Вчорашні юніори окупували п’єдестал пошани молодіжного ЧУ в Києві

Вчорашні юніори окупували п’єдестал пошани молодіжного ЧУ в Києві

На дебютному в новому році чемпіонаті України, найбільший медальний врожай зібрали молоді спортсмени з Дніпра.

Зимовий чемпіонат України з триатлону (акватлону) серед молоді, юнаків та кадетів (ІV ранг) – саме таку офіційну назву має перший внутрішній старт сезону, який відбувся в місті Києві. Плавальний сегмент приймав басейн «Купава», що в передмісті столиці. А бігова дистанція відбулася на щойно відремонтованому та ліцензованому легкоатлетичному манежі на Березняках.

Згідно формату та вікового обмеження, на турнірі не мали можливості виступати дорослі спортсмени, тож свій шанс на найбільшу порцію аплодисментів отримали триатлети молодших вікових груп. Зокрема – спортсмени групи «молодь», які покликані вже за кілька років перейти в дорослий спорт. І якщо в триатлоні підсумковий турнірний розклад за підсумками плавання стає доволі зрозумілим  – то що вже казати про акватлон? Цілком природньо, головними фаворитами змагань у столиці були найсильніші плавці – Олексій Астаф’єв  (Дніпро), Василь Винницький (Львів), Єлизавета Дяченко (Дніпро), Моніка Добровольська (Дніпро) та Софія Ткач (Київ). До слова, більшість з них зовсім недавно перейшли з юніорів у молодіжну вікову групу – тож мали прекрасний шанс одразу ж здобути нагороди на цьому рівні.

На правду, в змаганні хлопців відмінні плавальні скіли Астаф’єва залишали аж надто мало шансів решті учасників молодіжного чемпіонату. Олексій мало кому поступається (і чи поступається?) в цьому компоненті навіть на дорослому рівні – годі й казати про нижчі вікові категорії. Його перемога виявилася абсолютною та беззаперечною! Натомість, боротьба за срібну/бронзову медаль точилася аж до останніх метрів дистанції та повністю компенсувала нам брак інтриги в питанні чемпіонства. Василь Винницький, хоча й не продемонстрував сильного бігу, зумів забезпечити собі солідний гандикап на плаванні та виборов бронзу! Його загальний час був на 4 секунди кращим за результат найближчого конкурента – Дениса Снесара з Черкас, який, своєю чергою, показав найкращий біг на турнірі.

А от у змаганні дівчат молодіжної категорії боротьба за титул чемпіонки України виявила більш запеклою! Як і у хлопців, тут балом правили вчорашні юніори – Софія Ткач та Моніка Добровольська. Нагадаємо, що минулоріч дніпрянка Добровольська майже не віддала суперницям жодної перемоги на внутрішніх змаганнях в юніорській віковій категорії! Але вже на молодіжному рівні перший в році титул здобула її суперниця, киянка Софія Ткач. Забезпечивши собі тридцятисекундеу перевагу на плаванні, Софія показала рівний та конкурентний біг і в підсумку стала переможницею змагань. Найкращий біг – в активі Єлизавети Дяченко, що дозволило дніпрянці замкнути чільну трійку лідерів.

Ще одну золоту медаль залишила в Києві Катерина Бадяк – місцева спортсменка не мала собі рівних в категорії дівчат, тоді як лідерство у юнаків виборов атлет з Житомира Олександр Яненко. У кадетській віковій групі нагороди вищої проби приміряли Єва Сорока (Львів) та черкасець Богдан Одвігов.

Додамо що в рамках стартового в сезоні івенту столиця України також приймала І етап Всеукраїнських змагань «Дитяча триатлонна Ліга», а також командний залік внутрішньої першості. З результатами змагального дня, ви можете ознайомитися з підсумкового ПРОТОКОЛУ та нашому сайті в розділі РЕЗУЛЬТАТИ.

Поділитися цією публікацією


X