Олександра Кохан: «Завдання поставлено чітко – потрапити на Олімпіаду»

Олександра Кохан: «Завдання поставлено чітко – потрапити на Олімпіаду»

Після тривалої перерви, одна з найсильніших вихованок житомирського триатлону повертається на орбіту змагань під прапорами України! Продемонструвавши відмінні кондиції в Запоріжжі, Олександра Кохан нарешті здобула і свою першу золоту медаль у сезоні – їй не було рівних на турнірі з дуатлону на призи Віктора Земцева. За підсумками змагань, Олександра зуміла випередити таких сильних спортсменок, як Маргарита Крилова та Віра Соснова! Про перемогу в Слов’янську, повернення у спорт після народження дитини та рестарт виступів за збірну України – в нашому матеріалі.

Вітаємо з перемогою в Слов’янську зокрема, та на рідній землі в цілому! Наскільки важко тобі далася ця звитяга?

Дякую! Загалом, я задоволена виступом. На правду, до цих змагань я не особливо готувалася, адже нині триває цілеспрямована підготовка до етапу Кубка Азії зі спринту в Акабі (Йорданія). І цей старт на Донеччині був у рамках підготовки – я виступала під навантаженнями, але все пройшло вдало для мене і я дуже цим задоволена. Мені немає різниці, де ви ступати – в чужому місті чи в своєму рідному місті, я себе впевнено почувала. Загалом, у Слов’янську все дуже сподобалося! Привітні люди, доброзичливі, місто охайне і красиве.

Наскільки високим був для тебе рівень конкуренції?

З провідних спортсменок виступали Віра Соснова та Маргарита Крилова – зараз вони в Україні, можна сказати, лідери, і тому мені було дуже приємно перемогти їх в напруженій боротьбі. Насправді, до самого факту конкуренції я спокійно ставилася і не думала, що я виграю – дівчатка дуже добре бігли, впевнено, і все вирішилося буквально за 500 метрів до фінішу. Я вирішила ризикнути і подумала, що для ривка я себе взагалі дуже добре почуваю. Чому б і не ризикнути? І ось – ризикнула, все справдилося!

Відносно недавно ти стала мамою. Не думала після народження дитини залишати спорт?

Ні, після народження дитини мені взагалі не було важко повертатися в спорт, навіть навпаки – з’явилася додаткова мотивація. Дитина здорова, є люди, які мені допомагали і допомагають, тому повернення в спорт взагалі не створило великих труднощів. Головне, що я маю люблячого чоловіка, хорошу дружну родину, тренера, які готові допомогти. Всі розуміють, це був навіть дуже цікавий досвід. Можливо, через кілька років він повториться 🙂

Тривалий період часу ти провела в Казахстані. Що тобі дав цей час у плані здобуття життєвого досвіду?

Після приїзду в Казахстан найголовніший досвід для мене полягав у тому, що ти сам відповідаєш за себе і не можна довіряти комусь за себе домовлятися. Хто б тобі що не обіцяв – ти сам вирішуєш і сам за все відповідаєш, і це потрібно прийняти. Це був дуже корисний досвід! Я за нього дуже вдячна долі, і тепер деякі речі зрозуміла краще.

Сама Федерація триатлону там дуже крута, якщо можна так сказати. Вони багато працюють! Так, можливо там спортсмени не на найвищому рівні, але вони до того прагнуть і багато працюють. В Казахстані є дуже хороші можливості – спортсмени весь час на зборах та відчувають підтримку.

Але все таки ти повернулася в Україну.

Так, і я цим задоволена! Мені тут всі допомагають: сім’я, мій чоловік Сергій Кохан, друзі. Багато що вирішило прагнення керівництва житомирського спорту в особі Світлани Гресь повернути мене, а також рекомендації тренерського корпусу. Дуже великий вплив справила Аня Абдулова з Єгором Мартиненком і, звичайно ж, тренер Кирилович Наталія Миколаївна, Покотило Микола Олександрович.

Мені здається, що раніше такого не було, але пішли позитивні зрушення! Всі в нашому краї хочуть, щоб Житомир знову був №1 на всіх змаганнях, повернув собі статус столиці триатлону.

Які ти маєш плани на закінчення цього року та на наступний сезон?

За тиждень у мене старт в Акабі, далі буде дуже робота в залі над технічними елементами. Загалом, плани грандіозні, сподіваюся все вийде. Напевно, до кінця року буду в Україні, а далі всі зусилля докладу до того, щоб поїхати на збори і дуже добре підготуюся до наступного сезону. Адже стоїть завдання відібратися на Олімпіаду! Тільки так і ніяк інакше.

Завдання-максимум – потрапити на Олімпійські Ігри 2020 в Токіо?

Завдання-максимум – виграти Олімпійські Ігри. Але для початку потрібно на них відібратися.

Поділитися цією публікацією


X