Георгій Драгулян: «Роботу віце-президентів ФТУ потрібно стимулювати фінансово»

Георгій Драгулян: «Роботу віце-президентів ФТУ потрібно стимулювати фінансово»

Вашій увазі другий за ліком матеріал підсумкового циклу, в рамках якого ми намагаємося розібратися – з якими досягненнями чинне керівництва ФТУ залишає свої пости, чого не встигли зробити і які головні виклики та завдання нині стоять перед керівництвом новим. Ми надали слово представникам Президії, тренерського цеху, аматорського руху, чинним спортсменам. Тож, вашій увазі – друга за ліком точка зору, слово має старший тренер збірної команди України та головний тренер Донеччини Георгій Драгулян.

«Звісно, робота велася всі 12 років. Ми знаходили шляхи розвитку триатлону, і я вважаю, що певною мірою наш вид спорту вдалося підняти на новий рівень. Особливо аматорський, клубний триатлон – цей напрямок і донині розвивається так стрімко, що ми навіть не очікували! Аматори дуже організовані, деякі клуби навіть офіційно зареєстровані й працюють злагоджено. Я вважаю, що саме це є найбільшою перемогою українського триатлону за всі ці роки.

Щодо професійного триатлону, то ми все ж таки здали позиції… Якщо раніше від України на Олімпіаду могло потрапити два-три спортсмени, то тепер ми вже можемо вести розмову лише про одну ліцензію. Було багато перспективної молоді, але через мінімальне фінансування ми не змогли налаштувати повноцінну роботу, особливо в базовому періоді. Перш за все, мова йде про відсутність фінансів – як державних, так і приватних залучень. Спонсорської підтримки в нас майже немає, тому ми в основному орієнтувалися лише на міністерське фінансування, де система дуже проста: немає результату – отримуйте фінансування за залишковим принципом… Звісно, за таких обставин важко виживати. Дякувати, чимало регіонів протрималися на плаву за рахунок місцевих коштів.

На мою думку, однією з причин чому так сталося, є відсутність централізованої підготовки збірних команд України. Свого часу, вісім-десять років тому на одному централізованому зборі перебувало одночасно 22 атлети! Віктор Зємцев, Тамара Козуліна, Володимир Полікарпенко, Данило Сапунов, Юлія Єлістратова – вся ця група працювала спільно, і молодь тягнулася до них! Були результати, перспективні триатлети брали з них приклад. Але ми не змогли втримати цей підхід, щоб в базовому періоді вся збірна варилася в одному, як то кажуть, котлі. І особисто я не можу сказати, що увесь цей час в нас не було перспективної молоді – майже щороку ми мали по два-три перспективних юніори! Але вони не бачили перспективи і йшли зі спорту.

Оскільки чинний президент ФТУ Андрій Олександрович Більда зняв свою кандидатуру, ми змушені обрати нового керівника. Особисто я очікую від нього навіть певних змін в Статуті ФТУ – започаткування Директорату, призначення віце-президентів, які б працювали кожен за своїм напрямком. Але! Їхню роботу потрібно стимулювати фінансово, щоб вони були зацікавленими працювати саме на результат. Принаймні, один з кандидатів на посаду президента ФТУ на це готовий. Особисто я вважаю, що увесь цей час віце-президенти ФТУ не в повному обсязі виконували ті завдання, які перед ними стояли – все якось розмазано… Потрібно налагодити роботу з Міністерством спорту, і це питання теж має зініціюватися та контролюватися новим керівництвом Федерації. Можливо, започаткувати посаду державного тренера, ще одну-дві ставки, щоб ми могли ділити за напрямками підготовку: хтось курує чоловічий триатлон, хтось жіночий, хтось естафету.

Також має бути Фонд Федерації, з якого ми могли б використовувати кошти для фінансового заохочення спортсменів, придбання екіпіровки, матеріально-технічного забезпечення. Зовсім інша справа, коли атлет розуміє, що його Федерація заможна, і коли він виграє чемпіонат світу – отримає хороший гонорар саме від Федерації! Хто має наповнювати цей Фонд? Той, хто бажає очолити Федерацію триатлону України. Потрібно залучати інвестиції, шукати спонсорів та партнерів – по-іншому, потенційним кандидатам немає резону сюди взагалі йти», – підсумував Георгій Драгулян.

У першому матеріалі передвиборчого циклу свою думку висловив віце-президент ФТУ і водночас головний тренер Дніпропетровщини Сергій Лисов. Нагадаємо, що звітно-виборча конференція ФТУ, в рамках якої буде обрано нового президента Федерації триатлону України, відбудеться 7 листопада в Києві. Чинний президент ФТУ Андрій Більда заздалегідь зняв свою кандидатуру і на четвертий поспіль термін не балотуватиметься.

Поділитися цією публікацією


X