Крос-триатлон в Черкасах: казкова природа і тріумф господарів траси

Крос-триатлон в Черкасах: казкова природа і тріумф господарів траси

Минулими вихідними славетний край Богдана і Тараса вперше приймав у себе змагання з крос-триатлону – одного з різновидів нашого виду спорту, де Україна вже сьогодні має неабиякі здобутки на міжнародній аренді.

Змагання мали статус Чемпіонату України з крос-триатлону серед юнаків і відбувалися в рекреаційній зоні передмістя Черкас – мікрорайоні Соснівка. За задумом організаторів, учасники долали плавальний сегмент у водах Дніпра, а велосмент і безпосередньо біг відбувалися в межах рекреаційної зони. Як показала практика, сама траса виявилася доволі складною та непередбачуваною – приблизно п’яту частину велосегменту можна було подолати… хіба з велосипедом у руках! Задля додаткового азарту, організатори облаштували стихійні перешкоди у вигляді повалених дерев. Усе це, в купі з непростим ґрунтово-піщаним покриттям, вимагало від юних крос-триатлетів повної концентрації впродовж усієї дистанції!

«Я мав можливість побувати на чемпіонатах світу та Європи з крос-триатлону, тож нині ми намагаємося перейняти і втілити міжнародний досвід, – ділиться враженнями один з головних організаторів турніру, тренер-викладач КЗ ШВСМ Костянтин Федоров. – Крос-триатлон в світі є дуже популярним! Цей рух засновано відносно недавно, але українські спортсмени вже є в авангарді цієї крос-триатлонної хвилі. Можливо, на цьому шляху нам мимоволі допомагає і не надто втішна обставина: в нас в Черкасах немає нормальних доріг, і діти навіть не тренуються на шосейних велосипедах. Вони їздять на байках по пересічній місцевості! Тож, я вже як кілька років мав на меті організувати в Черкасах крос-триатлон або крос-дуатлон.

Загалом, чемпіонат вийшов цікавим, однак, можливо, не таким представницьким, яким ми його хотіли побачити. Але цьому є об’єктивні обставини: ми хотіли долучити також молодіжну вікову групу, однак, паралельно з нашими змаганнями, в Білій Церкві відбувався чемпіонат України зі спринту, і багато хто виступав там. А до нас приїхали юні спортсмени з Полтави, Запоріжжя та Житомира. Ну, і звісно, доволі представницькою була команда Черкас. Загальна кількість учасників змагань – 45 чоловік», – уточнив Федоров.

Щодо результатів чемпіонату України, то тут абсолютну та беззаперечну перевагу здобули господарі траси! Ієрархію юних черкасців на п’єдесталі пошани порушив лише Єгор Мичко з Полтави, який здобув бронзову нагороду в змаганні юнаків. Золоті нагороди за підсумками змагань приміряли Денис Рижий та Катерина Мережко.

З повним протоколом за підсумками змагань ви можете ознайомитися на нашому сайті в розділі РЕЗУЛЬТАТИ.

Поділитися цією публікацією


X