Сергій Лисов: «Призовий фонд етапу Кубка Європи в Дніпрі – рекордні півмільйона гривень!»

Сергій Лисов: «Призовий фонд етапу Кубка Європи в Дніпрі – рекордні півмільйона гривень!»

Вже сьогодні де-факто стартує історичний для українського триатлону форум – команди та організаційни комітет зберуться на брифінг перед проведенням етапу Кубка Європи ETU, який у суботу прийме місто Дніпро. До нас приїхали спортсмени з 26 країн світу, які поборються за чималі призові! Тож, ми вирішили поспілкуватися з головним організатором змагань – віце-президентом ФТУ Сергієм Лисовим, який повідомив нам чимало інсайдерської інформації.

Вітаємо, пане Сергію! Яка готовність станом на зараз?

Все під контроленм, і ми готові до старту! В цілому, дрібні проблемки вирішуємо одразу, адже вони можуть в підсумку перерости в серйозні неприємності вже на змаганнях. Варто пам’ятати, що європейський старт – це не внутрішній старт, де набагато простіше виправити ситуацію по ходу спрви. Європейський старт – це змагання, які потребують зовсім іншого рівня підготовки. Зовсім інші вимоги – вимоги до документації, безпеки, медичного забезпечення. На відміну від підготовки до решти стартів нашого Фестивалю триатлону, організація етапу Кубка Європи є в три-чотири рази складнішою.

Звісно, є деякі моменти з іноземними спортсменами. Природно, що вони всі дуже педантичні в плані розселення, в плані умов і часу тренувань, трансферу, інших побутових питань. Але я персонально взяв на себе відповідальність за забезпечення хороших умов для кожного, тож роботи та клопоту дуже і дуже багато. Вчора о 4:00 ранку прибула група спортсменів з Ізраїлю, всього ізраїльтян планується близько 40-ка спортсменів різних груп і категорій.

Наскільки представницьким є організаційний комітет?

У нас велика технічна команда, наша група називається «Старт Дніпро». Величезний об’єм роботи з документацією виконує Світлана Ліщинська, працює ціла команда людей. Одному це робити практично неможливо. Є підтримка і міської влади Дніпра – фінансова, організаційна. Все це під особистим контролем мера міста, тож всі дуже відповідально ставляться до своєї роботи.

Які старти цього сезону включатиме в себе Dnipro Triathlon Fest?

В рамках Dnipro Triathlon Fest ми проводимо етап Кубка Європи серед категорії Elite та серед юніорів. Крім цього, в нас також стартує Дитяча триатлонна Ліга, там вже близько сотні учасників. До того ж, аматори цього року б’ють усі можливі рекорди! Усі хочуть потрапити на таке свято триатлону, де будуть представлені 26 країн світу. Стартує також в змаганні аматорів дружина мера міста Дніпра Марина Філатова. Загалом, заявлено вже більше 200-т триатлетів-аматорів – такого в Україні ще не було! Трішки просідає в нас за кількістю учасників паратриатлон, там заявлено близько 10-ти чоловік.

Окрім європейських країн, на етапі Кубка Європи в Дніпрі будуть також спортсмени зі США та Бразилії. До нас вперше приїжджають триатлети з цих країн! Та багато країн загалом представлені в нас цього року вперше. Якщо в дебютний для нас етап Кубка Європи було представлено 12 країн, то сьогодні їх вже 26 – це серйозний прогрес.

Як вважаєте, за рахунок чого так сильно розширилася географія турніру?

Перший рік учасники, природньо, трішки побоювалися. Зараз ситуація на фронті дещо заспокоїлася – але це політичний момент. А основним фактором, я вважаю, є такий собі передолімпійський ажіотаж. Починаються відбори, всім потрібен рейтинг для потрапляння на Кубки Світу та Чемпіонати Світу. У нас старт ITU, який дає як європейські, так і світові рейтингові очки, тому приїздять в тому числі американці з бразильцями. Також спортсмени розуміють, що старт у Східній Європі має меншу конкуренцію, ніж гонки в Швейцарії, Іспанії, Португалії чи Франції. Тобто, там дуже важко набирати очки через жорстку конкуренцію, а в нас це зробити простіше.

Те ж саме і по Європі – три чи чотири португальці виступали в нас ще в 2014 році. Спрацювало так зване «сарафанне радіо» – їм сподобалося в нас, і вони рекомендували старт у Дніпрі іншим спортсменам. Звісно, наша гостинність, доволі низькі як для Європи ціни, цікава траса, можливість набрати очки рейтингу – це все працює для розширення географії турніру та залучення багатьох спортсменів.

Дилема: з одного боку, на ваших плечах організація серйозних змагань, а з боку іншого – підготовка до цих самих змагань команди Дніпропетровської області! Що все ж таки, на правду, для вас у пріоритеті?

Все одразу охопити неможливо. З командою Дніпропетровської області я працюю впродовж кількох років – дуже щільно та щоденно працював. А ось буквально за тиждень до старту я сказав спортсменам – вибачте, я не можу працювати повноцінно тренером за тиждень до старту. Ви маєте готуватися самостійно, вивчати суперників по їхнім виступам на попередніх стартах, читаєте та прораховуєте розклад змагань і так далі. І, на правду, – сьогодні в пріоритеті не результат моєї команди, а рівень організації змагань. Такий старт – це обличчя міста, обличчя місцевої та української федерацій триатлону, це загалом і обличчя всієї держави.

Яким є призовий фонд етапу Кубка Європи в Дніпрі?

Близько півмільйона гривень – таких стартів в Україні ще точно не було. Це дуже високий призовий фонд. Грошовими призами ми нагороджуємо не лише спортсменів еліти, а також і юніорів з аматорами. Та й взагалі – я не пам’ятаю, чи були десь такі високі призові фонди на юніорських етапах Кубка Європи! У Дніпрі призовий фонд у змаганні юніорів становить 3000 євро. Ми багато років їздимо на Кубки Європи до інших країн, і я подібного не пригадаю. На відміну від змагань еліти, ETU взагалі не зобов’язує організаторів виплачувати юніорам призові. Але ми змогли спільними зусиллями встановити і тут призовий фонд.

На яких ресурсах зможуть спостерігати за змаганнями ті, хто не має можливості бути присутнім?

Загалом, йде хороша реклама на місцевому радіо, на телебаченні. Місто вже знає про цей захід, і якщо погода не підведе, то глядачів буде дуже багато. Буде також пряма трансляція з восьми камер на каналі в Youtube, ми заздалегідь оприлюднимо посилання на неї в соціальних мережах та на офіційному сайті ФТУ. Також наступного дня буде трансляція на телеканалі XSport. Також на Фестивальному причалі буде встановлено великий екран, де всі глядачі зможуть насолоджуватися трансляцією змагань.

Поділитися цією публікацією


X