Шлях до витоків: 26-й рік поспіль Запоріжжя приймає «Кубок Хортиці»!

Шлях до витоків: 26-й рік поспіль Запоріжжя приймає «Кубок Хортиці»!

Загальновідомий факт, що Запоріжжя – один з найбільших індустріальних та культурних центрів України. Для нашого виду спорту це місто також має, певною мірою, навіть сакральне значення! Адже саме тут щороку відбувається наш чи не найстарший турнір з триатлону – «Кубок Хортиці», який проводиться вже 26 років поспіль.

Минулими вихідними до Запоріжжя з’їхалося близько двохсот спортсменів різних вікових груп та рівнів підготовки, а також трохи менше сотні дітей, які боролися за нагороди чергового етапу Дитячої триатлонної Ліги! Загалом, змагання мали статус етапу Кубка України, а весь івент було присвячено пам’яті заслуженого тренера України Євгена Романюка.

«Це найбільш сакраментальний, традиційний старт для українського триатлону, вже 26-й за ліком!, – розповів головний тренер збірної України та генеральний секретар ФТУ Едуард Панарін. – «Кубок Хортиці» заснував Євген Ярославович Романюк, якого, на жаль, вже десять років як немає з нами…. Він його свого часу організовував – а ми продовжуємо проводити і нести цю традицію. Також саме Євген Ярославович виховав таких легендарних спортсменів міжнародного масштабу, як Володимир Полікарпенко та Данило Сапунов. Щодо «Кубка Хортиці», то ми зберегли формат дистанції, який вже майже ніде не проводять – це командна гонка. До слова, раніше навіть були чемпіонати Європи, клубні чемпіонати Європи в командній гонці – але згодом цей формат відійшов. Проте ми вирішили зберегти його, адже командна гонка – одна з родзинок «Кубка Хортиці», – підсумував Панарін.

Цьогоріч змагання в Запоріжжі зібрали рекордну кількість учасників! Загалом, в турнірі аматорів виступили 74 триатети, сім команд виявляли сильнішу в триалі, на старт в змаганні професіоналів вийшло 37 учасників, кадетів та юнаків – 86 чоловік. В другий день турніру в рамках Дитячої триатлонної Ліги було заявлено більше 80-ти юних спортсменів. А вже за нагороди чемпіонату України в командній гонці боролися 29 колективів – 13 з них укомплектовані дорослими спортсменами, решта – молодь. Траса з минулого року не змінювалося: головна локація – Набережна магістраль, Центральний пляж. Велосипедний сегмент був по набережній з підйомом на вулицю Лермонтова. Сам підйом – 520 метрів і спуск 7-8 градусів. Пологий – але доволі складний.

«Загалом, все відбулося так, як ми й планували, – ділиться враженнями президент Запорізької Федерації триатлону Кирило Кривонос. – Були, звісно, невеличкі помилки в плані організації – але ми зробимо відповідну роботу над ними, щоби виключити їх на наступні сезони. Найбільша особливість цьогорічного старту – Запоріжжя було не жарким! Небо в хмаринках і помірна температура повітря. Ми готувалися до спеки, адже в серпні зазвичай в нашому регіоні просто таки шалена жарінь. Зробили поливочну систему, однак ми її навіть не встановлювали. Всі учасники задоволені, що їм не довелося боротися з високими температурами і сконцентрувалися на дистанції».

Щодо результатів, то в плані розподілу призових місць запорізькі триатлети не вирізнялися особливою гостинністю – вони зібрали рясний медальний врожай і завоювали медалі майже в кожній дисципліні! Однак, в змаганні жінок п’єдестал пошани таки був окупований спортсменками з інших регіонів. За доволі конкурентного плавання та вело, головні «розбірки» за призи розгорнулися на біговому сегменті – житомирянка Анна Абдулова продемонструвала відмінний біг і здобула золоту нагороду! Срібло та бронза в активі відповідно Маргарити Крилової (Донецьк) та Дар’ї Федченко, яка нині виступає під прапорами Аргентини.

А от в змаганні чоловіків – якщо не де-юре, то хоча б де-факто – весь п’єдестал пошани було представлено вихованцями запорізької школи триатлону. За підсумками плавання, у відрив пішли Юліан Дем’янов, який нині виступає за Донецьк, та Сергій Костенко. Найближчим переслідувачем виступив ще один донеччанин Іван Меньшиков, однак самому їхати на вело 20 км йому  було достатньо складно. Трійку лідерів наздоганяла «пачка» в складі 8-10 чоловік, яку очолив Олексій Щербина. На біг вони приїхали з відривом у 30-40 секунд від Меньшикова, тож Валентин Марієвський з Запоріжжя за рахунок бігу зміг переміститися на третю позицію. А в головній локальній дуелі тріумфував Юліан Дем’янов – і це його перше золото в сезоні!

«Перемога! Хоч і маленька, але перемога, – ділиться емоціями на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook Юліан. – Перше місце на Кубку України. Ми з моїм товаришем Сергієм Костенком ще в юніорському віці хотіли ось так от «взяти і поїхати у відрив удвох – а там на бігу вже розберемося». Так і сталося! Здорово коли мрії дитинства збуваються – ми зуміли зробити відрив на плаванні в 15 секунд, який на вело-етапі перетворився в хвилину! Дуже символічно, що мені вдалося перемогти в рідному для мене місті Запоріжжі. Дякую всім, хто мене підтримував і залишився зі мною до кінця!».

Додамо, що офіційний протокол змагань ми опублікуємо на нашому сайті згодом.

Поділитися цією публікацією


X