Юлія Єлістратова: «Раніше люди плутали триатлон з біатлоном, постійно шукали в нас якісь рушниці»

Юлія Єлістратова: «Раніше люди плутали триатлон з біатлоном, постійно шукали в нас якісь рушниці»

Вашій увазі п’ятий за ліком матеріал підсумкового циклу, в рамках якого ми намагаємося розібратися – з якими досягненнями чинне керівництва ФТУ залишає свій пост, чого не встигли зробити і які головні виклики та завдання нині стоять перед керівництвом новим. Ми надали слово представникам Президії, тренерського цеху, аматорського руху, чинним спортсменам. Тож, вашій увазі – п’ята за ліком точка зору, слово має найсильніша триатлетка України, учасниця Олімпійських Ігор в Пекіні, Лондоні та Ріо-де-Жанейро Юлія Єлістратова.

«Я вважаю, що однією з головних перемог українського триатлону є те, що ми незмінно представлені на Олімпійських Іграх. За останні 12 років, у Пекіні, Лондоні та Ріо-де-Жанейро від нашої держави виступали по двоє атлетів. Я бачу в цьому певну стабільність, на кожну Олімпіаду ми здобуваємо право бути представленими. До Ігор в Пекіні у 2008 році, в нас було лише чоловіче представництво, однак на останніх трьох Олімпіадах вже і я мала честь представляти Україну та український триатлон.

Також хочу відзначити хороший, вдалий виступ нашої збірної на Європейських Іграх в Баку, а також на багатьох інших міжнародних чемпіонатах, континентальних та світових. Мав місце хороший результат нашої жіночої команди в естафеті. В цілому, я бачу та маю підстави говорити про прогрес в українському триатлоні.

Дуже круто, що в Україні вже неодноразово впродовж останніх років проводилися етапи Кубка Європи. Цьогоріч ми налаштовувалися приймати навіть молодіжний чемпіонат Європи, – на жаль, через пандемію коронавірусу його відмінено і я маю великі сподівання, що наступного року континентальна першість таки відбудеться саме в Дніпрі.

Колосальний розвиток отримав аматорський рух! І це при тому, що не так давно люди взагалі не знали, що таке триатлон. Плутали з біатлоном, постійно шукали в нас якісь рушниці, лижі (сміється, – ред.). Але зараз навіть люди далекі від спорту висловлюють свою повагу, коли я представляюся як триатлетка збірної України – цікавляться результатами, специфікою виду спорту та підготовки, питань на кшталт «а що таке триатлон?» я дуже давно не чула. Масовість зростає шаленими темпами, багато дітей нині займаються в секціях триатлону – і це не може не тішити. Тож, я не маю жодних зауважень чи претензій до тієї команди, яка очолювала і працювала в українському триатлоні три крайні олімпійські цикли. Зроблено було чимало!

Щодо того, як ми би мали будувати роботу надалі. Одразу скажу, що рівень триатлону в світі зріс, і зріс дуже сильно та стрімко! Я це бачу по собі – мої результати значно виросли за останні 12 років, але суперниці теж не сидять склавши руки. В окремих країнах, зокрема в США, Великобританії, Франції, Німеччині – атлети не те щоб на крок, а як мінімум на 100 метрів йдуть попереду нас! Тому всім нам доведеться дуже багато працювати, щоб не вибиватися з загальної обойми – і не лише спортсменам, але й тренерському штабу, керівництву ФТУ. Має бути продуманим і ретельно спланованим підготовчий процес, потрібно правильно розставляти пріоритети і працювати для досягнення результату.

Атлети з передових країн мають кращі можливості, і як би це банально не звучало – але нам необхідно шукати додаткові джерела фінансування. Потрібно починати з підготовки, враховувати інтереси всіх атлетів – як перспективних, так і тих, хто вже має багатий досвід виступів на міжнародній арені. Важливо пам’ятати і про тих спортсменів, які дають результат тут і зараз, створити для них необхідні умови – результат потрібен і для загального рейтингу, і для звітності, для залучення додаткового фінансування та популяризації виду спорту загалом. В ідеалі, було б непогано об’єднувати в групи людей з досвідом та перспективних триатетів, проводити спільні збори. Важливо вивозити спортсменів на міжнародні змагання, всі вони мають отримувати шанс реалізувати себе.

Мають бути фінансові заохочення, спортсмени повинні бачити перспективу в тій справі, якій віддають найкращі роки свого життя. Тренуванням і змаганням потрібно віддаватися повністю, не розпиляючись на супутні справи та пошук альтернативних джерел заробітку», – вважає Юлія Єлістратова.

У першому матеріалі передвиборчого циклу свою думку висловив віце-президент ФТУ і водночас головний тренер Дніпропетровщини Сергій Лисов, у другому – головний тренер Донеччини та старший тренер збірної України Георгій Драгулян, в третьому – представник спортсменів при Федерації триатлону України Сергій Дрозд, в четвертому – учасник трьох Олімпіад Андрій Глущенко. Нагадаємо, що звітно-виборча конференція ФТУ, в рамках якої буде обрано нового президента Федерації триатлону України, відбудеться 7 листопада в Києві. Чинний президент ФТУ Андрій Більда заздалегідь зняв свою кандидатуру і на четвертий поспіль термін не балотуватиметься.

Поділитися цією публікацією


X