Захист Курочкіна, аксіома Єлістратової

Захист Курочкіна, аксіома Єлістратової

20 липня на території мисливського угіддя Сухолуччя (Київська область) відбувся головний внутрішній старт сезону – чемпіонат України з триатлону на олімпійській дистанції.

Традиційно, «олімпійка» та чемпіонат України в змішаних естафетах щороку відбуваються у Вишгороді. Однак, звітний сезон є, м’яко кажучи, особливим – через пандемію коронавірусу та протиепідеміологічні заходи, триатлон станом на зараз є чи не єдиним видом спорту в Україні, що має можливість проводити внутрішні першості. Тож, за локацію знову було обрано заміське Сухолуччя (нагадаємо, два тижні тому в Сухолуччі було проведено внутрішню першість з триатлону на спринтерській дистанції) – тут є відмінна інфраструктура для триатлону і при цьому необхідна віддаленість від населених пунктів та місць скупчення людей.

Щодо самих змагань, то цього разу старт у чоловіків та жінок відбувся з невеликим інтервалом у декілька хвилин. На рідній землі ми знову побачили корифеїв європейського та світового рівня Юлію Єлістратову та вихованця української школи триатлону Ростислава Пєвцова, що нині виступає за Азербайджан. Саме вони й задали загальний темп перегонам, а високий клас та рівень підготовки цих спортсменів робив їх головними фаворитами чемпіонату України.

Щоправда, плавальний сегмент все ж таки залишився за молодими атлетами, що мають відмінну підготовку та багатий змагальний досвід саме в плаванні – Олексієм Астафєвим та Мариною Кирик відповідно. І якщо їхня перемога на першому виді мало кого здивувала, то доволі конкурентне вело певною мірою стало несподіванкою для конкурентів. У чоловіків Астаф’єва з часом догнали Пєвцов та Сергій Курочкін, і в такому складі тріумвірат лідерів заїхав у транзитну зону перед біговим етапом. За приблизно таким самим сценарієм, розвивалася турнірна боротьба і в жінок – вже на вело Марину Кирик наздогнали, а згодом і випередили Юлія Єлістратова та Софія Прийма. Однак, якщо у чоловіків Астаф’єву вже відверто бракувало сил для бігу – то Кирик таки зуміла захистити свої позиції та зберегти комфортний відрив від решти конкуренток аж самого фінішу.

Годі й казати, що впродовж заключного виду «олімпійки» одна з найсильніших на бігу в світі Юлія Єлістратова працювала у своє задоволення, бігла у комфортному темпі та здобула беззаперечну перемогу! Станом на зараз, рівних Єлістратовій в Україні немає. На фініші її першим привітав син Артем, а згодом вже вона сама вітала срібну та бронзову призерок чемпіонату України – відповідно, львів’янок Софію Прийму та Марину Кирик.

А от у хлопців боротьба за нагороди була куди запеклішою! Як представник іншої держави, переможець змагань Ростислав Пєвцов де-юре на нагороди не претендував. Тож, після відставання Астаф’єва головним і по суті єдиним претендентом на золото залишався Сергій Курочкін. Він спокійно довів справу до переможного завершення й таким чином захистив титул чемпіона України на олімпійській дистанції, який здобував і минулоріч. А вже за срібло та бронзу боротьба розгорнулася не на жарт… Одразу шестеро спортсменів зберігали непогані шанси на медалі, але найбільш підготовленими виявилися одинз фаворитів турніру Віталій Воронцов та учасник Олімпіади в Ріо-де-Жанейро досвідчений Іван Іванов. Хлопці здобули відповідно срібну та бронзову медаль, а Воронцов ще й показав найкращий час у молодіжній віковій категорії.

Вже наступного дня, 21 липня триатлети знову вийдуть на дистанцію в рамках чемпіонату України в змішаних естафетах! Додамо, що чемпіонат України на олімпійській дистанції став також головним етапом відбору атлетів до збірної України на чемпіонат Європи з триатлону. Континентальна першість запланована на кінець серпня цього року в естонському місті Тарту.

Поділитися цією публікацією


X