Панарін: «Першочергово, нам потрібно провести чемпіонати України»

Панарін: «Першочергово, нам потрібно провести чемпіонати України»

12 травня відбулася zoom-конференція за участі президента Європейської Федерації триатлону (ETU) та представників усіх континентальних Федерацій. Функціонери обговорили низку важливих питань та ухвалили деякі рішення щодо відновлення змагального сезону. Зокрема, генеральний секретар ФТУ Едуард Панарін повідомив нам, в якій країні має відбутися перший після пандемії міжнародний старт, а також коли саме ймовірно відновляться внутрішні змагання з триатлону в Україні.

«Поки що з певними засторогами зафіксовано дати деяких стартів, вони вже затверджені в календарі ETU, – повідомив Едуард Євгенович. –  Половина заходів наразі не мають чіткого визначення за датою проведення – все залежатиме від того, яка буде ситуація з пандемією коронавірусу в Європі та світі. Кожна країна має свої показники і графіки виходу з каратину.

Що є з того, що чітко затверджено. Є принципи побудови змагального календаря згідно статусу того чи іншого старту, ми розуміємо систему підрахунку європейського рейтингу всіх вікових категорій, навіть обумовлено суму призового фонду на Кубках Європи.

Перші міжнародні змагання заплановано вже на середину серпня в Латвії – 15 серпня за попередніми прогнозами Рига має приймати Кубок Європи серед юніорів. Є підтвердження від приймаючої сторони, і ми очікуємо, що саме цей старт буде першим у календарі ETU після відновлення змагального сезону.

Щодо чемпіонатів Європи, то раніше змагання з таким статусом, на приклад, зі спринту та на олімпійській дистанції, зазвичай проводили в різних країнах. Однак, тепер з великою долею ймовірності континентальні першості відбуватимуться здебільшого спільно в одному місці, в одній країні. Як ви вже знаєте, наш чемпіонат Європи серед молоді та юніорський Кубок Європи в Дніпрі теж затверджені й мають зафіксовану дату проведення – 3-4 жовтня 2020 року.

Важко сказати, чи зможемо ми розблокувати свій всеукраїнський змагальний календар вже у серпні… Все залежатиме від рішень та дій Уряду. Зокрема, будемо розуміти, як держава пройде другий етап виходу з карантину, що заплановано на 22 травня. Він передбачає проведення змагань – однак, без глядачів. А от чи будуть якісь додаткові вимоги і в якому кількісному форматі це все буде відбуватися, ми наразі не можемо дати чіткої відповіді. Тому будемо слідкувати за ситуацією в динаміці й приймати рішення по ходу справи.

Першочергово, нам потрібно цьогоріч провести основні старти – чемпіонати України серед усіх вікових груп. Оскільки буде проведено чемпіонати Європи, то внутрішні першості мають стати етапами відбору до них», – підсумував Панарін.

Поділитися цією публікацією


X