Ігор Абдюнін: «Плавати, їхати на велосипеді, бігати – це повинна вміти кожна дитина»

Ігор Абдюнін: «Плавати, їхати на велосипеді, бігати – це повинна вміти кожна дитина»

В рамках підготовки циклу матеріалів про українські аматорські клуби з триатлону, ми також вирішили познайомити вас з найбільш організованими дитячими командами нашої країни! Де-факто вже який рік поспіль столицею дитячо-юнацького триатлону в Україні є Одеса. Ми поспілкувалися з колишнім віце-президентом ФТУ, одним з головних організаторів дитячих всеукраїнських змагань та чинним президентом Федерації триатлону Одеської області Ігорем Абдюніним.

«Років десять тому, коли в Україні почали проводити аматорські старти – ми дійшли висновку, що без підготовки зміни, без якісної організації дитячого триатлону в нас з часом не буде ані аматорів, ані професіоналів. І ми провели в Одесі перший старт, на якому зібрали всіх дітей, що мали бодай якусь плавальну підготовку – запропонували пропливти морем і подолати бігову дистанцію на піску. Згодом ми вже більш організовано підійшли до цього питання, і на основі спортивного клубу FORMA був фактично створений та чітко визначений дитячий триатлон в Україні.

Варто зазначити, що вже зараз держава почала помалу допомагати дитячому триатлону – на базі спортивного клубу FORMA та переважно з його вихованців була створена Дитяча триатлонна Ліга та ДЮСШ №6. Дуже багато хлопчиків та дівчаток, які є в Одесі та вже сьогодні мають звання майстрів спорту – вихідці з цього клубу. Станом на зараз, у нас тренується близько 30 дітей віком від 7 до 13 років. Можна цю кількість збільшувати, але ми сильно залежимо від баз… З державних підготовчих баз в Одесі залишилася лише одна – «Динамо».

Одним з головних показників і нашою неабиякою перемогою є те, що ми припинили переманювати дітей з інших видів спорту (плавання, велоспорт, легка атлетика) на триатлон, а нарешті почали готувати своє підростаюче покоління, займатися ними з самого раннього віку. Черкаси, Львів, Запоріжжя та інші міста – всі займаються підготовкою кадрів, не переманюючи дітей з інших видів спорту! Дітей потрібно готувати відразу на триатлон, поступового знайомити їх зі специфікою нашого виду спорту. І цей рух потрібно розвивати по всій країні! Це три основних рухових навички: плавання, їзда на велосипеді та біг – ними повинна володіти кожна дитина. На жаль, поки що не всі в державі це розуміють.

Звісно, наших маленьких чемпіонів ми не женемо за будь-яку ціну за медалями! У тих, хто навіть не досягне чогось у триатлоні – вони все-одно отримають корисні навички, продовжать рухатися, у них закладена непогана функціональна база і це дуже важливо. Сидячий спосіб життя ні до чого хорошого не призведе, тому – всі на триатлон!».

Поділитися цією публікацією


X