Віталій Воронцов: «Сподіваюся, погода скоро дозволить плавати у відкритій воді»

Віталій Воронцов: «Сподіваюся, погода скоро дозволить плавати у відкритій воді»

Перспективний український триатлет Віталій Воронцов де-юре і де-факто став одним з небагатьох, кому вдалося відкрити змагальний сезон 2020-го року! На молодіжному чемпіонаті Європи з дуатлону в Іспанії українець завоював бронзову медаль, згодом повернувся у свій тренувальний табір на Кіпрі… і змушений був в екстреному порядку летіти в Україну! Виною всьому – пандемія коронавірусу, яка шириться світом і в тому числі блокує всі масові заходи. Про тренування в умовах карантину та навіть локальні переваги вимушеної паузи – розповів сам Віталій.

«Ми повернулися з Кіпру. Але правильніше буде сказати, евакуювалися!, – підкреслює Воронцов. – Нині  я перебуваю у Львові. Радий тому, що я таки встиг стартонути бодай одного разу, на чемпіонаті Європи в Іспанії – можна сказати, вскочив у останній вагон потяга, що відходить. А по поверненні додому, ми просто продовжили далі підготовку, наскільки це можливо в нинішніх умовах. Налаштовуємося на те, що в нас вийде таке собі довге та затяжне міжсезоння».

За словами атлета, з кожної ситуації він намагається витиснути максимум і знаходити плюси навіть там, де їх на перший погляд не може бути за визначенням. Нагадаємо, що Віталій Воронцов лише цього року перейшов у вікову категорії U-23. А до цього часу стабільно втримував місце серед найсильніших юніорів Європи. «Особисто для мене, така пауза може навіть і на краще – я тільки-но перейшов з юніорів на молодіжний рівень. А тут у два рази довші дистанції, порівняно зі звичним для мене спринтом – класична олімпійська дистанція. Тому спробую використати цей час з користю, намагатимуся закласти кращу базу і підготуватися до нових змагань, як слід. Так, плавати зараз немає де – основний акцент робимо більше на ті вправи, які можна робити на вулиці. Погода у Львові налагоджується, +10 градусів за Цельсієм, можна кататися і бігати там, де це є можливо в умовах карантину. Те ж саме стосується і загальної фізичної підготовки. Сподіваюся, погода скоро дозволить плавати у відкритій воді».

Як і весь світ спорту загалом, Віталій Воронцов поки що не планує якихось конкретних стартів для себе і чекає на послаблення пандемії COVID-19. Але при цьому сподівається, що головний старт сезону в українському триатлоні цьогоріч таки відбудеться: «Маю надію, що хоча б ми зможемо провести чемпіонат Європи в Дніпрі, де всі ми хочемо виступити – але як вже буде… Загадувати щось наперед у такій ситуації не варто», – підкреслив спортсмен.

Додамо, що останні два тижні в добровільній самоізоляції після повернення з Іспанії перебував один з лідерів нашої збірної Іван Іванов. Найсильніша триатлетка України Юлія Єлістратова залишається на Кіпрі, дотримується всіх вимог карантину та продовжує підготовку в залежності від можливостей, згідно з розпорядженнями місцевої влади.

Поділитися цією публікацією


X