Українські паратриатлети взяли дві бронзи КС на олімпійській трасі Токіо-2020

Українські паратриатлети взяли дві бронзи КС на олімпійській трасі Токіо-2020

Минулої неділі о 2-й ночі за київським часом атлетам збірної України з паратриатлону вдалося створити справжній спортивний подвиг! Попри високий рівень конкуренції, довгий переліт і непросту акліматизацію, а також просто таки нечувану спеку в Токіо – наші хлопці та дівчата гідно виступили в країні сонця, що сходить, і привезли додому дві нагороди Кубка Світу.

Tokyo Olympic Qualification Event – це тестові змагання на дистанції майбутніх Паралімпійських Ігор Токіо-2020. Цей старт, який покликаний стати перевіркою боєм, має статус Кубка Світу! Тож, Національна паралімпійська команда України прибула на звітний турнір у своєму бойовому складі:

Василь Закревський (атлет)/Роман Король (гайд) – клас PTVI B1 (тотально незрячі спортсмени)
Анатолій Варфоломєєв (атлет)/Костянтин Вєчканов (гайд) – клас PTVI B1 (тотально незрячі спортсмени)
Віта Олексюк (атлет)/Олександра Гришина (гайд) – клас PTVI B2 (слабозрячі спортсмени)
Аліса Колпакчи – клас PTS5 (спортсмени із вадами опорно-рухового апарату)

Ще в день прильоту стало зрозуміло – атлетам доведеться змагатися не стільки с суперниками та складністю траси, скільки з аномальними погодними умовами! В столиці Японії нині пекельна жарінь: температура води океану сягнула феноменальних показників у 31’С, вітер зі швидкістю 30-35 км/год та вологість повітря понад 75% зробили умови перебування на вулиці важкими навіть без фізичних навантажень.

Вже в день старту на нараді делегатів ITU було прийнято рішення відмінити перший сегмент – плавання. Через високу температуру, якість води вже не відповідала стандартам, і замість звичного формату спринт-триатлону (0.75 км плавання, 20 км велогонка, 5 км біг) спортсмени вийшли на старт дуатлону: 2.5 км біг, 20 км велогонка, 5 км біг. Зазначимо, що на момент старту змагань (8:00 ранку) температура повітря вже перевищувала 31’С!

На першому біговому етапі у 2.5 км всі учасники цілком прогнозовано берегли власні сили, адже швидкий початок в спеку – це завжди ризик не витримати і зійти з дистанції. Велоетап українці розпочали на 3-5 позиціях. І хоча швидка та технічна траса дозволяла працювати на високих обертах – погода була проти… 32-36 хвилин під палаючим сонцем далися важко абсолютно всім. Другий біг став справжнім випробуванням, адже до того часу спортсмени вже добряче перегрілися на сонці. Однак, попри складну акліматизацію, зміну часового поясу (+6 GMT) та пекельну погоду – наші спортсмени з останніх сил йшли до своєї мети і таки вибороли високі позиції та дві бронзові медалі Кубка Світу в Токіо!

Віта Олексюк – 3 місце
Аліса Колпакчи – 3 місце
Анатолій Варфоломєєв – 5 місце
Василь Закревський – 12 місце

Додамо, що старт в Токіо став першим в низці змагань, які чекають на наших паратриатлетів у найближчі шість тижнів. Розпочинається запекла боротьба за паралімпійський рейтинг на шляху до Токіо-2020, яка триватиме до 28 червня наступного року.

Вже 1 вересня збірна України майже в тому ж складі вийде на основний старт сезону – чемпіонат світу, який прийматиме швейцарська Лозанна.

Команда українських паратриатлетів дякує всім за підтримку, та закликає і надалі підтримувати хлопців та дівчат на шляху до омріяної мети!

Поділитися цією публікацією


X