Віра Соснова: «Перемога у Львові стала для мене несподіванкою»

Віра Соснова: «Перемога у Львові стала для мене несподіванкою»

Два тижні тому на чемпіонаті України з суперспринту в змаганні жінок боротьба тривала аж до самого фінішу… За відсутності Юлії Єлістратової, наші дівчата мали час і місце для того, щоб окреслити власні амбіції та заявити про них на повен голос. Претендентів на перемогу й дійсно було чимало, – як мінімум чотири спортсменки мали статус претенденток на перемогу. У підсумку, чемпіонкою України стала вихованка донецької школи триатлону Віра Соснова! Вона розповіла нам, що цей результат став для неї доволі несподіваним.

Вітаємо з тріумфом! Наскільки значущим він є для вашої кар’єри? Чи можна сказати, що на сьогоднішній момент – це найвищий ваш титул?

Дякую! Насправді, перемога стала несподіванкою для мене. А точніше сказати – я не розраховувала показати такий результат на самому початку сезону. Все тому, що на початку 2018 року в мене через проблеми зі здоров’ям випало два місяці тренувань, і всі плани щодо якісної підготовки до сезону було зруйновано. На щастя, мені таки вдалося зробити мінімальний цикл підготовки (правильніше буде сказати відновлення) на Кіпрі, тривалістю всього лише один місяць – я намагалася максимально плавно увійти в форму, навантаження переважно в аеробній зоні.

Виходячи з цієї ситуації, я не ставила високих цілей на перші старти. Звичайно, навіть невелика перемога – приємна і важлива по-своєму. Не знаю, на скільки в глобальному плані цей старт був важливим, об’єктивно оцінити вагу самих змагань і перемоги для себе – складно. Адже дистанція супер-спринт, а в пріоритеті у нас все ж таки такі дистанції, як спринт і «олімпійка». З іншого боку, не радувати такий результат теж не може! При такій відносно короткій і нестандартній підготовці, це вдвічі приємніше. Це говорить про те, що за умови гарної та правильної базової підготовки я зможу показати гідний результат не лише на внутрішніх українських стартах, а й на міжнародній арені.

Розкажіть, як для вас склалася гонка: що вийшло, що не вийшло? На якому сегменті була основна боротьба?

Я намагалася вийти на старт з холодною головою, і думати вже по ходу всієї дистанції. Стосовно плавання – на кращий результат мені важко було розраховувати, плавали 3-4 рази в тиждень і 4-м результатом на змаганнях я залишилася задоволена. Хоча визнаю, що можна було пропливти рівніше. На вело-етапі вдалося «зачепитися» і всидіти в групі лідерів – це було важливо, адже саме велосипедний сегмент є моїм слабким місцем. З бігом зазвичай простіше, але зараз було теж не легко – все було не легко… Терпіла до останнього! Складно сказати, хто був готовий краще, а хто гірше. Можливо, в мене було трішки більше запасів сил саме для фінішу.

Які плани на найближче майбутнє? Де будете стартувати?

Зараз намагаюся максимально втримувати і не зменшувати обсяги тренувань. В зв’язку з частими стартами, це не так легко, але іноді треба чимось жертвувати. Наприклад, старт в Житомирі ми вирішили зробити, як хороше тренування, і продовжуємо робити акцент все ж таки на більш важливих стартах. Таких, на приклад, як Чемпіонат України на олімпійській дистанції в Вишгороді та Кубок Європи в Дніпрі (спринт). Це і є головні цілі, а далі буде видно. По міжнародних стартах поки що складно сказати щось конкретне, буду орієнтуватися по підготовці. Чемпіонат Європи серед молоді цього року досить пізно, в жовтні. Тож, сподіваюся, що вдасться набрати хорошу форму до кінця сезону. Але поки що чіткі плани є лише на найближчі 2-3 місяці, буду максимально працювати для їхньої реалізації.

Поділитися цією публікацією


X