Сергій Лисов: «Кубку Європи-2018 в Дніпрі – бути!»

Сергій Лисов: «Кубку Європи-2018 в Дніпрі – бути!»

Віце-президент ФТУ та очільник Федерації триатлону Дніпропетровської області розповів нам про те, що, попри непросту ситуацію в країні, місто Дніпро все ж таки знайшов сили та можливості для проведення в себе вже другого в історії етапу Кубка Європи.

Вітаємо, пане Сергію! Минулого разу, коли ми з вами спілкувалися на предмет проведення у 2018 році етапу Кубка Європи в Дніпрі, – ситуація була ще незрозумілою. Тепер вже можна сказати, що ми проведемо Кубок Європи?

Так, про це вже можна казати з великою впевненістю, тому що я сьогодні зустрічався з керівництвом міста і ми узгодили всі питання. Плануємо провести два Кубки Європи – юніорський і дорослий. Змагання серед молоді будуть вперше проводитися в Україні. Чотири роки тому в нас вже був досвід подібної організації, але було багато помилок, які не помітні глядачам і спортсменам, тим не менш цього разу хочемо щоб все пройшло на більш високому рівні.

Якщо говорити більш конкретніше, над чим варто буде попрацювати в першу чергу? В чому був недолік попереднього Кубку Європи?

Недоліки? По-перше, тоді була дуже складна фінансова ситуація. Це був початок чотирнадцятого року, початок війни. Спонсори відмовилися і мені довелося вкладати власні кошти, то  була суцільна катастрофа… По-друге, щороку вимоги щодо якості проведення допінг-контролю зростають – а це немалі кошти. Також виникли проблеми зі страхуванням, – враховуючи політичну ситуацію в країні, технічні делегати багато на що просто заплющили очі. Також була недостатньою кількість суддів. До того ж ми проводили подібний турнір вперше, тому зіткнулися з купою проблем. Хоча в цілому картинка була непоганою.

Коли ви приступаєте до підготовки і з чого збираєтеся розпочати в першу чергу?

Зараз ведуться переговори зі спонсорами та керівництвом міста, на рахунок виділення бюджетних коштів на будівництво стартового плота безпосередньо для триатлону. Ми маємо старенький, але для міжнародного рівня він не підходить. Також працюємо над проведенням онлайн-трансляції змагань. Звичайно, цей процес також вимагає фінансової підтримки, тому плануємо підключати різноманітні ресурси, зокрема телеканал X-Sport. Маючи досвід попереднього старту, згадується брак реклами, анонсування напередодні турніру – на радіо, телебаченні, тощо. Гадаю, що цього разу ми зможемо організувати окрему бригаду, яка буде безпосередньо працювати в тісному контакті з засобами масової інформації. На фестивальний причал привеземо спеціальні розбірні трибуни, так як це робиться за кордоном, також буде розміщена VIP-зона, те чого в Дніпрі ще ніколи не було, тому що очікується велика кількість поважних гостей і саме для цього потрібна спеціальна трибуна. Також буде встановлено великий екран, тож спостерігати за перегонами буде доволі комфортно.

Кого ми переважно побачимо на дистанції?

До нас завітають лідери молодіжних збірних багатьох країн, а також другі та треті номери головних команд – їм потрібно підіймати власний рейтинг і набирати залікові бали. Я дивився календар і хочу наголосити на тому, що Кубки Європи в Східній Європі проводяться лише в Україні та Польщі. По європейським кубкам взагалі доволі мало проводиться стартів. Гадаю, що до нас завітає багато гостей. Я вже мав розмову з турецькою делегацією, також приїдуть Литва, Естонія, Латвія, Болгарія, Польща, Білорусь. Думаю, що повинні завітати і представники Західної Європи. Повторюся ще раз, що в європейській федерації нашу ідею підтримали, тому що подібних континентальних заходів на початку сезону проводиться дуже мало.

З іноземними представниками ситуація більш менш зрозуміла, а чи можемо ми розраховувати на участь в змаганнях представників збірної України?

За попередньою інформацією на цьому заході ми будемо проходити відбір на спринтерський чемпіонат Європи серед еліти, чемпіонат Європи серед юніорів, а також будемо переглядати молодь. До того ж на нашому турнірі буде проходити відбір і на молодіжні Олімпійські Ігри в Аргентині, і претенденти будуть переглядатися саме тут в Дніпрі. Всі вікові категорії від п’ятнадцяти років і до дорослих будуть представлені на турнірі. Я сподіваюся, що участь приймуть найсильніші спортсмени нашої країни.

Як президент Федерації області, яку оцінку Ви можете дати сезону загалом?

Як очільника обласної федерації мене радує те, що в цьому році нові перспективні талановиті спортсмени приєдналися до нас – хороші плавці, спортсмени які мають хист до бігу, з великим бажанням. Вони дуже стрімко прогресують і в першому ж сезоні стали призерами чемпіонату України, це дуже тішить. Я бачу перспективу, бачу як вони заряджені на роботу, як в них палають очі. Юніорська і молодіжна група підсилилася дуже сильно. Дорослі також залишаються на пристойному рівні, тож ми маємо гарний сплав досвіду і молодості, коли більш досвідчені спортсмени можуть передати свої знання і зміна поколінь відбувається безболісно. Не завжди навіть тренер щось може підказати розказати молодому хлопцю, так як це зробить досвідчений боєць, якій відчув всі перипетії турнірів і змагань на собі. Наша область в цьому році опинилася в когорті найкращих, що також не може не тішити.

Поділитися цією публікацією


X