Лисов: «За перший тиждень збору ми проїхали на вело 300 кілометрів»

Лисов: «За перший тиждень збору ми проїхали на вело 300 кілометрів»

В продовження циклу матеріалів про підготовку українських триатлетів до нового сезону, Вашій увазі – інтерв’ю з очільником Федерації триатлону Дніпропетровської області Сергієм Лисовим. Один з найбільш активних функціонерів нашого виду спорту розповів про нове місце дислокації своєї команди, зміну поколінь дніпровських триатлетів та ще багато цікавого.

Вітаємо, пане Сергію! Надайте будь-ласка загальну інформацію про навчально-тренувальний збір у Чорногорії – скільки спортсменів, де саме і над чим працюєте?

Ми приїхали в Чорногорію, місто Будва, 10 лютого. В основній групі – Дніпро, Зпоріжжя, всі лідери львівської команди, а також спортсменка з Києва Лілія Барановська. Загалом, на зборі працює 23 спортсмени. Проживаємо всі в одному 5-поверховому будинку, виїжджаємо на спільні тренування – це дуже зручно.

Наскільки я пам’ятаю, до цього ви постійно були на зборах в Іспанії. Чому вирішили змінити місце дислокації?

Мені порадили друзі це місце. Тут є чудова велосипедна траса, яка чимось нагадує Крим. Але вона значно м’якша для скатки – більше доріг, пагорбів не таких жорстких, як в Криму. Місцями дуже круті підйоми, деякі по десять кілометрів. Самі дороги на деяких відрізках вузенькі, але ми вже звикли. До того ж всі тренування проходять з супроводом.

З вами також працюють Харків та Одеса, так?

Так і є. Харків’яни з нами, але вони будуть перебиратися до Іспанії незабаром. Щодо Одеси, то з нами на зборах працює Мирон Бойко. В нас зараз проходить дві програми. Одна з них – під Юнацьку Олімпіаду, тож цей збір носить базовий характер. Ми відібрали кандидатів і зараз займаємося з найсильнішими юнаками, котрі претендують на олімпійський відбір.

На який період розрахований збір і якою є його головна мента?

Ми плануємо завершити збір 10 квітня, після цього автомобілями рушимо до Львова, – адже там дуже важливий старт, чемпіонат України та водночас перший етап відбору в естафетну команду. До речі, в березні до нас також під’їдуть ще сім-вісім чоловік на збір – це кияни, львівські хлопці.

Проміжними результатами збору ви задоволені?

Ми тільки недавно розпочали роботу. Разом з тим, розпочали її доволі активно: за перший тиждень проїхали 300 кілометрів. Можливо, на «вкатці» це навіть забагато, але вцілому погода дозволяла і загалом я задоволений проміжними результатами.

Давайте поговоримо про розвиток триатлону у вашому регіоні. Станом на зараз, в основній обоймі немає Дмитра Маляра, Інни Рижих. Хто, за таких обставин, тепер уособлює дніпровський триатлон?

По збірній в нас йде Олексій Астаф’єв, цей хлопчина пливе дуже швидко. Влітку він був третім за рейтингом серед наших юніорів. Хлопець достатньо перспективний, він випливає у першу групу на всіх рівнях! Велосипедна підготовка в нього також вже на досить високому рівні. Це при тому, що він усього лише два роки в триатлоні! Разом з тим, будемо чекати початку нового сезону, робити якісь прогнози заздалегідь не варто. З дівчаток є Моніка Добровольска – вона з Білої Церкви, але в Дніпрі зараз навчається і працює. Вона також в збірній зараз, показує доволі перспективні результати, цілеспрямована дівчина! Ще є два кандидати на Олімпійські ігри – це Андрій Скрипка та Марія Ага. Цих двоє спортсменів завжди фінішують у своїх вікових групах на призових місцях.

А як треба будувати роботу, коли спортсмени з різних міст? Чи не панує у вас там дух протистояння вже під час збору?

Цікаве питання, яке обговорювалося безпосередньо ще до самих зборів. Я спортсменам пояснив, що зараз вони не суперники, зараз вони – одна команда. Поки цю настанову всі зрозуміють, станом на зараз колектив достатньо збалансований, дружній, допомагають один одному на тренуваннях – на це приємно дивитися. Те завдання, яке я планую на всю збірну, всі виконують. Поки що все майже бездоганно. Звісно, бувають дрібні недоліки, але це не дуже важливо. Бігова підготовка в нас більш індивідуальна, тому що поруч постійно перебувають персональні тренери, які контролюють і корегують підготовку в залежності від статі спортсмена, його віку та об’єму роботи. Щодо виїздів, то вони поки що всі загальні. Ми розкатуємося, їздимо, і немає такого суперництва, всі працюємо разом.

Можливо, ви хотіли б додати ще якусь інформацію?

Я дуже радий тим, що нарешті нам вдалося зібратися вперше за багато років цим великим колективом. Теоретично, можна й ще більшу групу зібрати. Виходить здорова конкуренція, вона допомагає переносити більш серйозні навантаження, адже спортсмени дивляться один на одного, рівняються. Цей фактор дуже сприяє потім хорошому результату!

Поділитися цією публікацією


X