Юлія Єлістратова: «Сподіваюся, найближчим часом Україна та весь світ подолають пандемію»

Юлія Єлістратова: «Сподіваюся, найближчим часом Україна та весь світ подолають пандемію»

Минулого тижня ми розпочали цикл матеріалів на тему – як найсильніші триатлети України підлаштовуються під вимоги часу та утримують змагальну форму в умовах пандемії COVID-19. Зокрема, Іван Іванов готувався до сезону в Іспанії – він встиг повернутися до України, проявляє неабияку дисциплінованість та перебуває в обсервації. Ряд наших атлетів, що готувалися до сезону на Кіпрі, вирішили залишитися там та перечекати спалах вірусної хвороби за кордоном – серед них і найсильніша триатлетка України Юлія Єлістратова.

14 березня житомирянка виступила на етапі Кубку Світу у Мулулабі (Автралія), де продемонструвала свою відмінну готовність до олімпійського сезону і посіла 7-му позицію підсумкової турнірної таблиці. Та як виявилося згодом, цей старт по суті став першим і поки що останнім для світового триатлону загалом! Виною всьому – поширення коронавірусу чи не всіма країнами світу.

«Початок сезону обіцяв бути напруженим…  Після виступу в Мулулабі, в рамках підготовки до Олімпійських Ігор та для «розстартовки» я планувала змагання у Новій Зеландії та Бразилії. Але вже в Австралії нас попередили, що швидше за все це буде єдиний етап Кубку Світу в першій частині сезону. Через два дні вже з’явилася інформація про призупинення гонок як мінімум до 30 квітня. Звісно, я не так собі уявляла цей рік, і трохи прикро, що стільки роботи було зроблено лише для одного виступу… Але я впевнена, що ця база знадобиться мені і в майбутньому. Довелося корегувати тренувальний план, знову повертатися до більших обсягів та силової підготовки».

Нині Юлія перебуває на Кіпрі, куди повернулася з Австралії. Вона продовжує тримати себе в хороші змагальній формі, наскільки це можливо в нинішніх умовах. «Нажаль, басейни не працюють майже по всьому світі. Але принаймні є можливість плавати у морі! Хочу похвалити владу Кіпру: попри комендантську годину, спортсменам та людям, що займаються спортом, тут все ж таки йдуть на зустріч та роблять винятки. Також тут непогані умови для тренувань не велосипеді та бігу. Сподіваюся, що найближчим часом Україна та весь світ подолають пандемію, всі ми зможемо повернутися до звичного ритму життя, а спортсмени знову змагатимуться! Поки залишається тільки зберігати позитив та мотивацію».

Нагадаємо, що попередньо український Уряд мав на меті скоротити або ж взагалі призупинити фінансування спорту в Україні. Нині з цього приводу в найвищих кабінетах влади точаться жваві дискусії. За словами Єлістратової, без належного фінансування втримати змагальні кондиції на належному рівні буде доволі складно. Житомирянка поки що є єдиною представницею українського триатлону, яка де-факсто забезпечила собі олімпійську ліцензію на Ігри в Токіо.

Поділитися цією публікацією


X