Іван Іванов: «Це найлегше – йти протоптаним шляхом, який ми спільними зусиллями формували впродовж 12-ти років»

Іван Іванов: «Це найлегше – йти протоптаним шляхом, який ми спільними зусиллями формували впродовж 12-ти років»

Вашій увазі шостий за ліком, заключний матеріал підсумкового циклу, в рамках якого ми намагалися розібратися – з якими досягненнями чинне керівництва ФТУ залишає свій пост, чого не встигли зробити і які головні виклики та завдання нині стоять перед керівництвом новим. Ми надали слово представникам Президії, тренерського цеху, аматорського руху, чинним спортсменам. Тож, вашій увазі – шоста за ліком точка зору, слово має багаторазовий чемпіон України, учасник Олімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро Іван Іванов.

«Якщо брати загальний зріз за три олімпійські цикли нашої спільної роботи, то головною перемогою українського триатлону на мою думку є те, що ми все ж таки як-не як, але йдемо в ногу з часом. Ми не стоїмо на місці, розвиваємося та започатковуємо нові методи підготовки в тренувальному процесі. Ми відходимо від так званих «совкових» стереотипів, що потрібно «брати більше і кидати ще далі». Тренери та спортсмени відслідковують актуальні нині тенденції підготовки, якими керується світ, і кожен так, як вважає за потрібне, практикує ті чи ніші методики під час своєї підготовки.

Я вважаю, що в тому є заслуга всіх, хто залучений в процес – як тренерів та спортсменів, так і Федерації. Регулярно проводилися щорічні тренінги та семінари, наші атлети і тренери регулярно виїжджають у Корею на майстер-класи та тренінги щодо підвищення кваліфікації. І я далекий від думки, що в тому заслуга винятково спортсменів та їхнього ентузіазму – це спільна робота і спільний результат.

Якщо говорити про загальний, саме спортивний результат, медалі та досягнення… Якщо бути оптимістом, то особисто я би поставив нашим результатам оцінку «Задовільно». Скажу лише факт – нам з кожним роком все важче і важче створювати конкуренцію світовим лідерам. В тому є й об’єктивні причини – звісно, я маю на увазі фінансові можливості, якими український триатлон похвалитися не може. І вирішення цього проблемного питання буде головним завданням для нового керівництва.

На правду, вся ця ситуація з виборами нового президента ФТУ, відсутність конкретики… Особисто я поки що не дуже розумію, що саме відбувається. Я бачу так, що ми зможемо говорити щось лише постфактум. Але якщо вже приходять нові люди в ФТУ, то передусім перед ними стоїть завдання не в якихось там одних лише кадрових змінах, завести своїх людей і розставити на потрібні посади… Вони мають прийти з новими ідеями, можливостями та якісними змінами! Адже це найлегше – йти тим самим протоптаним шляхом, який впродовж трьох олімпійських циклів ми спільними зусиллями формували.

Ми чекаємо передусім від претендентів на ключові посади нового бачення розвитку українського триатлону, має бути чіткий план дій, перехід на якісно новий рівень дитячо-юнацького спорту. Адже це є фундаментальні речі! Популяризація, підтримка молодих триатлетів. Зараз проблема в чому: якщо в той час, коли я приходив у триатлон, мій ентузіазм хоча б трохи підкріплявся фінансово – то зараз діти, які дотреновуються до кінця школи і далі роблять свій вибір, просто втрачають мотивацію. Вони на цьому етапі не можуть заробити триатлоном, і йдуть зі спорту. Саме цей момент – від 18 років і до потрапляння в основну команду (а на це може знадобитися не один рік) – і саме в цьому проміжку має бути фінансова підтримка перспективної молоді.

Якщо глянути на основний склад чоловічої збірної України, то в нас три «діди» – я, Єгор Мартиненко і Сергій Курочкін. Це атлети, яким вже за тридцять. Далі йдуть Олексій Астаф’єв і Віталій Воронцов, яким трохи більше двадцяти років. Ми мали прірву в десять років! Але добре, що з’явилися ці перспективні хлопці. Що далі, за ними – невідомо… Потрібно працювати над тим, щоб знову потім не піднімати все з нуля. Треба одразу включатися в роботу, бо ми знову втратимо цілі покоління», – наголошує Іван Іванов.

Додамо, що у першому матеріалі передвиборчого циклу свою думку висловив віце-президент ФТУ і водночас головний тренер Дніпропетровщини Сергій Лисов, у другому – головний тренер Донеччини та старший тренер збірної України Георгій Драгулян, в третьому – представник спортсменів при Федерації триатлону України Сергій Дрозд, в четвертому – учасник трьох Олімпіад Андрій Глущенко, у п’ятому – найсильніша триатлетка України, триразова учасниця Олімпіад і переможниця Кубків світу Юлія Єлістратова.

Нагадаємо, що Звітно-виборча Конференція ФТУ, в рамках якої буде обрано нового президента Федерації триатлону України, відбудеться 7 листопада в Києві. Впродовж терміну подачі заяв, Секретаріат Федерації триатлону України отримав три відповідні заяви – від підприємця та спортивного функціонера Юрія Горобця з Білої Церкви, підприємця та спортсмена-аматора з Дніпропетровщини Андрія Половка, а також спортсмена-професіонала і тренера Олексія Щербіни з Запоріжжя.

Чинний президент ФТУ Андрій Більда, який керував ФТУ впродовж 12-ти років, заздалегідь зняв свою кандидатуру і на четвертий поспіль термін не балотуватиметься. Однак, в рамках Конференції він очолить Президію та прозвітує за виконану впродовж трьох олімпійських циклів роботу.

Поділитися цією публікацією


X