Грузія, Чорногорія та Кіпр

Грузія, Чорногорія та Кіпр

Поки ми з вами адаптовуємося до останніх морозних примх зими – збірна України з триатлону в поті чола працює на передсезонних зборах в теплих країнах. За традицією, наша команда розбита на декілька груп, і обрала для підготовки різні країни Європи. Хто, де і під чиїм керівництвом працює – розкажемо далі в матеріалі.

Найбільш популярною та сприятливою для якісної підготовки країною є Кіпр! Вже який рік поспіль, сюди одразу після Нового року приїжджають перші номери збірної України. Тепер до цієї компанії долучається також перспективна молодь: «Ми прибули на Кіпр кількома групами і в декілька потоків, – розповідає представник групи черкаських триатлетів Костянтин Федоров. – У нас на зборі нині працюють Юлія Єлістратова, Іван Іванов, Олексій Сюткін, Сергій Курочкін, також група одеських триатлетів на чолі з Віталієм Собуляком, мої черкаські спортсмени – Євтушенко, Костов, Бережна, Великоцька, а також Антон Блохін з Харкова. Перший збір відбуватиметься до 16 березня, потім – другий збір, там само на Кіпрі. Загалом, для нас тут сприятливі умови і є все для якісної підготовки. Кожен спортсмен має персонального тренера та власну програму. Особисто моя задача, як координатора – організувати басейн, проживання, трансфер і так далі. Ні з ким немає мороки – всі тут дуже самостійні, грамотні, самі знають багато чого в тренувальному плані. Іноді навіть краще за деяких наставників».

Як повідомив нам член тренерської ради Федерації триатлону України Віталій Собуляк, переважна більшість молодих одеських триатлетів також разом з ним на Кіпрі – але не всі. «Нині один з кандидатів на ліцензію Юнацьких Олімпійських Ігор Мирон Бойко працює в Чорногорії в команді з іншими триатлетами своєї вікової групи. Ліцензійний турнір відбудеться в іспанському Баньйоласі, тож він на нього цілеспрямовано готується. Моя група буде на Кіпрі до 22 березня – Новіков Кирило, Бабич Аріна, Заровна Саша, Заровна Вероніка. Також прибуває ще група з Житомира. Під кінець збору ми плануємо стартувати на Кубку Кіпра 18 березня – це змагання на трьох дистанціях, і багато наших атлетів робитимуть там передстартову прикидку. Загалом, старт напіваматорський, але цікавий – можна зробити певний зріз за підсумками збору».

Доволі представницьким є український десант не лише на Кіпрі, а й в тій таки Чорногорії! Цього року Сергій Лисов та його колеги повезли спортсменів не традиційно в іспанський Толедо, а зупинили свій вибір на чорногорському містечку Будва, що на березі Адріатичного моря. «Ми приїхали сюди 10 лютого, – розповідає віце-президент ФТУ та головний тренер Дніпропетровщини Сергій Лисов. – Основна група – Дніпро, Зпоріжжя, всі лідери львівської команди, а також спортсменка з Києва Лілія Барановська. Загалом, на зборі працює 23 спортсмени. Проживаємо всі в одному 5-поверховому будинку, виїжджаємо на спільні тренування – це дуже зручно. На зборах ми тут вперше, – порадили друзі, і я задоволений усіма умовами. Дуже хороший рельєф для велосипедних тренувань, чимось нагадує Крим. Але тут значно м’якіші траси для скатки – більшість доріг не такі «жорсткі», як в Криму, але й круті підйоми є, по 10 км».

Цілком задоволений умовами роботи в Будві також член тренерської ради ФТУ Кирило Кривонос (Запоріжжя). «Ми з групою запорізьких спортсменів будемо тут до 8 квітня включно. Перший страт – у Львові, попередній відбір до естафетної команди. Тож, потрібно підготуватися, як слід. Склад команди Запоріжжя – більш молодіжний та юніорський. Є також з нами і Юліан Дем’янов, який вже виступає у віковій групі еліт. Впродовж роботи, ми віддаємо перевагу суперспринтерським дистанціям, адже є нова олімпійська дисципліна. Претендувати на місця в естафетні команді можуть всі, адже в суперспринті сюрпризи – не виняток».

А от команда Донеччини на чолі з Георгієм Драгуляном вирішила піти протоптаним шляхом, і нині працює на зборі в грузинському місті Батумі. Рік тому команда також готувалася на Кавказі, і це є передумовою хороших результатів донецьких спортсменів у 2017-му році, вважає Драгулян. «Нині нас тут п’ятеро спортсменів та один тренер. Двоє атлетів з основного складу збірної – Меншиков та Крилова, двоє з кандидатського складу – Золотухін та Шабанов. А також Діана Петрук юнацького, будемо з нею намагатися відібратися на Юнацьку Олімпіаду. Приїхали ми 1 лютого. Почали підготовку дуже рано, тому що перший старт заплановано на 30 березня – в Єгипті Іван Меншиков та Маргарита Крилова виступлять на Кубку Африки. В Батумі будемо працювати до 10 березня, а далі переїдемо на високогір’я у Вірменію».

Додамо, що найближчим часом на офіційному сайті ФТУ будуть опубліковані розширені інтерв’ю з керівниками груп, що нині перебувають на зборах.

Слідкуйте за оновленнями!

Поділитися цією публікацією


X