Вода + повітря + земля = 4th Element

Вода + повітря + земля = 4th Element

Поєднавши три стихії триатлону воєдино, ми отримаємо «4th Element», – переконані в Одесі! І маємо визнати, що ця формула є дієвою та забезпечує український триатлон перспективною молоддю. Однойменний клуб під керівництвом Віталія Собуляка виховав чимало талановитих атлетів і не збирається зупинятися на досягнутому. Вашій увазі – черговий випуск нашого циклу матеріалів про українські аматорські клуби.

«Якщо говорити про аматорський рух в нашому регіоні, то все починалося приблизно з 2009 року, – розповідає Віталій Собуляк. – А вже з 2011 року ми з Володимиром Погорєловим, тоді ще президентом нашої місцевої Федерації триатлону, організували дитячо-юнацький рух, і згодом було засновано Дитячу триатлонну Лігу.

Якщо ж ми говоримо винятково про клуб «4th Element», то його було засновано в 2015 році. Назву ми обирали разом з батьками наших вихованців – як один з варіантів було запропоновано «Четвертий елемент», я вловив його сенс! У нас, наприклад, є три стихії в триатлоні: вода, повітря і земля. Вода – це плавання, повітря – це велосипед, земля – біговий сегмент. В природі ще існує четверта стихія – вогонь! І якщо цього вогню немає в серцях, то не буде і перемог. Тому ми зупинилася саме на цій промовистій назві й жодного дня про це не пошкодували.

В сумі в нас зараз тренується три-чотири десятки молодих триатлетів. Тепер ми вже позиціонуємо себе і офіційно зареєстровані як обласна школа спорту «4th Element». Вікова категорія – від 8-ми років і старші. Є також і дорослі спортсмени.

Наш клуб є багато в чому унікальним! По суті ми взяли за основу досвід наших колег зі США і допомагаємо молодим атлетам пройти дуже важкий і відповідальний перехідний період від дитячого спорту до дорослого. Якщо брати назагал, то аматорські клуби України та їхні лідери начебто і в спорті багато років, але не ставлять перед собою завдання все-таки готувати молодих атлетів до спорту вищих досягнень. Вони концентруються винятково на аматорах вікової категорії 30-40 років і старше. На мою суб’єктивну думку, нам не вистачає саме гармонічної, природної передачі досвіду від спортсменів-професіоналів до прийдешніх поколінь. Атлет закінчив кар’єру – організував клуб для старших аматорів. Хоча його досвід та авторитет потрібен саме молоді. Потрібен, як повітря! І ми в «4th Element» намагаємося такий досвід давати, проводити молодих через цей непростий шлях і залишити їх в спорті. Як результат наших зусиль – три роки поспіль, з 2016 по 2018 клуб ставав чемпіоном України серед ДЮСШ, і ми надалі тримаємо високу планку досягнень.

Коли ти береш маленьких дітей, перед тобою дуже серйозна відповідальність за їхню підготовку, це тривалий період. Тут головне не відбити у дитини бажання займатися спортом. На цьому шляху також важливо, щоб своєю увагою не нашкодили дитині її батьки – часто вони чекають від малечі перемог, пливи-їдь-біжи швидше… І тут ми вже пояснюємо, що триатлон – це гра в довгу, якщо хочете. На певний рівень дитину потрібно виводити не один рік, і не надто звертати увагу на її поточний результат. А вже починаючи з 13-14 років ми відбираємо та шукаємо тих, у кого горять очі, хто живе триатлоном! Я завжди кажу своїм вихованцям: «Цікаво тільки там, нагорі! Де перемоги та медалі», і до цього потрібно прагнути. Саме цим і керуються лицарі спорту, чинні та майбутні.

Попри здебільшого юний вік наших вихованців, ми вже звертаємо увагу на професійний підхід щодо організації їхньої підготовки! Зокрема, проводимо збори – для віку до 12 років збори можуть бути, скажімо, спортивно-оздоровчі, а для підлітків 14 років це вже можуть бути двомісячні цикли підготовки, в тому числі за кордоном. Щодо наших вихованців, то найбільш успішною з них станом на зараз є Арина Бабич – атлетка, яка змогла вперше потрапити в Фінал А на чемпіонатах Європи по своєму віку. Два роки тому вона виконала норматив Майстра спорту України і стала срібною призеркою чемпіонату світу минулоріч.

Цікаво, що саме Арина здобула перший Кубок «4th Element» в 2015 році. Це наш такий локальний трофей – у нас щороку вручають номінації найкращим, і вона однією з перших стала володаркою кубка».

Поділитися цією публікацією


X