Сергій Прийма: «Наступного року Львів прийме міжнародні змагання»

Сергій Прийма: «Наступного року Львів прийме міжнародні змагання»

22-24 грудня у місті Лева відбудеться заключний старт сезону – зимовий чемпіонат України з акватлону. Загалом, в останні роки розвиток нашого виду спорту в регіоні жваво пішов угору! Про загальні тенденції, лідерів львівського триатлону, а також зміну поколінь ми поговорили з членом тренерської ради ФТУ Сергієм Приймою.

Вітаємо, пане Сергію! Давайте розпочнемо з початку: якщо відслідковувати тенденцію розвитку триатлону в регіоні за останні п’ять років – чи зростає рівень професіоналів і аматорів? Чи зростає та кількість вже дорослих аматорів, які цікавляться триатлоном?

Зараз в нас є два клуби, які стрімко розвивають триатлон. В цих клубах займаються близько ста дітей, які регулярно беруть участь у змаганнях. Що стосується здобутків, то Львівщина була другою в країні – знову ж таки, серед дітей молодшого віку. Ситуація склалася таким чином, що в нас відбувся розріз поколінь – нова генерація демонструє результати, а от старші посперечатися з ними в цьому компоненті не можуть. В обоймі – всього декілька чоловік-професіоналів, які мають певні здобутки.

В чому був прорахунок? Чому ситуація склалася таким чином?

Зараз такі часи, що мало хто дивиться в бік професійного спорту і роботу на перспективу – всі хочуть бути бізнесменами та заробляти на життя. З іншого боку, не всі мають змогу займатися цією дисципліною, адже триатлон – один із самих дорогих видів спорту, адже потрібні кошти і на басейн, і на інші витрати по спорядженню.

Львів прийме заключний старт цього сезону – як триває підготовка і яку кількість учасників приїде до міста Лева на зимовий чемпіонат України з акватлону?

Учасників – приблизно 200 чоловік, братимуть участь юніори і дорослі. І так само паралельно буде проходити чемпіонат Львівської області, де виступлять молодь і діти. Одним словом – все йде по плану, готуємося.

А якщо говорити про аматорів, дорослих спортсменів, які не ставлять перед собою завдання стати професіоналами та займаються спортом заради задоволення та здоров’я. Чи можна назвати Львівщину, так би мовити, триатлонним краєм?

Львівщина – це один з передових регіонів, але все пов’язано зі структурою підготовки. Львів – це відносно маленьке місто і тут дуже багато різних туристичних напрямків. Тому в нас немає доріг, на яких можна тренуватися. Однак, маємо приклад Києва – дороги переважно завантажені автомобілями і готуватися дуже тяжко, навіть тим самим аматорам. Але позитивний рух все одно є!

Того року Федерація триатлону Львівської області потужно запрацювала на чолі з Богданом Михалусьом – це наш перший чемпіон міжнародного класу, і він зараз нас очолює. В наступному році ми матимемо два старти Чемпіонату України і один старт міжнародний.

А який саме старт матиме міжнародний статус?

Ми хочемо запросити спортсменів з Польщі та ще декількох інших країн. Планується олімпійська дистанція, і в цьому старті можуть взяти участь всі бажаючі, починаючи від юніорів і закінчуючи ветеранами. Турнір матиме декілька статусів – він буде відбуватися, як Кубок України, але паралельно з цим проходитиме і міжнародний етап. Зараз працюємо над організацією і дуже важливим є той факт, що влада міста пішла нам на зустріч.

Давайте ще окремо поговоримо про, напевне, найсильнішу на даний момент вихованку львівського триатлону – вашу доньку Софію. Як оціните її розвиток, як триатлета?

Звичайно, треба ще багато працювати, але перевантажувати спортсмена – то дуже велика помилка. Разом з тим, це може спрацювати, коли потрібно підвести спортсмена до певного старту, однак то не є найскладнішим завданням для тренера.

Чи ставите ви перед Софією завдання потрапити на Олімпійські Ігри в Токіо?

Звичайно, мені, як батькові, цього дуже хотілося б. Ми приймали участь в Других Юнацьких Олімпійських Іграх, і нас відзначили там. Зараз в міжнародну олімпійську сім’ю додалася ще одна дисципліна – естафети. Тож, важко сказати, якими будуть критерії відборів. Загалом, поки що мені нереально сказати щось конкретне в цьому плані.

Наступного року знову будуть Юнацькі Олімпійські Ігри. Як вважаєте, чи буде Львів представлений своїм триатлетом на цьому форумі?

Ми розраховуємо, що наш лідер серед цієї вікової групи Василь Винницький здобуде ліцензію. Свого часу на першу Юнацьку Олімпіаду здобув ліцензію теж львів’янин Юрій Заблоцький, але не поїхав через травму. На другій була Софія Прийма, ну і зараз готується Василь. Будемо тримати кулаки і сподіватися на вдалий виступ нашого земляка на відбірковому турнірі в Іспанії!

Поділитися цією публікацією


X