Віталій Собуляк: «Наші юні триатлети мають бути мультиєвропейськими»

Віталій Собуляк: «Наші юні триатлети мають бути мультиєвропейськими»

Вже зовсім скоро триатлети збірних України всіх вікових груп вийдуть на перші в сезоні змагання – закордонні збори підходять до свого завершення і команди одна за одною повертатимуться на рідну землю. Хоча дехто з них вже встиг зробити передстартові «прикидки» на турнірах в рамках підготовки до сезону! Зокрема, непоганих результатів досягли вихованці Віталія Собуляка, які нині готуються на Кіпрі. Про здобутки своєї команди, принципи роботи з молоддю та перші результати діяльності ДТЛ на рівні збірних – далі в матеріалі.

Вітаємо вас, пане Віталію! Дайте загальну інформацію щодо збору вашої групи на Кіпрі – скільки вас, де проживаєте, в яких умовах працюєте?

На зборі нині працює шестеро триатлетів – Христина Салькова, Олександра Заровна, Вероніка Заровна, Марія Воробей, Кирило Новіков і Денис Граждан. Також з нами готується до сезону група тренера з Житомира Наталії Кирилович. Окремо в групі Георгія Драгуляна до сезону готується наш Мирон Бойко. Варто додати, що ще одна наша спортсменка з Одеси Арина Бабич нині працює за індивідуальним графіком в Швейцарії. Ми скористалися можливістю дати їй нагоду потренуватися в таборі швейцарського клубу – до того ж, це відмінний шанс підтягнути знання іноземних мов і пройти відповідні курси! Вимоги нинішнього часу такі, що діти мають бути, так би мовити, мультиєвропейськими.

Щодо побутових моментів, то ми проживаємо всією командою на віллі. Загалом, період підготовки був дощовим, погода налагодилася вже останні тижні. Але жодних збоїв в підготовці не було, ми під дощ підлаштовувалися і працювали згідно графіку. Нині погода дуже комфортна для вело: вдень 16-18 градусів, вода тепла, вже плавали на відкритій воді.

Наскільки нам відомо, Арина Бабич не лише тренується окремо від групи, а також не без успіху виступила на змаганнях у Франції!

Так, у Франції був старт з акватлону, й Арина здобула там перемогу в віковій категорії U-19.

А ви як тренер сміливо відпускаєте її одну на збір? Чи вона навіть в такому юному віці по відношенню до справи є професіоналом?

Вони всі ще діти, однак в Арини вже проглядається таке собі «зерно зрілості та самостійності». До того ж, там на місці  є знайомі, батьки, які доглядають перший час – тобто, вона не зовсім там сама-самісінька, скажімо так. І завдання стоїть не лише спортивне, але й дещо соціальне: увійти в мовний режим, вона там вчиться в освітній школі. Звичайно, в клубі дотримуються режиму – ранні підйоми, ранкові тренування, у них клубна система, яка підлаштована під навчання.

Чи можна назвати Арину Бабич по-справжньому першою ластівкою Дитячої триатлонної Ліги? Адже вона пройшла всі щабелі цього Всеукраїнського турніру – від маленької дівчинки-початківця до переможця міжнародних юніорських змагань.

Так воно і є! Вона є вихованцем ДТЛ, і ми від неї чекаємо високих результатів. Також в цій площині варто відзначити львів’янина Василя Винницького – теж дуже перспективний хлопець! Якщо побіжить, то буде конкурентоспроможним – перші два види в нього сильні.

Ми вже писали про те, що ваші вихованці Кирило Новіков та Олександра Заровна здобули нагороди на змаганнях на Кіпрі. Як оціните успішність їхнього виступу?

Під цей старт ми навіть не скидали навантаження. Стартували ті, хто на той момент був в відповідних кондиціях і кому потрібна була розстартовка. Але ми дуже спокійно ставимося до цього результату і не перехвалюємо спортсменів. Завдяки тому, що на AYIA NAPA Triathlon був роздільний хід, ми перевірили готовність атлетів по видам станом на сьогоднішній день.

Як ви вважаєте – Бабич, Заровна, Новіков і компанія ментально вже готові до переходу в дорослий триатлон?

Новікову зараз 19 років, але він вже сформований як спортсмен за всіма трьома видами. Звісно, є ще дисципліни, які йому потрібно базово підтягти – але він є одним з найшвидших юніорів в Україні, працездатний та дисциплінований. Саша ще молода, трохи маємо складності з перехідним гормональним періодом, але в цей рік потрібно виконувати багато роботи. Те ж саме стосується і решти атлетів нашої команди.

Коли ваша команда повертається на рідну землю і де плануєте стартувати?

Додому ми летимо 6 квітня – побудемо кілька днів в Одесі, а там буквально днів 3-4 на збори і їдемо до Львова на чемпіонат України. Далі Житомир, потім Понтеведра (Іпсанія), де відбудеться чемпіонат світу з акватлону та дуатлону, і далі чемпіонат України в естафетах. Це те, що стосується найближчих планів.

В Понтеведру полетить більш як два десятки українських триатлетів! Хто саме виступатиме там від вашої команди?

Кирило Новіков – в дуатлоні та кватлоні, Арина Бабич в акватлоні, можливо Мирон Бойко також виступить в акватлоні та дуатлоні. Потім у нас по графіку чемпіонат світу серед школярів, чемпіонат Європи серед юніорів в Голандії на початку літа, далі ми поїдемо до Франції на чемпіонат світу серед школярів (з 3 по 7 червня) і звідти повернемося на Кубок Європи в Дніпро. Потім чемпіонат Європи для юнацької вікової групи, а вже на осінь плануємо взяти участь в Суперлізі, що відбудеться на Мальті.

Поділитися цією публікацією


X