Сергій Лисов: «За стартовим листом, Dnipro Triathlon Fest 2019 не поступався Кубкам світу»

Сергій Лисов: «За стартовим листом, Dnipro Triathlon Fest 2019 не поступався Кубкам світу»

Кожен наступний Dnipro Triathlon Fest робити кращим за попередній, і ніяк інакше! Приблизно таким принципом керуються головні організатори найграндіознішої події року в українському триатлоні – організація Start Dnipro в особі її лідера Марини Філатової та Світлани Ліщинської, а також місцева Федерація триатлону на чолі з Сергієм Лисовим. Ми поспілкувалися з паном Сергієм на предмет підсумків Фестивалю триатлону 2019 – з його слів, найбільш вдалого з усіх, які мали місце в попередні роки.

Вітаємо вас, пане Сергію! Якщо говорити тезово про Dnipro Triathlon Fest 2019 – що вдалося, а що не вдалося?

На правду, вдалося майже все – фестиваль вийшов таким, яким ми, гості та спортсмени хотіли його бачити. З усіх попередніх «фестів», що відбулися в місті Дніпро – цей найкращий, найякісніший. Ми зробили роботу над помилками, адже минулого року отримали певні зауваження, деякі з них є досить серйозними. Зокрема, потрібно було дещо змінити умови виходу спортсменів з води, наприклад. Шаблон напрацювали – за шаблоном вже значно легше, швидше працювати. Звичайно, варто відзначити, що такого якісного етапу Кубка Європи, як і Фестивалю триатлону загалом, ми б не змогли провести без підтримки міста, спонсорів, нашого незмінного партнера – організації Start Dnipro.

Скільки країн цьогоріч було представлено?

Виступали спортсмени з 24-х країн. Але я би передусім наголошував на якісному складі учасників! За підбором учасників, це був найсильніший етап Кубка Європи, який ми коли небудь проводили. Були спортсмени з європейських країн, США та Австралії – представник Зеленого континенту зокрема і став переможцем чоловічого етапу. Загалом, якісний склад був на три порядки вищим, я маю на увазі стартовий лист.

Те ж саме ми можемо сказати і про юніорський етап Кубка Європи?

В такому ж ключі – навряд чи. Звісно, є певний прогрес, працює молодіжна програма, про яку ми говорили, якій приділили більше уваги. Протягом останніх двох років, наприклад, юнакам і юніорам починаємо потихеньку створювати додаткові можливості та стимули. Але для справедливості варто відзначити, що цього року в юніорів не було такої конкуренції, як в минулому році. На приклад, якщо в категорії Elite серед чоловіків цього року за складом учасників узагалі був фактично Кубок світу, а не континентальний кубок – то у юніорів, особливо у дівчат, м’яко кажучи, був дуже скромний склад учасників.

Які оцінки отримав Dnipro Triathlon Fest 2019 від міжнародних делегатів?

Офіційних оцінок ми ще отримаємо. Але за попередніми відгуками – все дуже здорово! В минулому році представники ETU були приємно здивовані: все здорово, красиво – але ми отримали зауваження. Недоліків було досить багато, близько п’яти-шести доволі істотних. А от цьогоріч – жодного суттєвого зауваження не було. Вони так і сказали: «У нас немає зауважень, у нас немає негативних оцінок! Є побажання на наступний рік, але в нашому варіанті все, що ми тут побачили – майже ідеально». До речі, член виконкому ETU Хервіґ Грабнер (Австрія) потім телефонував і запитував – скільки коштує телетрансляція, яку ми організували. Дійсно – трансляція була просто шикарною! Ми залучили чимало техніки, в тому числі зйомку з повітря, знімали з мотоциклів, з човнів… Дуже якісна і професійна картинка вийшла! Наскільки мені відомо, президент ETU потім сказав, що телетрансляція Dnipro Triathlon Fest 2019 була на три порядки якіснішою, ніж трансляція крайнього чемпіонату Європи в Нідерландах.

Дайте свою оцінку також рівню проведення аматорської гонки та Дитячої триатлонної Ліги в рамках Фестивалю.

Як показала практика, ми не були готовими до прийому такої великої кількості любителів! Ми завжди говоримо саме про статус Фестивалю – не лише професійний старт. В нас традиційно відбуваються змагання ДТЛ, паратриатлетів, аматорів – ми їх завжди підтримуємо і даємо площину для своїх змагань. Але кількість аматорів у 2019-му році перевищила всі наші сподівання – більш як 300 чоловік стартувало! І це при тому, що за місяць до старту була закрита реєстрація.  Наскільки я знаю, ніхто в Україні жодного разу таку кількість аматорів не приймав – це був дуже масовий старт… Ми двічі подовжували транзитну зону, щоб додати всіх бажаючих і вмістили майже всіх охочих виступити. На майбутній рік ми, звичайно ж, будемо міняти транзитну зону. Ми заздалегідь розраховуватимемо на більшу кількість учасників, адже отримали схвальні оцінки від аматорів.

Та й нам сподобалося працювати з аматорами! Я б навіть сказав, що іноді вони навіть більш дисципліновані, ніж спортсмени-професіонали. Вони максимально дотримуються правил та регламенту, уважно слухають умови змагань і все виконують, що просять судді. Тому, як то кажуть – приємно мати справу і запрошуємо всіх охочих до нас на наступний рік!

Поділитися цією публікацією


X