Сергій Дрозд: «Необхідно впроваджувати кадрові зміни в тренерських штабах»

Сергій Дрозд: «Необхідно впроваджувати кадрові зміни в тренерських штабах»

Вашій увазі третій за ліком матеріал підсумкового циклу, в рамках якого ми намагаємося розібратися – з якими досягненнями чинне керівництва ФТУ залишає свій пост, чого не встигли зробити і які головні виклики та завдання нині стоять перед керівництвом новим. Ми надали слово представникам Президії, тренерського цеху, аматорського руху, чинним спортсменам. Тож, вашій увазі – третя за ліком точка зору, слово має представник спортсменів при Федерації триатлону України Сергій Дрозд.

«Якщо казати за три цикли роботи, то однією з головних перемог я би назвав започаткування Дитячої триатлоннної Ліги та ті результати, яка вона вже нам дає. Діти приходять саме в триатлон, підростають і залишаються в триатлоні! Не переходять з інших видів, а саме змалечку виховуються як триатлети. Варто відзначити прогрес у рівні організації стартів, вони стають дедалі якіснішими. В плані суддівства, загальної організації, медіа-супроводу.

Новому керівництву належить вирішити ті питання, які нам так і не вдалося вирішити впродовж цих років. Звісно, в першу чергу це є брак фінансування. Більш-менш нормальне фінансування виділяється лише на першого номера, і це правильно! Але ж ми хочемо, щоб у нас на міжнародній арені гідно виступало значно більше спортсменів. Того бюджету, який отримує український триатлон від держави, відверто не вистачає. Потреб дуже багато – збори, матеріально-технічна база. Світовий триатлон не стоїть на місці – він змінюється, щороку зростає рівень майстерності та підготовки. І щоб не випадати з цієї обойми, а навіть розвиватися – додаткове фінансування просто таки необхідне.

Я вважаю, що також необхідно впроваджувати кадрові зміни в тренерських штабах. Наші тренери, на мій погляд, дещо втратили жагу до свого розвитку й абсолютно не практикують та не вивчають нових технологій. Це ж не важко – є досвід норвезьких триатлетів, інших команд. Ті самі онлайн-програми для контролю за підготовкою атлетів, у нас цим ніхто не займається. Навіть елементарними програмами! Якщо ми вже не влаштовуємо централізованих зборів, мовляв, це дуже затратно – то хоча би нашим тренерам збірної не завадило б тримати на контролі підготовку не лише своїх спортсменів, які в них числяться персонально, а й усіх збірників. Корегувати їхню підготовку, додавати нині актуальні вправи із залученням сучасних методик і спорядження – наші тренери навіть не намагаються рухатися в цьому напрямку. Робота йде спонтанно, немає підготовки, планів, розписаних програм під кожного атлета збірної.

Нам потрібно оновити технічну базу. Не мають спортсмени самі собі «пробивати» велосипеди – не всі області та осередки мають можливість забезпечувати атлетів усім необхідним. А це все дуже й дуже важливі обставини! Триатлон вже зовсім інший, ніж був 10-20 років тому. Швидкості зросли в рази, висока щільність – тому саме матеріально-технічна база є невід’ємним елементом на шляху до успіху. Навіщо далеко ходити – нові кросівки з карбоновою підошвою дозволяють атлетам на 20-30 секунд покращувати свій час на 5 км! В них вже бігають усі провідні спортсмени, і ми маємо йти в ногу з часом. Усі ці тренди потрібно регулярно відслідковувати, підлаштовувати під них свою підготовку. Постійний контроль та моніторинг функціонального стану атлета, перевірка хоча б один раз на два-три місяці – чи часом не загнали його, або ж навпаки – недонавантажили. А в нашій збірній таку перевірку роблять один раз на рік.

Хто б не прийшов на посаду президента Федерації триатлону – він має любити наш вид спорту, вкладатися в нього. Людина має розуміти та усвідомлювати, куди і навіщо вона йде. Адже це не лише певний статус – а й серйозна відповідальність», – підсумував Сергій Дрозд.

У першому матеріалі передвиборчого циклу свою думку висловив віце-президент ФТУ і водночас головний тренер Дніпропетровщини Сергій Лисов, у другому – головний тренер Донеччини та старший тренер збірної України Георгій Драгулян. Нагадаємо, що звітно-виборча конференція ФТУ, в рамках якої буде обрано нового президента Федерації триатлону України, відбудеться 7 листопада в Києві. Чинний президент ФТУ Андрій Більда заздалегідь зняв свою кандидатуру і на четвертий поспіль термін не балотуватиметься.

Поділитися цією публікацією


X