«Залізні люди» відкрили сезон великого спорту в Україні!

«Залізні люди» відкрили сезон великого спорту в Україні!

У Сухолуччі (Київська обл.) відбувся перший в умовах пандемії офіційний чемпіонат України, санкціонований Міністерством молоді та спорту і Національним олімпійським комітетом. Першопроходьцями стали триатлети – на чемпіонаті України вони дотримувалися всіх протиепідеміологічних рекомендацій та при цьому влаштували для любителів спорту справжнє свято!

Старт і фініш в різних локаціях, у кожній групі стартуючих не більше 50-ти осіб. Цей чемпіонат України з триатлону не схожий на всі попередні. Додаткові заходи – для безпеки триатлетів в умовах пандемії коронавірусу. А от щодо стартового листа – то це був саме той випадок, коли чемпіонат України за рівнем майстерності та результатів його учасників мало чим поступався як мінімум Кубкам Європи! За браком змагань у світі, на Київщину прибули такі відомі на континенті триатлети, як зокрема екс-українець Ростислав Пєвцов (Азербайджан). Але головною зіркою змагань у Сухолуччі все ж була найсильніша триатлетка України та одна з найбільш амбітних спортсменок планети Юлія Єлістратова! Вона два роки не виступала на рідній землі, концентруючись на міжнародних стартах і здобутті ліцензії на Олімпійські Ігри. Цікаво, що, попри коронавірусний локаут у світі спорту, Єлістратова увесь цей час не скидала обертів і  тренувалася зі звичною самовіддачею та наполегливістю.

У стартовий день змагань відбувся чемпіонат України зі спринту серед дорослих та юніорів (наступного дня – чемпіонат України з акватлону, звіт з якого буде опубліковано згодом). Фактично, до Сухолуччя з’їхалися ледь не всі до одного найсильніші триатлети країни – як у жінок, так і серед чоловіків. А от хто в якій формі нині перебуває – ще те питання, тож спрогнозувати навіть, здавалося б, очевидні речі мало хто наважувався.

О 8:00 на дистанцію вийшло 47 чоловіків, зокрема Сергій Курочкін, Єгор Мартиненко, Віталій Воронцов, Іван Іванов і той таки Ростислав Пєвцов. На велосегменті певний період часу лідирували Курочкін та Пєвцов, однак згодом група переслідувачів наздогнала їх і тепер вже чималим пелетоном заїхала до транзитної зони. Прикрого падіння зазнав Іван Іванов – який, в тім, знайшов у собі сили продовжити боротьбу. Забігаючи наперед зазначимо, що в офіційному всеукраїнському заліку він фінішував четвертим, тож, напевне, саме це падіння завадило Іванові потрапити в призи.

Але головною подією змагань у чоловіків став виступ ще вчорашнього юніора Віталія Воронцова! Лише цьогоріч він перейшов на молодіжний рівень, однак вже зараз киянин справою доводить небезпідставність власних амбіцій на рівні спортсменів категорії elite. Продемонструвавши просто таки фантастичний біг, Віталій випередив Ростислава Пєвцова та Сергія Курочкіна і виборов перемогу – як в молодіжному заліку, так і в абсолютній категорії. При цьому варто зазначити, що 20-річний Воронцов став одним з двох наймолодших учасників змагань категорії elite. Срібло чемпіонату України залишилося в Курочкіна, а бронзову нагороду приміряв Кирило Бойко.

Вистачало емоцій і в змаганні жінок! На перемогу Єлістратової, як то кажуть, ставки не приймалися – однак, наскільки впевненою вона буде ніхто знати не міг. Плавальний сегмент – за молодою львів’янкою Мариною Кирик, а на велоетапі рівних немає її землячці Софії Приймі. На початку бігового етапу, остання мала відрив від Єлістратової у солідних 40 секунд! Але це саме та історія, коли  «проти лома немає прийому» – Юлія вкотре довела, що є однією з найкраще фізично та психологічно підготовлених триатлеток сучасності. Просто таки фантастична швидкість упродовж бігу і черговий титул у кишені! Софія Прийма стала другою, а чільну трійку лідерів замкнула Маргарита Крилова. Загалом, у змаганні жінок взяли участь 33 спортсменки.

Варто зазначити, що приблизно така сама компанія атлетів збереться і на чемпіонат України на олімпійський дистанції, який має відбутися вже за два тижні. Тож, слідкуйте за оновленнями – буде цікаво!

Поділитися цією публікацією


X