Ярошевська: «За кілька років планую стукати в двері Національної збірної»

Ярошевська: «За кілька років планую стукати в двері Національної збірної»

Знайомтеся – новоспечена чемпіонка України серед юніорів та один з головних претендентів на участь в юнацьких Олімпійських Іграх. В бесіді з прес-службою ФТУ харків’янка Юлія Ярошевська розповіла про свій спортивний шлях, пріоритети та приклади для наслідування, а також власне хобі та ще багато цікавого.

Вітаємо з перемогою в чемпіонаті України! Що вдалося, що не вдалося? З ким довелося більше змагатися – з суперниками чи з самою дистанцією?

Дякую! Загалом, старт пройшов для мене чудово, адже він відбувався у тому місті, де я тренуюся.  Можна сказати, що мені допомогли мої рідні басейн та манеж. Щодо того, з чим або ж з ким мені прийшлося більше змагатися, то моїм головним суперником, напевне, був все ж таки час проходження дистанції. Адже треба було пройти кваліфікацію до юнацької Олімпіади.

Наскільки правдивою для тебе є теза, що вдома й стіни допомагають?

Чесно кажучи, мені байдуже, в яких стінах виступати… Я навіть не знаю, як це можна пояснити. З хвилюванням завжди можна впоратися, як на мене. До того ж, хоча я і молодий спортсмен, але все ж таки певний досвід вже дається взнаки.

В чому саме ти відчуваєш пряв цього самого досвіду?

Я відчуваю себе впевненіше саме перед стартом. З’являється розуміння, що я все роблю правильно – а разом з ним спокій та впевненість.

Якими є критерії відбору на юнацьку Олімпіаду, яку влітку прийматиме Буенос-Айрес?

По внутрішньому відбору йде на залік час – це біг на три кілометри, плавання на 500 метрів з нормативом. А вже у європейському відборі представлено 12 ліцензій для дівчат від всього континенту, по одній спортсменці від країни.

Буду відвертою – внутрішній відбір проходитиме значно легше, ніж міжнародний. Разом з тим, навіть серед європейських конкурентів матиму всі шанси позмагатися за одну з 12-ти вакантних путівок.

Чи знаєш ти своїх головних конкурентів, з ким доведеться мати справу?

В Європі у мене дуже багато конкурентів, тому що там чимало дівчат доволі потужно виступають. Ну, приблизно, десь чоловік п’ятдесят…

Нічого собі! Чи маєш ти якусь певну тактику боротьби з цими спортсменками? Чи вистачить тобі саме міжнародного досвіду?

На міжнародні змагання я перше потрапила в 2015-му році, тоді був мій дебютний чемпіонат Європи серед юніорів в естафетах. В 2016-ому доволі часто виїжджали на міжнародні змагання, а в 2017-ому ми мали всього два старти подібного рівня. Це були Кубки Європи.

Коли ти взагалі прийшла в триатлон і чому обрала саме цей вид спорту?

Для початку, я прийшла в басейн, щоб зміцнити м’язи спини, – а потім почала займатися плаванням. Плаванням почала активно займатися років з шести. Пам’ятаю момент, коли з тренування ми спустилися вниз і побачили тренера, який пропонував усім бажаючим спробувати власні сили в триатлоні. Тоді це був акватлон, тобто плавання та біг. З рештою я спробувала, – мені сподобалося, тож вирішила залишитися

Чи можна сказати, що цей вид спорту – твоє покликання?

Я вважаю, що так! Адже на даному етапі триатлон – це моя життя. Я зранку прокидаюся і одразу йду на тренування, увечері йду на тренування і навіть лягаю спати з думкою про те, як я завтра піду на тренування.

Хто для тебе є прикладом для наслідування в професійному триатлоні?

Це триатлетка з Нідерландів Рейчел Кламер, олімпійська чемпіонка Гвен Йоргенсен, а також наша українка Юлія Єлістратова! Вона вражає мене своєю силою духу та прагненням ставати з кожним роком все сильнішою і сильнішою.

Що саме тобі подобається в цих спортсменках? Які головні якості ти б прагнули перейняти для себе?

В принципі, вони дуже тактично проходять трасу. У Йоргенсен дуже хороший біг, вона колишня легкоатлетка. Ну а наша Юлія Єлістратова – справжній боєць, для якої немає нічого неможливого.

Коли вже ти будеш стукати у двері національної збірної України?

Планую у найближчі кілька років.

Чим займаєшся окрім триатлону? Що тобі імпонує в якості хобі?

У вільний час від тренувань я малюю, віддаю перевагу акварельним фарбам. Люблю малювати природу, а також картини на спортивну тематику. Більше часу ні на що не вистачає – це правда.

Можливо, в перспективі планується якась виставка, або ж аукціон картин від Юлії Ярошевської?

Ні, я не думала про таке. Врешті решт, я малюю непрофесійно, здебільшого для себе і це просто хобі.

Поділитися цією публікацією


X