Триатлон можуть включити до програми III Європейських Ігор!

Триатлон можуть включити до програми III Європейських Ігор!

Відповідне рішення узгоджено впродовж зустрічі у штаб-квартирі CONI в Римі між керівниками Європейського олімпійського комітету та господарями ІІІ Європейських Ігор 2023 делегацією з Польщі. 

Нагадаємо, ІІІ Європейські Ігри мають відбутися в Кракові та Малопольському воєводстві влітку 2023 року. В офіційній зустрічі 13 вересня взяли участь представники федеральних, регіональних та муніципальних урядів Польщі, зокрема віце-прем’єр-міністр та міністр державних активів Яцек Сасін, міністр спорту Польщі Данута Дмовська-Анджеюк, мер Кракова Яцек Майхровскі та маршал Малопольського воєводства Вітольд Козловскі.

Головна мета форуму – затвердити алгоритм спільних зусиль щодо підготовки до Ігор, попередньо затвердити запропоновану спортивну програму та підтримати філософію Європейських Ігор. Сторони домовились розширити кількість видів спорту в програмі Європейських Ігор до 23-х – до цього переліку зокрема увійшов і триатлон.

Варто зазначити, що ті види спорту, які до цього не були в програмах Європейських Ігор, можуть потрапити туди за умови остаточних переговорів з кожною з європейських та міжнародних спортивних федерацій. Ключовим критерієм вибору стане той факт, чи готові види спорту (претенденти) використовувати Європейські Ігри як континентальні чемпіонати та/або позиціонувати Європейські Ігри як етап кваліфікації до Олімпійських Ігор.

Нагадаємо, що триатлон було включено до програми І Європейських Ігор в Баку в 2015 році. Тоді лідерка збірної України Юлія Єлістратова зупинилася за півкроку від медалі, посівши 4-те місце. Щодо решти наших співвітчизників, то в столиці Азербайджану Інна Рижих фінішувала 19-ю, Олександра Кохан – 26-ю. В змаганні чоловіків Єгор Мартиненко замкнув ТОП-10, Олексій Сюткін задовольнився 15-ю позицією, а Іван Іванов завершив змагання на 28-му місці.

На 2019-й рік до програми ІІ Європейських Ігор у Мінську триатлон до переліку видів спорту включено не було.

Джерело: eurolympic.org

Поділитися цією публікацією


X