Троє українців фінішували в ТОП-10 на Всесвітніх пляжних Іграх

Троє українців фінішували в ТОП-10 на Всесвітніх пляжних Іграх

У столиці Катару стартували Перші Всесвітні пляжні Ігри, в рамках яких спортсмени змагаються за нагороди в 15-ти видах спорту. Україна представлена в 8-ми дисциплінах – зокрема, в акватлоні.

Згідно світового рейтингу, збірна України з акватлону мала можливість заявити на Всесвітні пляжні Ігри в Досі повний склад – двоє хлопців і двоє дівчат. Таким чином, від нашої держави на змагання були делеговані лідери світового та вітчизняного рейтингу в дисципліні «акватлон» – Сергій Курочкін, Маргарита Крилова, Віталій Воронцов та Софія Прийма. Для них Всесвітні пляжні Ігри покликані стати одним з головних стартів сезону! Тож, наші спортсмени готувалися до цього виклику дуже відповідально.

Однак, на жаль, в триатлоні (акватлоні), як і в спорті загалом, прорахувати всі ходи наперед – фізично неможливо… Окрім безпосередньо суперників, українським спортсменам довелося змагатися з додатковими, як мінімум двома обставинами, що не є типовими для нас і багато в чому стали вирішальними в підсумковому розподілі місць. Нестерпна спека і ранній старт о 6:00 за місцевим часом – та навіть вдосвіта температура води сягала трішки менше 32-х гранично допустимих градусів за Цельсієм, тож тривалий період часу сама ймовірність старту була під загрозою. Варто також відзначити зміну самого формату дистанції: якщо впродовж сезону акватлон проводиться за системою «плавання – біг», то на Всесвітніх пляжних Іграх учасникам довелося змагатися за системою «біг – плавання – біг».

Тримаючись в загальній групі лідерів, українські триатлети зберігали непогані шанси на нагороди аж до заключного кола бігу. Найважче спеку перенесла Софія Прийма, яка помітно відставала від загальної групи ще впродовж першого бігового сегменту. За підсумками індивідуального заліку, найвище досягнення серед українських триатлетів на Перших Всесвітніх пляжних Іграх в Катарі належить Маргариті Криловій – донеччанка закінчила змагання на 5-й позиції. Сергій Курочкін та Віталій Воронцов фінішували на 8-му та 10-му місцях відповідно, а Софія Прийма задовольнилася 20-ю сходинкою.

Варто відзначити, що бронзову медаль серед чоловіків та срібло в жінок завоювали вихованці української школи триатлону, які нині виступають за Азербайджан – Ростислав Пєвцов та Ксенія Левковська.

15 жовтня Доха прийматиме також командний залік, де збірна України буде представлена двома парами спортсменів: Курочкін-Крилова та Воронцов-Прийма. Тож, ми небезпідставно можемо розраховувати на вдалий виступ і просто таки зобов’язані підтримати наших спортсменів! Старт – о 6:00 за місцевим часом.

P.S. Дякуємо президентові ФТУ Андрієві Більді за пряму відео-трансляцію безпосередньо з місця подій, викладену в соціальній мережі Facebook, а також якісний та фаховий коментар впродовж перегонів!

Фото: awbgqatar.com

Поділитися цією публікацією


X