Сергій Лисов: «Дніпро поки не готовий проводити масові заходи, тому проведемо міні-Кубок Дніпра FRIENDS CUP»

Сергій Лисов: «Дніпро поки не готовий проводити масові заходи, тому проведемо міні-Кубок Дніпра FRIENDS CUP»

Як відомо, традиційний щорічний Dnipro Triathlon Fest, а разом з ним і перший в історії України домашній чемпіонат Європи довелося перенести… Ювілейний, десятий за ліком Фестиваль триатлону перенесли на 2021 рік. А найближчими днями столиця Січеславщини проведе контрольний старт, який санкціоновано містом та відповідними медичними контролюючими органами. Назва йому – Кубок Дніпра FRIENDS CUP, на який, окрім місцевих триатлетів приїдуть також спортсмени з Запоріжжя та Полтави. Турнір покликаний дати молодим вихованцям місцевої школи та спортсменам-аматорам можливість «розстартуватися».

«Всі тренуються, працюють, але в умовах відсутності бодай якоїсь змагальної практики важко тримати себе «на плаву», – ділиться думкою головний тренер збірної команди Дніпропетровської області та віце-президент Федерації триатлону України Сергій Лисов. – Тому найближчими вихідними ми проведемо турнір під робочою назвою Кубок Дніпра FRIENDS CUP. Формат – два змагальних дні, до 50 чоловік учасників. 20 червня – 1000 метрів плавання плюс 5000 біг. У неділю – «розділка» 20 км. І потім за сумою двох днів визначаємо переможців, нагороджуємо їх. Для молодих триатлетів, кандидатів до збірних команд свого віку спробуємо навіть зробити якийсь призовий фонд. Всі скучили за спортом! Тому це підніме настрій спортсменам і всім нам. Кубок Дніпра FRIENDS CUP ми проводимо за власний рахунок та стартові внески аматорів.

Щодо відміни Dnipro Triathlon Fest… Ми довго йшли до цього непростого рішення. Зараз важко всім – і учасникам, і організаторам. Ми готувалися як слід і до останнього сподівалися, що Фестиваль, а разом з ним і чемпіонат Європи серед молоді нам вдасться провести бодай восени. Проте, згідно правил, за півтора-два місяці до старту ми маємо дати стовідсоткові гарантії того, що будемо в змозі стати господарями такого відповідального офіційного турніру. Скажу відверто, що на 90% ми навряд чи зможемо дати такі гарантії. Станом на зараз, наш регіон не може проводити крупні масові заходи – відміняють і День міста, і марафони, і напівмарафони. Тому нам нічого не залишається, як приймати позицію міста, переносити старт і готуватися на наступний рік.

Якою була реакція Європейського Союзу триатлону? Дуже спокійною та адекватною тим подіям, які зараз відбуваються на всій планеті. Більше того – вони постійно були на зв’язку, радилися з нами по всіх питаннях і ми все дуже детально продумували. Щодо стартових внесків від аматорів, ми перенесемо їх на 2021 рік. А от Чемпіонат Європи серед молоді може й не відбутися цього року взагалі – наразі це питання залишається відкритим. Так само, як і питання, яка з країн буде в змозі приймати в себе турніри такого масштабу», – зізнається Лисов.

Нагадаємо, що запланований перший офіційний старт сезону, який мав відбутися в Запоріжжі 4-5 липня, також скасовано. Очікується, що сезон великого триатлону в Україні розпочнеться чемпіонатом України у Вишгороді (Київська область) 18-19 липня.

РЕГЛАМЕНТ змагань “Кубок Дніпра FRIENDS CUP”

Поділитися цією публікацією


X