чемпіон України на стандартній дистанції. Марина – срібний призер. Ксенія Левковська починає біговий етап третьою зоні та фінішує бронзовим призером у Боянах. У топ-5 Євтушенко Карина та Ткач Софія. У топ-10 фінішують Корнієнко Ксенія, Ага Марія, Бережна Дар’я, Соколова Марина та Мережко Катерина. Замикає підсумковий протокол Мережко Ганна.

Серед молоді перемогли Віталій Воронцов та Ткач Софія. На призових місцях Іван Шевченко і Ткаченко Іван, а у жінок Ксенія Корнієнко і Марія Ага.

Юнаки та кадети пливли 300 метрів у воді та їхали одне велосипедне коло, яке мало додатковий підйом. Після восьми кілометрів велоперегонів тріатлети долали двокілометрове бігове коло.

На чемпіонаті України серед кадетів на дистанції суперспринт була висока конкуренція у воді. Малиш Матвій випливає лідером. А Корнієнко Єгор, Іван Животков, Крилов Станіслав, Цівковський Захар та Таран Дмитро переслідують лідера у воді. На вело етапі лідера наздоганяє Захар Цівковський і разом їдуть на фінальне підьом. Захар має технічні проблеми з перемиканням передач і в транзитну зону першим заїжджає лідер гонки. Матвій вирушає на біговий етап. А Захар вибігає другим. Їх переслідують Іван Животков та Драгулян Данило. Захар наздоганяє лідера та стає чемпіоном України на дистанції суперспринт у віковій групі кадети. Іван Животков та Данило Драгулян – призери. А Матвій фінішує на почесному четвертому місці.

У кадеток у воді домінувала Кирилович Катерина. Пасацька Поліна, Марченко Аміна, Бороніна Олександра та Багинська Софія переслідують лідера. Олександра Бороніна приїжджає до транзитної зони першою. Марченко Аміна поступається лідерові понад десять секунд. Пасацька Поліна ділить третю позицію з наздогнавшою лідерів на велогонці Єлизаветою Ситник. Ліза поступалася лідерові 25 секунд після води і піднялася з шостій позиції на четверте після велосипеда. На біговому етапі Ситник виходить на третє місце та фінішує у призерах. А чемпіоном України серед кадеток стає Бороніна Олександра. Марченко Аміна – срібний призер у групі. Поліна займає почесне четверте місце.

На Кубку України серед юнаків у воді домінував Лялька Олександр. Поруч випливає Поляков Тимур і 20 секунд лідерові поступається Адамов Арсен. Не втратили шанси на подіум і переслідувачі з основної групи. Після велосипедного відбору, до Арсена Адамова та Тимура Полякова перекладається Шипов Семен. Тріо лідерів приїжджає у транзитну зону та розігрують призові місця на біговому колі. Семен домінує та здобуває перемогу. Лідер виплив у переслідувачах у поступався першому понад 20 секунд. Місця, що залишилися, на фініші розігрують у спринті у фінішному створі. Тимур вирізає друге місце у Арсена.

У дівчат Горб Дарина починає гонку лідером і показує абсолютно найкращий результат у всіх трьох дисциплінах триатлону. Агафонова Кіра показує другий час у воді, велосипеді та бігу. А Вероніка Мисак показує третій час у всіх дисциплінах.

Наступного дня змагань у Боянах пройде чемпіонат України в естафеті-мікст та Фінал Дитячої триатлонної ліги.

17 команд із Донецької, Черкаської, Дніпропетровської, Львівської, Полтавської, Запорізької, Житомирської та Львівської областей, а також міста Київ вийшли на старт чемпіонату України в естафеті-мікст.

Остап Гев’як виходить із води лідером і першим вирушає на велосипедний етап. Шість секунд Львів-1 поступається Києву. Віталій Воронцов вирушає у гонитву за лідером. За ними на велосипеди сідають Дем’янов Юліан, Костенко Сергій, Ткаченко Іван, Шерстов Володимир, Микитюк Денис, Снесар Денис, Аксинушкін Олексій, Тютюннік Юрій, Усанін Максим, лідер серед кадетів Іван Животков, Адамов Арсен, Поляков Тимур та Сабадах Ростислав . Замикали групу після води Тюрін Максим та Копил Андрій, які розігрували третє місце серед кадетів.

Вже в транзитну зону приїжджають два лідери. Віталія Воронцова наздоганяє Іван Ткаченко та команди Київ-1 та Донецьк-2 лідерами йдуть на біговий етап. Через 40 секунд приїжджає основна група, в якій Гев’як Остап, Дем’янов Юліан, Костенко Сергій, Микитюк Денис, Тютюнник Юрій, Шерстов Володимир та Снесар Денис ведуть свої команди на третій позиції. З боротьби за подіум випадають Полтава, другі команди Києва та Львова, дві команди Житомира та три команди із Черкаської області.

Першу передачу естафети розпочинає Віталій Воронцов, який відправляє на дистанцію Москаленко Дарину. А Іван Ткаченко відстає і поступається хвилиною часу на біговому етапі. Разом із ним естафету передає Юліан Дем’янов. Представники двох донецьких команд відправляють на дистанцію Ксенію Левковську та Кіру Агафонову. Поруч запорізька команда Сергій Костенко передає естафету Марині Соколовій. Боротьбу за подіум продовжують Денис Снесар, Денис Микитюк, Остап Гев’як та Юрій Тютюнник, які відправляють на дистанцію Ксенію Корнієнко, Карину Євтушенко, Софію Прийму та Софію Бондаренко. Вибуває із боротьби за подіум команда Черкаси-3.

Вісім команд продовжують розіграш призових місць на першому жіночому етапі. Дарина Москаленко зберігає зароблену Віталієм Воронцовим хвилину переваги та першою вирушає на велосипедний етап. Другий їде Ксенія Левковська. Кіра Агафонова, яка розпочинала етап третьої пропускає вперед сильних плавчих Соколову Марину та Прийму Софію. Ксенія Корнієнко, Софія Бондаренко та Карина Євтушенко зберігають позиції у ТОП-8 перегонах.

Першою до транзитної зони приїжджає Дарина Москаленко. Софія Прийма, яка розпочинала гонку на сьомій позиції, приїжджає другою і поступається 55 секундам лідеру. Третьою на біговий етап вирушає Ксенія Левковська. Команди Київ-1, Львів-1 та Донецьк-1 лідери естафети на жіночому етапі. Група переслідування складається із Софії Бондаренко, Карини Євтушенко та Ксенії Корнієнко. Сьомою приїжджає Марина Соколова. Вибуває із боротьби за подіум команда Донецьк-2.

Дарина Москаленко передає естафету Сергію Курочкіну та Київ-1 зберігає позицію лідера. Ще 15 секунд на біговому етапі відіграла Софія Прийма та скоротила відставання Львівської команди до 40 секунд. На третій позиції естафету передає команда із Донецька-1, а Ксенія Левковська відправляє на дистанцію Івана Меньшикова. Команди Дніпропетровської та Полтавської областей ділять четверте місце. На дистанцію вирушають Антон Микитюк та Єгор Мичко. Ксенія Корнієнко відпускає суперниць та передає естафету шосту. Від першої команди Черкаської області на дистанцію виходить Максим Лісун. Запорізька команда вибуває із боротьби за призові місця. При цьому Запоріжжя та Донецьк-2 зберігають позиції у заліковій вісімці. У такому порядку лідери починають велогонку.

Першим у транзитну зону приїжджає Сергій Курочкін. Хвилину та 20 секунд поступається Богдан Стасенко. За дві з половиною хвилини біг починає Іван Меньшиков. Антон Микитюк приїжджає четвертим, а на п’яте місце піднімається Максим Лісун. Команда Полтавської області вибуває із боротьби за призові місця.

Сергій Курочкін відправляє за перемогою Марину Кірік. Відрив команди Київ-1 вже хвилина та 40 секунд. Софія Парасотченко розпочинає фінальний етап за Львів-1, а Донецьк-1 на фінальному етапі представляє Олександра Заровна. Іван Меньшиков передав естафету через 2 хвилини та 15 секунд від лідера. Антон Микитюк відправляє на дистанцію Марію Ага, а Максим Лісун – Дарину Бережну. Дніпропетровська команда та команда Черкаси-1 поступаються більше трьох з половиною хвилин лідеру.

Марина Кирик починає велогонку лідером. А Олександра Заровна наздоганяє Софію Парасотченко і другий вирушає на вело етап. Команда Київ-1 виграє естафету-мікст, а Віталій Воронцов, Дарина Москаленко, Сергій Курочкін та Марина Кирик – стають чемпіонами України в естафеті. Олександра Заровна фінішує другою та стає срібним призером національної першості. Перша команда Донецької області разом із Юліаном Дем’яновим, Ксенією Левковською та Іваном Меньшиковим – другі. Третє місце розіграли три команди. Дарина Бережна, Марія Ага та Софія Парасотченко разом приїжджають у транзитну зону. Софія затримується більш ніж на хвилину і відпускає суперниць розігрувати місце на подіумі. Дарина тікає від Марії та фінішує третьою, а перша команда Черкаської області, у складі Денис Снесар, Ксенія Корнієнко, Максим Лісун та Дарина Бережна – бронзові призери чемпіонату України в естафеті мікст. Ага Марія фінішує на почесному четвертому місці, представляючи на перегонах Дніпропетровську область. Перша Львівська команда п’ята. Три рейтингові місця, що залишилися, займають Полтавська, Запорізька і друга Донецька команди. У топ-10 Черкаси-3 та чемпіони України серед кадетів (Житомир-1 у складі Сабадах Ростіслав, Ситник Єлизавета, Умінський Даніїл та Бороніна Олександра, яка і вивела команду у лідери). Відкривають другий десяток Полтава, дві команди із Черкаської області, серед яких срібний призер національної першості серед кадетів (Животкой Іван, Марченко Аміна, Корнієнко Єгор і Коротяєва Анна), другі команди Києва та Львова. Бронзовим призером чемпіонату країни серед кадетів стала друга команда на Житомирської області )Тюрін Максим, Багінська Софія, Кирилович Ігор і Кирилович Катерина). Четверте місце у другої команди із Черкаської області. Перші п’ять команд показали конкурентний час та відстали від переможця не більш ніж на 10% часу.

Результати змагань