Іван Іванов: «Самоізолювався, щоб нікого не наразити на небезпеку»

Іван Іванов: «Самоізолювався, щоб нікого не наразити на небезпеку»

Лічені години тому стало відомо, що вірус COVID-19 вразив першого українського професійного спортсмена – ним став гравець Національної збірної України з баскетболу В’ячеслав Бобров, який виступає за команду з чемпіонату Іспанії. Нині він перебуває в Олександрівській лікарні Києва. Нагадаємо, що в Іспанії ще кілька тижнів тому перебували і наші триатлети, деякі з них встигли повернутися додому до закриття кордонів.

Ми розпочинаємо серію матеріалів про наших атлетів – хто і як переживає пандемію. Приємно, що триатлети збірної України в переважній більшості залишаються професіоналами навіть поза трасою і басейном! До прикладу, Іван Іванов по поверненні залишився вдома на самоізоляції, цілком і повністю усвідомлюючи глибину власної відповідальності перед суспільством.

«16 березня я прилетів в Україну. З того моменту і станом на зараз, я перебуваю на самоізоляції – я сам вирішив уникнути контактів з зовнішнім світом та рідними, адже повернувся з Іспанії. Гадаю, зайве не варто нагадувати, що там зараз відбувається з пандемією коронавірусу… Я добровільно вирішив самоізолюватися вдома, щоб не дай Боже нікого не наражати на небезпеку. Весь цей час я в домашніх умовах підтримую форму, як можу. Скоро мій карантин має підійти до завершення і я планую повернутися до тренувань, наскільки це буде можливо. Звісно, що всі басейни нині зачинені, так само як і стадіони. Є проблеми з бігом та вело на шосе, зараз всі ці речі є обмеженими. Звісно, мова не йде про повноцінні тренування – однак, я намагатимуся максимально всіма адекватними способами підтримувати форму, наскільки це можливо. Про якусь підготовку або плани поки що не може бути мови – завдання стоїть втримати базові кондиції. Головне – дочекатися, коли нарешті стухатиме спалах захворювання в світі. Все це потрібно пережити, а потім наново виходити на робочі об’єми».

Додамо, що Іван Іванов є одним з перших номерів Національної збірної України з триатлону та учасником Олімпійських Ігор-2016 в Ріо-де-Жанейро. Він зберігав також математичні шанси на ліцензію Олімпіади-2020. І можна спрогнозувати, що після  початку епідемії коронавірусу (яка згодом переросла в пандемію) чимало спортсменів та збірних відмовилися б від участі в головних змагань чотириріччя – автоматично, це збільшило б шанси Іванова та здобуття ліцензії, якби Ігри таки відбулися цьогоріч. Та за словами спортсмена, такі «подарунки долі» йому не потрібні! Ігри перенесли на рік, і це буде найбільш справедливим рішенням:

«На правду, я ніяк не ставлюся до переносу Олімпійських Ігор. Але якщо розділяти – ставитися до цього з розумінням або обурюватися, то я обираю перший варіант. Якщо вже говорити загалом, то Олімпійські Ігри – це спорт вищих досягнень! І враховуючи реалії сьогоднішнього дня, спортсмени з усього світу готувалися б в нерівних умовах. Адже скрізь умови карантину різні. Вважаю, що перенесення Олімпіади на наступний рік – це є найбільш справедливий підсумок в тій ситуації, яка склалася. Одне з головних гасел олімпійського руху – спорт в маси, рівність і справедливість. Тому все має бути по-чесному, всі повинні мати однакові можливості відбору та підготовки до Ігор. Що стосується мене, то я в першу чергу думаю про те, що мені правильно потрібно пройти період карантину – щоб ця хвороба не вдарила по мені, моїх рідних та загалом наша країна впоралася з цим викликом».

За словами спортсмена, нині завдання ускладнюється не лише невизначеністю тренувально-змагального графіка, а й банальною нестачею коштів. Як відомо, Уряд скоротив витрати по багатьох статтях бюджету. Зокрема, і на спорт. «Буду відвертим – як для мене, так і для тотальної більшості українців зараз гостро стоїть питання фінансового забезпечення! Навіть не в тій площині, де і до яких змагань готуватися – а як взагалі пережити цей карантин… Як відомо, фінансування культури, спорту та ще багатьох галузей скорочується і ми нині живемо на «голих» окладах», – підсумував Іванов.

Поділитися цією публікацією


X