Клуб KIT (Харків) – вбиваючи внутрішні обмеження

Клуб KIT (Харків) – вбиваючи внутрішні обмеження

Аксакали, законодавці мод клубного руху в українському триатлоні, першопроходьці та одна з найбільш представницьких команд в аматорському спорті нашої держави! Усе це – про дітище Антона Блохіна, харківський клуб КІТ. В рамках циклу матеріалів про аматорські клуби в українському триатлоні, ми розпитали у Антона про його команду. Зокрема, поговорили про розвиток аматорського руху, принципи функціонування клубу КІТ, його особисті спортивні амбіції, а також частково про родовід самого Антона – чи не є часом він родичем володаря «Золотого м’яча», легенди світового футболу Олега Володимировича Блохіна? 😉

«Звичайно, мене часто підколюють і постійно перепитують: «О, ти часом не син ТОГО Блохіна? Або кум-брат-сват чи якийсь там родич йому?, – з посмішкою розповідає Антон Блохін. – Користуючись нагодою, відповім максимально широкій аудиторії – ні, я не родич відомого футболіста і тренера Олега Блохіна. Навіть так скажу, я не дуже люблю футбол. Пограти – окей, а от дивитися, насолоджуватися цим видом спорту, це не про мене. До речі, з Олегом Володимировичем у нас є спільні знайомі, але я ніколи не горів бажанням зустрітися з ним. Моя стихія і пристрасть – це триатлон!

Триатлонний клуб KIT офіційно засновано у 2015-му році. На початках його було сформовано з людей, які вже займалися триатлоном, а також аматорів – найстарші тренуються в нас з 2012 року, згодом всі ми об’єдналися в клуб. КІТ – це абревіатура від словосполучення Killing Internal Threshold (в буквальному перекладі звучить як «вбиваючи внутрішні пороги», – ред.), мотиваційна така абревіатура, яка несе в собі сенс всього триатлону! Адже наш вид спорту – це боротьба з собою, руйнація власних внутрішніх перепон, порогів, обмежень та страхів.

З самого початку в клубі було близько десятка осіб. КІТ було засновано в Харкові винятково з харків’ян, хоча на той момент дистанційно у нас вже тренувалися люди з інших міст. Тому ми вибрали таку назву не локальну, не прив’язану до міста, до прізвища, а вибрали загальну назва бренду. Згодом кількість охочих тренуватися у нас поступово збільшувалася. Ми ніколи не робили реклами, лише зараз почали рекламувати КІТ, перший місяць активної рекламної кампанії клубу якраз добігає кінця. Раніше потрапити до нас можна було за рекомендаціями, за порадами друзів або хтось міг привести в клуб потенційного новачка, в хорошому сенсі слова «заразити» його триатлоном.

Основний кістяк нашої аудиторії – це вікова категорія 40+. Але якщо брати весь розліт за віком, то це 19-66 років, зараз наш клуб покриває всі вікові групи. Є, звичайно, просадки в групі 30-35-39 – таких спортсменів у нас мінімальна кількість, у групі 25-29 у нас взагалі лише один чоловік… Але якщо говорити загалом, то станом на зараз в клубі КІТ тренується близько 88-90 чоловік! Це не лише Харків, це і Київ, у нас також є спортсмени в Ужгороді та інших містах. В основному, ми продаємо тренувальні програми, тобто це індивідуальне планування тренувального процесу. В таких містах, як Харків та Київ, у нас є тренери, партнерські тренери, які допомагають нам вирішувати технічні моменти в питаннях видів спорту.

На початку в нашому таборі було дуже мало дівчат. Вони йшли до нас неохоче, адже з самого початку була така розповсюджена думка, що ми працюємо переважно з професіоналами на якийсь конкретний змагальний результат… Та насправді це не так – у нас переважна частина вихованців починають з нуля! З професіоналів там тільки я і Геннадій Анзін. У нас немає навіть колишніх триатлетів, колишніх майстрів спорту з плавання, велосипеду, бігу. Зараз ми почали розширюватися, підключаємо і стретчинг, і загальний фітнес. Цьому спонукав карантин, і як бачимо – справа пішла! Також користуються попитом вечірні онлайн тренування з фітнесу та загальної фізичної підготовки.

Хто є нашою аудиторією? Звичайно, це різні люди, але перш за все триатлоном, і не тільки у нас, а й всюди у світі, займаються успішні, цілеспрямовані персони! Чому багато хто лише починає займатися триатлоном після сорока років? Світ зараз стрімко змінюється, у нас люди вже помалу відходять від алкоголю, відходять від легких наркотиків, куріння і йдуть в ЗСЖ. Також впливають гормони: в сорок років, коли людина досягла вже якихось своїх фінансових цілей, успіху в бізнесі, можливо, у нього (неї) якісь були проблеми зі здоров’ям і він (вона) хоче поліпшити здоров’я. Люди ставлять перед собою питання: яого б мені хотілося досягати далі? Що я можу досягти? І відповідь на це питання приводить їх у спорт.

Щодо найкращих результатів вихованців клубу КІТ, то з тих аматорів, хто починав тренуватися у нас «з нуля» – це кваліфікація на Чемпіонат світу на «половинці» з результатами 4.17, 4.14. Як таких спортивних розрядів немає ні в кого, однак наші атлети стають призерами своїх вікових груп! На початку спортсмени приходять без якоїсь конкретної мети здобути перемогу десь на змаганнях! Вони хочуть зробити триатлон своїм стилем життя. Перш за все приходять в спорт, щоб довести самому собі – поставити нездійсненний для себе поріг (пройти дистанцію триатлону, забіг якийсь подолати), і потім це вже робота нашого клубу зробити так, щоб спорт став для них лайф-стайлом, щоб вони ним жили та насолоджувалися довгі роки. Зараз взагалі такий тренд в аматорському спорті, що багато хто не розуміє, скільки потрібно тренуватися, за який час можна підготуватися до марафону, до триатлону на олімпійській дистанції, не кажучи вже про IRONMAN. Всі хочуть все, відразу і в найкоротші терміни – але такого не буває! Приходьте в клуб, і ми допоможемо вам дійти без шкоди для здоров’я до вашої спортивної мети!

Особисто я надалі продовжую професійну кар’єру, поєдную її з тренерською роботою. Цьогоріч моя система трошки дала збій через карантин і серйозні обмеження в плані повноцінних тренувань. Але мої цілі в спорті залишаються такими, як і раніше – виступати на профрівні, я все-таки хочу показати ще один свій персональний рекорд на повній дистанції IRONMAN. У 2016 році я був п’ятим на Чемпіонаті Європи на довгій дистанції – це станом на зараз моє найвище досягнення. Зараз у зв’язку з пандемією я пішов у базову підготовку, більше приділяю уваги клубу, своїй родині. А на наступний рік планую повернутися, адже 34 роки – це ще геть юний вік для триатлону!», – підсумував Антон Блохін.

Додамо, що з інформацією про аматорськими клуби з триатлону Ви можете ознайомитися в окремому розділі КЛУБИ на офіційному сайті Федерації триатлону України. Перелік клубів регулярно доповнюється.

Поділитися цією публікацією


X