Юлія Ястребова: «На дистанції IRONMAN в Сухолуччі виступлять також представники США та Угорщини»

Юлія Ястребова: «На дистанції IRONMAN в Сухолуччі виступлять також представники США та Угорщини»

Найближчими вихідними епіцентром українського триатлону вже втретє за сезон стане Сухолуччя на Київщині! Цього разу живописна локація прийматиме чемпіонат України на довій дистанції (більш відому як половинка IRONMAN), а також повноцінний IRONMAN серед аматорів та чемпіонат України серед кадетів/юніорів! Ми поспілкувалися з головною організаторкою змагань Юлією Ястребовою про особливості цього заходу.

«Сухолуччя – це просто таки відмінна локація для триатлону в нинішніх умовах!, – переконана Юлія. – Мальовнича природа, віддаленість від населених пунктів в умовах пандемії, «триатлонна» інфраструктура – все як на замовлення! Минулого року вихованці нашого клубу TRIATMAN вмовили мене приїхати сюди і подивитися, чи хороша тут траса і загалом умови для проведення змагань з триатлону. І на правду, я була вражена побаченим – тут є все необхідне для якісного проведення змагань, в тому числі міжнародного рівня.

Територія дозволяє проводити дитячі змагання – все видно як на долоні, тренери та батьки можуть слідкувати за маленькими спортсменами практично з будь-якої точки рекреаційної зони. Озеро відносно невелике, всі спортсмени в полі зору. Тому тут не триатлоном єдиним – можна просто приїхати всією родиною, якісно та з користю для здоров’я провести дозвілля та підтримати тих, хто змагається на дистанції!

Щодо безпосередньо наших змагань, які відбудуться вже цієї суботи і продовжаться до понеділка включно. Загалом, плавальний сегмент довгої дистанції проводиться в морі. Однак, враховуючи всі актуальні нині обставини та локацію проведення змагань – плавання відбудеться в Дніпрі. І в тому є свої плюси – зокрема, тренери можуть візуально контролювати стан своїх підопічних упродовж усієї дистанції Це важливо – аматори, які долатимуть дистанцію IRONMAN, готові до неї по-різному. Плисти більше трьох кілометрів, як-не-як! Ну і відсутність великих хвиль теж спрацює на їхню користь.

Стосовно офіційного чемпіонату України на довгій дистанції серед професіоналів, то ми очікуємо на участь усіх найсильніших! Загалом зареєстровано три з половиною десятки атлетів – зокрема Сергій Курочкін, Антон Блохін, Лілія Барановська та інші. З аматорів – на «половинці» ми чекаємо більш як 160 учасників, повний IRONMAN – 45 учасників і 27 команд. Але це ще не остаточні цифри, може бути й більше учасників!

Варто відзначити, що наші змагання є відкритими в тому числі для атлетів з інших країн. До прикладу, на змагання серед аматорів зареєструвався також спортсмен зі США! Він, я так розумію, живе і працює в Україні й займається триатлоном. Також є один атлет з Угорщини. Звісно, якби не карантинні обмеження й фактично зачинені кордони, то іноземців було би значно більше! До прикладу, одна атлетка зі США до останнього шукала варіанти прилетіли і взяти участь, однак саме через проблеми з логістикою та необхідністю двотижневої обсервації не змогла цього зробити. Переконана, коли все вже буде в порядку, то іноземці, ті ж самі поляки, білоруси чи словаки, будуть приїжджати до нас великими групами – і країну подивитися, і в змаганнях участь взяти.

Хочу окремо звернути увагу на командні змагання на довгій дистанції. Це дуже цікавий формат, де атлети, які поки що не можуть виконати весь триатлон і подолати повну дистанцію самостійно, розбивають командну роботу на сектори – хтось пливе, хтось їде вело, а хтось біжить. Тут варіацій формування команд – маса! Приємно, що є відгук, і на змагання зареєструвалося вже близько трьох десятків таких команд».

Додамо, що офіційний старт чемпіонату України на довгій дистанції серед професіоналів відбудеться в суботу, 29 серпня. Старт – о 8:00 за київським часом.

Поділитися цією публікацією


X