Відкритий чемпіонат Балтії: українці беруть дві медалі з двох можливих!

Відкритий чемпіонат Балтії: українці беруть дві медалі з двох можливих!

Єгор Мартиненко здобуває першу за останні п’ять років міжнародну перемогу, тоді як Юлія Єлістратова приміряла бронзову нагороду.

Після відміни офіційного чемпіонату Європи, 2020 Riga ETU Triathlon Baltic Championships по суті став першим міжнародним офіційним стартом, на якому мали можливість виступити українські триатети. До столиці Латвії відлетіли житомиряни Юлія Єлістратова та Єгор Мартиненко. Як відомо, сезон триатлону в Україні стартував ще на початку літа внутрішніми першостями в Сухолуччі. І якщо прима українського триатлону цього сезону збирала всі можливі золоті нагороди чемпіонатів України – то Єгор Мартиненко навряд чи залишився задоволений стартом сезону.

Проте, як показала практика, для Мартиненка помірний старт сезону на рідній землі виявився лише підготовкою до тріумфального виступу за межами України! На відкритому чемпіонаті Балтійський країн в Ризі житомирянин здобув беззаперечну перемогу. Якщо говорити про міжнародну арену, то востаннє Єгор здобував медаль найвищої проби в далекому 2015-му на етапі Кубка Європи в Києві, а після того ще було срібло етапу Кубка Азії в Киргизстані у 2018-му. Попри такий довгоочікуваний успіх, до своєї звитяги в Латвії Мартиненко ставиться доволі спокійно.

«Загалом, гонка як гонка, єдине – був дещо інший формат (375 м плавання, 12.5 км вело і 3.2 км біг), – розповів прес-службі ФТУ тріумфатор змагань у Латвії Єгор Мартиненко. –  Це була перша міжнародна гонка після карантину, тому звісно що певну відповідальність я відчував.

Цікаво, що сам старт плавального сегменту давався з пляжу. І вийшло так, що з 375 м плавання метрів 100 потрібно було бігти – тому це було таке собі плавання… Бігове плавання, можна сказати! Велосегмент – рівна дорога без якихось несподіванок, траса була серед паркової зони. Біг був по колу і теж рівним покриттям, без несподіванок. Щодо розкладів на дистанції, то можу сказати, що я контролював ситуацію. На бігові вже розумів, що йду на перемогу й тримав комфортну для себе відстань від переслідувачів.

Щодо карантинних обмежень. По прильоту нас з Юлією одразу посадили на таку собі самоізоляцію. Ми здали тест на коронавірус і чекали на результат – лише після цього був допуск до змагань. Брифінг перед стартом відбувався у великій спортивній залі, стільці розставили з відповідною дистанцією, як на мене навіть більш як на два метри один від одного. Всі були в масках і руки обробляли антисептиком. Те ж саме і в транзитних зонах, навіть на нагородження ми виходили в масках».

Щодо найсильнішої триатлетки України, то тут як мінімум в одному компоненті триатлону все стабільно – в Ризі Юля продемонструвала найкращий біг з-поміж всіх учасниць! Щоправда, цього разу житомирянка дещо втратила на плаванні та вело, чим скористалися дві спортсменки з Бельгії. Заради справедливості зазначимо, що конкуренція в змаганні жінок була доволі високою – до слова, обидві бельгійки, що на фініші випередили Єлістратову, перебувають в межах ТОП-50 триатлеток планети згідно олімпійського рейтингу! А Мішель Клер і взагалі посідає високу 12-ту сходинку. Юлія до останніх метрів боролася принаймні за срібло і це в тому числі дозволило їй зробити комфортний відрив від решти переслідувачок. Як підсумок – нагорода бронзової чеканки, що теж є доволі непоганим результатом!

Додамо, що Єгор та Юлія були єдиними представниками України на змаганнях 2020 Riga ETU Triathlon Baltic Championships. Переважно в них брали участь триатлети з Балтії, а також представники Німеччини, Бельгії та Південно-Африканської Республіки.

Поділитися цією публікацією


X