Сергій Лисов: «Головне завдання для нового керівництва ФТУ – наповнити казну»

Сергій Лисов: «Головне завдання для нового керівництва ФТУ – наповнити казну»

Цією публікацією ми розпочинаємо невеличкий цикл підсумкових матеріалів і намагаємося розібратися – з якими досягненнями чинне керівництва ФТУ залишає свої пости, чого не встигли зробити і які головні виклики та завдання вже нині стоять перед керівництвом новим. Ми надали слово представникам Президії, тренерського цеху, аматорського руху, чинним спортсменам. Тож, вашій увазі – перша точка зору. Розпочинаємо з віце-президента ФТУ та головного тренера Дніпропетровщини Сергія Лисова.

«Звісно, головною перемогою всього українського триатлону за останні 12 років я вважаю виступи та результати Юлії Єлістратової! Вона є обличчям нашого виду спорту в світі. Звісно, вистрілювали також й інші українські триатлети, Єгор Мартиненко та Іван Іванов були в призах на Кубках світу або ж показували там доволі непогані результати. Також варто згадати, що 2011-2012 роках двічі поспіль збірна України була в призах на чемпіонаті Європи в естафетній гонці.

Щодо загалом розвитку триатлону в Україні, то нашою великою перемогою стала можливість проведення на регулярній основі етапу Кубка Європи в Дніпрі. Ми провели п’ять Кубків Європи і мали цьогоріч приймати навіть чемпіонат Європи серед молоді! Я вважаю, це є великий прорив, велике досягнення для нас. Про триатлон в Україні дізналося дуже багато людей саме завдяки цим стартам. Також варто відзначити, що за останні років десять ми навіть почали проводити чемпіонати України в європейському форматі – в центрі великих міст, розкручуючи та популяризуючи наш вид спорту на загальнодержавному рівні. Всі «нульові» ми проводили змагання десь в лісах, парках, за невеликої кількості глядачів. Але ті часи вже давно позаду!

Однією з найбільших перемог українського триатлону за останні три олімпійських цикли також можна назвати просто такий шалений стрибок у розвитку аматорського руху! Поява цілої низки клубів, охочих займатися триатлоном аматорів, кількість нових змагань. Наші досвідчені спортсмени стали тренерами, у Харкові, Дніпрі, Києві завдяки в тому числі й їхній роботі з’явилися дуже сильні аматорські рухи. Ну й зараз ми вже десь частково можемо спостерігати, коли саме аматорські рухи допомагають в тому числі й професіоналам.

Є хороші напрацювання, які, я вважають, потрібно зберігати надалі та примножувати. В тому числі, це система ДЮСШ, ШВСМ. За останні роки з’явилося чимало перспективних молодих українських триатлетів! Ми чекали цієї молоді давно, в нас не було зміни поколінь – але за останні два-три роки ми вже її нарешті отримали. Також варто відзначити наші успіхи за останні роки на чемпіонатах світу та Європи в неолімпійських програмах – акватлон, дуатлон, крос-триатлон. Тут нам є чим похвалитися, ми неодноразово здобували призові місця, у тому числі на честь наших співвітчизників на континентальних та світових першостях неодноразово лунав гімн України.

Звісно, цих результатів може видатися недостатньо для такого проміжку – але існують певні об’єктивні обставини, які не давали можливості перевершити ці показники. В першу чергу, це проблема селекції, проблема з басейнами. Ми не могли тривалий період часу відбирати під наш вид спорту сильну молодь. Звісно, були недоліки і в нашій роботі.

Щодо актуального і тих завдань, які, на мій погляд, мало б виконати нове керівництво ФТУ – це розвиток та популяризація триатлону в масах, започаткування осередків у всіх регіонах, «покрити» триатлоном усю територію України й розвивати цей вид спорту навіть там, де його ніколи не було. Не зупинятися на досягнутому в плані збільшення кількості аматорів, розширення й цієї географії. Адже це дуже важливий момент для спонсорів, – чим більше людей займається видом спорту, тим більше охочих спонсорів та партнерів підтримувати триатлон у всіх його проявах.

Але одна з головних задач нового керівництва – це наповнювати казну Федерації триатлону. Тому що, на жаль, ми так і не уклали жодної грошової угоди з якоюсь фірмою, якимось підприємством. В цьому напрямку нам не вдалося нічого зробити, і ми дуже сподіваємося, що ситуація зміниться. Мають працювати професійні менеджери – спонсорів мають шукати не тренери, це не наша робота, ми не вміємо цього робити».

Нагадаємо, що звітно-виборча конференція ФТУ, в рамках якої буде обрано нового президента Федерації триатлону України, відбудеться 7 листопада в Києві. Чинний президент ФТУ Андрій Більда заздалегідь зняв свою кандидатуру і на четвертий поспіль термін не балотуватиметься .

Поділитися цією публікацією


X