«ТриСпорт». Перший офіційний дитячо-аматорський клуб Запоріжжя

«ТриСпорт». Перший офіційний дитячо-аматорський клуб Запоріжжя

Шість років роботи, літній табір для дітей та якісна альтернатива тренерам-самозванцям! У третій серії нашого циклу матеріалів про аматорські клуби України ми розповідаємо про дітище Кирила Кривоноса та Серія Дрозда клуб «ТриСпорт».

«Офіційно, в Запоріжжі станом на зараз зареєстровано один єдиний клуб – «ТриСпорт». Він є зареєстрованим і має офіційний статус при Федерації триатлону України, – чітко окреслює позицію президент Федерації триатлону Запорізької області Кирило Кривонос. – Також клуб «ТриСпорт» співпрацює з запорізькою місцевою Федерацією. Це є наше дітище, ми займаємося всіма віковими категоріями – від дитячого триатлону до найстарших аматорів. Тренування є як групові, так і індивідуальні. Групу наших амбітних аматорів ми також підключаємо до спільних занять з професіоналами. «ТриСпорт»  засновано та офіційно зареєстровано ще в 2014 році.

Якщо говорити про аматорів, які стабільно в нас тренуються, виїжджають на змагання за кордон, ставлять високу мету і йдуть до неї, мають непогані результати – таких у нас чоловік шість-сім. Це якщо говорити винятково про триатлон. Переважно, це люди вище середнього достатку, керівники страхових компаній, підприємці, власники фірм. Їхні мета і завдання – це як мінімуму «половинка» дистанції IRONMAN. Але до неї ще не всі прийшли, поки що ця дистанція підкорилася лише одному з наших атлетів, він виступав на «половинках» у Польщі та Чорногорії. Ми діємо за правилом, спочатку повноцінна якісна підготовка – і лише потім старт. Тому починаємо з невеличких навантажень і спостерігаємо за розвитком спортсмена в динаміці. На моє глибоке переконання, потрібен саме такий підхід, щоб люди не втрачали інтерес до спорту і в той же час не нашкодили власному здоров’ю.

Є частина аматорів, які більше концентруються на бігу, або ж на плаванні чи на вело. Але це більше про початковий рівень. Аматорами переважно займається тренер Сергій Дрозд, особливо якщо ми говоримо про біг та вело. Я підключаюся до вело і до плавання. Однак, повторюся, що в основному клубом займається Сергій. Ми розділили повноваження та навантаження – я концентруюся переважно на підготовці спортсменів-професіоналів, Сергій більше працює з аматорами. Але! Ми є взаємозамінними в залежності від ситуації, такого геть чіткого розподілу в роботі нема.

Дітей у нас тренується близько двох десятків. До речі, саме зараз ми організували їм тренувальний табір! Це дуже корисно і весело. Зізнаюся, що ми взяли приклад з черкаської школи триатлону – там один з клубів уже другий рік організовує табір, таким чином підбирає діток в секцію триатлону, заохочує їх. Як на мене, це просто таки відмінна ініціатива!

Дякувати, карантин вже послабили і ми можемо бодай якість старти вже помалу проводити. Минулими вихідними у нас відбулася така собі матчева зустріч у Дніпрі, де провели неофіційний Кубок Дніпра FRIENDS CUP. Виступала наша команда з Запоріжжя, господарі траси дніпряни, атлети з Полтави. А вже 12 липня має відбутися старт в Енергодарі (Запорізька область), за підтримки тамтешньої атомної станції планується щось на кшталт спартакіади – зокрема вже третій рік поспіль вони проводять в рамках цього заходу і змагання з триатлону. За схожим форматом, організовують змагання і в Мелітополі – але це вже буде в серпні.

Загалом, інтерес до триатлону в мешканців Запоріжжя, та і загалом жителів будь-якого іншого великого міста в Україні зростає з року в рік! Але при цьому є певна проблема, що триатлонний рух, принаймні в Запоріжжі – він не є об’єднаним. Тобто, офіційно в нас є один-єдиний зареєстрований клуб з триатлону, і все! При цьому, є мережеві фітнес-клуби, які пропонують свої послуги, мовляв вони мають тренерів з триатлону, відповідний рівень підготовки та досвід роботи. Але коли ми цікавимося кваліфікацією таких тренерів з триатлону – то виявляється, що наш вид там викладають боксери або представники інших видів спорту, які є дуже далекими від триатлону. І це насправді є велика проблема! Вид спорту в нас специфічний, і щоб не створити проблем собі та тим, хто хоче займатися триатлоном під твоїм керівництвом – варто володіти відповідними знаннями та кваліфікацією. Заходиш в фітнес-клуб, дивишся на дошку тренерів, де чорним по білому написано – тренер з триатлону, призер чогось-там, чемпіон ще чогось там… А виявляється, що це просто людина, яка займалася плаванням і зараз працює тренером. Ми робимо зауваження, щоб таку дезінформацію одразу прибирали.

І це проблема не лише в питанні тренерів! Є також важливий момент, що змагання з триатлону проводять ледь не всі, кому заманеться… Дуже багато організацій роблять старти, про які ми не знаємо. Це є біда – адже якщо, не дай Бог, трапляється нещасний випадок, то першочергово питання ставлять Федерації. І тінь падає на Федерацію, а не на горе-організаторів таких підпільних змагань. Тому я глибоко переконаний, що всі старти і тренери з триатлону в ідеалі мали б бути санкціонованими та сертифікованими».

Додамо, що раніше ми вже розповідали загалом про клубний рух триатлону в Україні, харківський клуб SAFARI та столичну команду TRIATMAN. Далі буде більше, тож слідкуйте за оновленнями!

Поділитися цією публікацією


X