Заровна – володарка Кубка Кіпру! Сапунов – срібний призер

Заровна – володарка Кубка Кіпру! Сапунов – срібний призер

Українські триатлети виступили на першому старті сезону, який став для них тренуванням з підвищеною відповідальністю. Працюючи на зборі на Кіпрі, група спортсменів під керівництвом Віталія Собуляка, а також «айронменщик» Данило Сапунов, зробили прикидку на Кубку Кіпру.

Так, у віковій групі U-19 українка Олександра Заровна в прекрасному стилі здобула перемогу! Фінішувала наша спортсменка наодинці, «накинувши» найближчій переслідувачці з Росії цілих 40 секунд. Також доволі вдало виступили наші хлопці! В категорії спортсменів, які ще не досягли 19-річного віку, житомирянин  Денис Кирилович фінішував четвертим, а ТОП-5 замкнув одесит Кирило Новіков.

«Кіпр – хороше місце для тренувальних таборів багатьох європейських збірних команд з триатлону, – вважає член Тренерської ради Федерації триатлону України Віталій Собуляк. – Українські спортсмени вже не перший рік проводять тут свій підготовчий період. Кубок Кіпру в Айя-Напі проводиться традиційно, тож багато атлетів, кому вписується в тренувальний план контрольний старт, беруть участь в цих змаганнях. Склад учасників – до 500 чоловік, від сильних професійних спортсменів до початківців. Різні вікові групи змагаються в триатлоннoму спринті, олімпійській дистанції, а в останні роки ще й в Half Ironman.

Понад 30 наших співвітчизників представляли свої клуби і країну! Тож, вітаємо Данила Сапунова (друге місце на Half Ironman), Олександру Заровну (перше місце, спринт (U-19) та Володимира Ніколаєва (перше місце, олімпійська дистанція, вікова категорія 40-49), а також всіх любителів триатлону з початком змагального сезону».

Наш прославлений триатлет Данило Сапунов вже не перший рік виступає на довгій дистанції. За словами учасника трьох Олімпіад, Кубок Кіпру для нього нічим не відрізнявся за своїм статусом від звичайного тренування. «Я навіть не розглядав цей старт, як змагання. Прикидка, не більше. По-перше, я почав працювати з тренером – бельгійцем Люком Ван Ліерде – і він поставив мені конкретні задачі: проїхати за певною потужністю, пробігти з певним темпом. Виходячи з цього, я й виступав. Завдання тренера виконав – вийшло так, що ще й на подіум потрапив! Але про якісь певні місця ми, звісно, не думали, і таких завдань не ставили.

Робота з тренером є дуже важливою! Навіть найдосвідченішим спортсменам потрібен погляд зі сторони. Впродовж останніх сезонів я припустився численних помилок, але чомусь побачив їх лише зараз. За півроку роботи з Люком багато в чому мені вдалося прогресувати.

На Кіпрі буду до 1 квітня, потім на 4 дні додому і згодом на місяць лечу в США. Там планується два старти – «половинка» та повноцінний Ironman. Мета на цей сезон – відібратися на Гаваї, і загалом підняти свій результат та рейтинг», – підсумував Данило Сапунов.

Поділитися цією публікацією


X