Переможний поступ Аліси Колпакчи на етапі Кубка Світу в Франції

Переможний поступ Аліси Колпакчи на етапі Кубка Світу в Франції

Збірна українських паратриатлетів повернулася на рідну землю після виступу на черговому етапі Кубка Світу – і повернулася не з порожніми руками! Першу в сезоні нагороду для нашої команди – і одразу медаль золотої чеканки – завоювала учасниця Паралімпійських Ігор 2016 в Ріо-де Жанейро Аліса Колпакчи.

За словами головного тренера нашої паралімпійської збірної Романа Короля, в змаганні жінок серед спортсменок своєї класифікації (атлети з вадами опорно-рухового апарату) Аліса вже зі стартових секунд захопила лідерству і ні на мить не поступалася першою позицією аж до самого фінішу – ця медаль найвищої проби стала для збірної України першою в цьому сезоні.

Нагадаємо, що цьогоріч наші паратриатлети вже виступали на Кубках Світу в Мілані та Йокогамі. А 16 червня збірна України випробовувала власні сили в місті Безансон (Франція). Команда вийшла на старт у складі Василя Закревського (спортсмен з вадами зору) і Романа Короля (головний тренер збірної України з паратриатлону та гайд), Віти Олексюк (спортсменка з вадами зору) і Олександри Гришиної (гайд). Ну і, звісно, Аліси Колпакчи – спортсменки із вадами опорно-рухового апарату, яка в підсумку стала тріумфаторкою змагань в своїй класифікації.

За інформацією від тренера нашої команди, стартовий сигнал пролунав о 12:40 дня у передмісті Безансону – містечку Оссель-Рутель. Плавальний етап в одне коло 750 м відбувався в штучно створеному тихому водоймищі з чистою водою, і це максимально сприяло швидкому подоланню першого сегменту. Велоетап складався з двох кіл навколо Оссель та загалом мав по шість підйомів на кожне коло, і стільки ж технічних поворотів. За словами Романа Короля, така траса є доволі непростою і вимагає відповідних фізичних кондицій – але при цьому подібний виклик є дуже цікавим! Біговий етап відбувався вже під пекучим сонцем і складався з двох кіл з великою кількістю поворотів та містком.

На плаванні наші спортсмени продемонстрували непогані результати. На другому сегменті в змаганні жінок серед спортсменок класифікації PTVI Віта Олексюк показала найкращий час серед усіх учасниць і достойно змагалася на бігу – цього вистачило для 5-го результату за підсумками Кубка Світу. В чоловічих змаганнях класифікації PTVI Василь Закревський вийшов із води першим, однак на вело отримав 10-секундний штраф за незастебнений шолом. До того ж, травма стопи не дозволяла нашому спортсменові працювати на максимумі своїх можливостей – в підсумку Василь теж задовольнився 5-ю позицією.

«Порівняно з минулим роком, рівень майстерності конкурентів значно зріс, і це дійсно заслуговує на повагу, – прокоментував підсумки змагань Роман Король. – Це точно не дозволить нам розслабитися! Навпаки, здорова конкуренція мотивує українську команду працювати ще більш наполегливо. Адже наша мета чітко окреслена – здобуття якомога більшої кількості ліцензій на Паралімпійські Ігри 2020 в Токіо».

Додамо, що наступним міжнародним стартом для українських паратриатлетів стане Чемпіонат Світу, який відбудеться в Токіо 17-18 серпня.

Поділитися цією публікацією


X