Роман Король: «Ми претендуємо як мінімум на три паралімпійських ліцензії»

Роман Король: «Ми претендуємо як мінімум на три паралімпійських ліцензії»

Головний тренер збірної України з паратриатлону підбив підсумки збору в Аланії та розповів про перспективи нашої команди на відбір до Паралімпійських Ігор в Токіо.

«На зборі нас працювало загальною кількістю семеро чоловік. Мало було бути восьмеро, однак Василь Закревський перед самим вильотом в Аланію здав тест на COVID-19 і він показав позитивний результат. Дякувати, Василь вже одужав і приступив до тренувань. Зі спортсменів, на зборі працювали двоє паратриатлетів з вадами зору – Анатолій Варфоломєєв та Віта Олексюк, гайди Костянтин Вечканов та Олександра Гришина, спортсменка з вадами опорно-рухового апарату Аліса Колпакчи, її тренер Олксій Целовальніков а також я, як головний тренер збірної України з паратриатлону.

Ми планували цей збір зробити раніше, на один місяць. Він мав стати таким собі продовженням сезону, щоб підхопити велопідготовку без суттєвої перерви. Через перенесення Парлімпійських Ігор, по суті в нас не було виходу на пік форми впродовж сезону – ми підвели форму лише на початок року, під кілька турнірів. Надалі ж увесь сезон працювали в, так би мовити, очікувально-підтримувальному режимі. Таким чином, збір в Аланії став підготовчим циклом до наступного сезону, де ситуація, ми сподіваємося, має бути зовсім іншою.

Щодо наших позицій в паралімпійському рейтингу, то вони є доволі обнадійливими. Толік Варфоломєєв нині 9-й, Віта Олексюк має 8-ме місце. Паралімпійську ліцензію здобувають перші дев’ятеро спортсменів рейтингу кожної паралімпійської класифікації і десятий по Wild Card. Тому ми до останнього будемо претендувати як мінімум на три паралімпійських ліцензії! Адже Аліса Колпакчи йде на 4-й позиції рейтингу в своїй класифікації, це дає нам впевненість – Аліса де-факто вже вирішила питання здобуття паралімпійської перепустки.

Попереду важливі старти – чемпіонати Азії, Америки та Африки, Кубки світу. Тому ми можемо як посунутися вниз, так і піднятися вгору – це стосується передусім Варфоломєєва та Олексюк. Я вирахував, що нам потрібно їхати в березні в Японію на Кубок світу. Готуватимемося туди, це будуть стратегічно важливі змагання для нас», – наголосив Роман Король.

Додамо, що з турецького збору паралімпійська збірна України повернулася 15 грудня, і вже після нового року відбуде на наступний передсезонний збір.

Поділитися цією публікацією


X