Георгій Драгулян: «Боротися за олімпійські ліцензії в естафетах – можна і треба!»

Георгій Драгулян: «Боротися за олімпійські ліцензії в естафетах – можна і треба!»

В продовження циклу матеріалів про підготовку українських триатлетів до нового сезону, ми надаємо слово Георгію Драгуляну! Відомий український тренер нині перебуває у Вірменії з групою спортсменів з Донбасу. Про особливості підготовки та головні завдання – далі в матеріалі.

Раді Вітати вас! Надайте будь-ласка загальну інформацію по навчально-тренувальному збору.

Ми відпрацювали першу частину збору в Грузії (м. Батумі), п’ять спортсменів і один тренер. Практично всі члени збірної команди України. Двоє атлетів з основного складу – Іван Меншиков та Маргарита Крилова, двоє з кандидатського складу – Андрій Золотухін та Дмитро Шабанов (минулорічні чемпіони по юніорах, які вже перейшли до молодіжного віку), а також одна дівчинка з юнацького віку Петрюк Діана. Будемо готуватися з нею і намагатися відібратися на Юнацькі Олімпійські Ігри.

Ми приїхали в Батумі ще 1 лютого. Розпочали підготовку раніше, ніж зазвичай, адже старт сезону буде раннім. Перші старти – плануємо виступити з Меншиковим і Криловою вже 30 березня в Єгипті на Кубку Африки. Тому в Батумі ми пропрацювали до 10 березня, а потім переїхали у високогір’я Вірменії, місто Цахкадзор. Минулого року ми вже їздили сюди, і був результат! Я переконаний, що там досить ефективне місце для проведення тренувального збору і, що не менш важливо, зараз тут доволі тепло.

Від першої дислокації до другої ми подолали 450 кілометрів. «Вкотились» на рівнину і обсяги в нас дійшли до 100 кілометрів, це відносно рівнина – дуже класне місце для «вкатки» велосипедного сегменту. Окрім цього, тут присутній і гірський рельєф, висота 2200 м, два стадіони на такій самій висоті, басейн і помешкання. Двоє спортсменів згодом полетять на старт буквально на три дні, потім повернуться і до 10 квітня ми продовжимо збір. Після цього спускаємося і стартуємо на першому відбірковому етапі в естафетну команду у Львові.

Нині увага української триатлонної спільноти прикута також до відбіркових етапів на Юнацьку Олімпіаду. Якою ви загалом бачите цю картину? Чи є явні фаворити, або ж всі мають рівні шанси?

Дуже хороші кандидати у Львові, традиційно кожні ЮОІ вони мали учасника. Наприклад, Василь Винницький – дуже хороший хлопчик, перспективний. Він витягнувся буквально за один рік і є надія, що зможе відібратися та доволі непогано виступити. По дівчатках трохи складнішою виглядає ситуація. Менше з тим, до початку відбору ще є час і я також маю сподівання, що хоча б одна людина від України зможе потрапити на Ігри.

За яким принципом ви зараз проводите збір? Будете йти по накатаній програмі минулого сезону, чи плануєте якісь нововведення?

За підсумками попереднього сезону, я задоволений донецькою командою! За багато років ми нарешті маємо призера етапу Кубка Європи – Маргарита Крилова, а Іван Меншиков на цьому ж старті в Туреччині потрапив у ТОП-10. Та й загалом уся команда відмінно себе показала. Напевне, уперше років за п’ятнадцять Донецька область посіла перше місце у Всеукраїнському рейтингу за підсумками внутрішніх змагань, це також неабиякий успіх команди.

Тож, місця проведення збору було вирішено не змінювати, адже минулого року був результат. Все перевірено і я вже трохи розумію, коли йде суперконденсація, вихід після спуску з гір. Стартовий сезон зараз дуже ранній, а ми хочемо ще спробувати набрати міжнародний рейтинг за рахунок двох африканських стартів, щоб потрапляти до стартового листа на етапах Кубку Світу. Будемо пробувати робити особливий акцент на Крилову і Меншикова, щоб відібратися ще й по олімпійській дистанції. А вже з 12 травня розпочинаються рейтингові відбіркові олімпійські мас-старти, і першим з них буде старт у Японії. Маю великі амбіції потрапити саме туди. Плануємо стартувати 30 березня в Єгипті та 5 квітня в Тунісі.

Як ви вже згадували, у Львові відбудеться попередній відбір в естафетні українські команди. Які тут бачите перспективи для своїх спортсменів?

На засіданні тренерської ради я особисто наполягав на тому, що в будь якому випадку треба команду готувати. Треба проводити відбіркові старти, тому що колись ми мали непогані традиції саме в естафеті. До того ж маємо спортсменів – і чоловіків, і жінок, які насправді можуть відібратися та дати результат. Склад у нас доволі таки непоганий, зокрема з дівчаток це та ж сама Софія Прийма, там же і Віра Соснова, і Маргарита Крилова.

Ви вважаєте, що вони вже сьогодні можуть на рівних змагатися з Юлією Єлістратовою?

Це ж коротка дистанція, і Єлістратова є беззаперечним фаворитом – тут навіть нема про що казати. Однак, серед трьох дівчат, яких я назвав, можна знайти гідну, яка буде непогано хоча б виглядати в естафеті. Якщо ж казати про хлопців, то там є Єгор Мартиненко, Олексій Сюткін, Сергій Курочкін – це все доволі сильні спортсмени.

Беззаперечно – треба пробувати вибороти ліцензію в естафеті! Тут навіть не треба голосувати Президії. В будь якому випадку, треба заявлятися. Ми одразу ж переглянули систему відбору і змінили дистанцію у Львові, щоб вона була відбірковою. Цей той формат, який буде саме в естафеті.

Попри ранній початок, у Львові буде гаряче…!

Так, боротьба буде серйозною! Команди спустяться зі зборів та всі будуть приймати участь у цих змаганнях. Звичайно, дистанція доволі коротка, але умови для всіх будуть однакові.

Можливо, щось хочете від себе ще додати?

Хочу побажати нашій збірній успіхів! Я дуже хотів би, щоб наша естафетна команда відібралася на Олімпійські ігри в Токіо!

Поділитися цією публікацією


X