ДТЛ-2021: еволюційний транзит

ДТЛ-2021: еволюційний транзит

Сплав молодості та досвіду – запорука життєвих, спортивних та кар’єрних перемог! Ми переконані, що саме такий підхід стане рецептом успіху й на шляху до розвитку триатлону в Україні. Впродовж багатьох років, лідером та ідейним натхненником Дитячої триатлонної Ліги України був і залишається функціонер з Одеси Анатолій Галецький. Однак, за обопільною домовленістю з 2021-го року Лігу куруватиме не менш відомий тренер та спортивний менеджер з Запоріжжя, віце-президент ФТУ Кирило Кривонос, який в новому складі Президії відповідатиме саме за розвиток дитячо-юнацького триатлону. Про плани та перспективи Дитячої триатлонної Ліги на 2021 рік – від першоджерела.

КИРИЛО КРИВОНОС

«Сказати, що дитячо-юнацький триатлон є чимось новим у моєму житті – я так не можу сказати. Напевне, я вже доріс до такого серйозного, загальнодержавного рівня і відповідного фронту роботи, готовий відповідати за більший пласт, ніж винятково локальний запорізький рівень. Я розумію і знаю, як організовуються змагання серед цієї вікової групи. Сподіваюся, що під розвиток дитячого спорту ми всі спільно знайдемо ресурс, вже є певні напрацювання в цьому напрямку.

Мені активно допомагає Анатолій Галецький, ми сформували разом календар ДТЛ і проговорили всі деталі. Що стосується Дитячої триатлонної Ліги, то головне завдання на новий сезон – це, так би мовити, возз’єднання дітей з більшості регіонів України навколо нашого турніру. В тому плані, що в рамках ДТЛ мають бути свої окремі старти – не лише ті, які підключаються під чемпіонати України для дорослих категорій. Коли на початках йшов активний розвиток ДТЛ, приходили діти – ми мали серйозний бум розвитку дитячо-юнацького триалону! Але потім цей процес став більш стриманим… На жаль, не всі регіони вважають за необхідне розвивати дитячий спорт, давати дітям свою платформу для змагань. Тому ми переконані, що у Дитячої триатлонної Ліги мають бути свої окремі, ні від кого не залежні старти в нашому форматі.

Цього року ми хочемо провести два етапи ДТЛ, які будуть поєднані між собою тренувальним табором для дітей, таким собі кемпом. Господарем цього дитячого триатлонного руху стане місто Бердянськ, яке вперше прийматиме в себе етапи ДТЛ! Це 17 Га території, закритої та абсолютно безпечної для дітей, де можна без проблем провести змагання з триатлону. За планом, діти виступають на етапі Ліги, потім днів п’ять перебувають в таборі й потім знову ще один етап ДТЛ в тому таки Бердянську. Кінцевий успіх нашої ініціативи, звісно, залежатиме в основному від тренерів на місцях, – від того, як вони будуть доносити цю інформацію до батьків та дітей. Наша мета – організувати все так, щоб діти не лише взяли участь у змаганнях, а й покупалися в морі, познайомилися між собою, потоваришували. І це стосується всього молодіжного спорту: до того часу, поки діти не виїжджають на спільні збори, вони один одного не знають. Вони, даруйте, кучкуються своїми групами, своїми регіонами. Я вважаю що це неправильно, і в тому плані теж має бути певний розвиток.

В новому сезоні ми вирішили проводити змагання в тих містах, де Дитяча триатлонна Ліга розвинута і де приділяють достатньо уваги розвитку дитячо-юнацького спорту. Станом на зараз, в рамках Ліги виступають 100-120 юних спортсменів та спортсменок, це якщо говорити про тих, які їздять на змагання більш-менш регулярно. Але є чимало дітей, що виступають винятково на домашніх стартах. До прикладу, в Житомирі є близько 40-ка дітей, але вони далеко не завжди їздять на старти ДТЛ в інші міста, окрім Житомира. Корсунь-Шевченківський на старті сезону справно їздить на змагання – а наприкінці сезону виїжджає дуже рідко. Є три-чотири області, в яких ДТЛ розвинута найбільше, і звідки по 15-20 дітей виїжджають на всі етапи».

АНАТОЛІЙ ГАЛЕЦЬКИЙ

«Роки беруть своє! Розумію, що я вже не зовсім у віці й форматі Дитячої триатлонної Ліги, так би мовити. Кирило Кривонос все ж таки ближче до цього формату. В 2013-му році ДТЛ була започаткована в Одесі Ігорем Абдюніним, командою тренерів та батьків наших вихованців, і впродовж восьми років ми робили все можливе для її розвитку – шукали ресурси, можливості, зацікавлених людей. Але зараз я вже маю більше бажання допомагати, а не виконувати в цьому процесі головну роль. Я дуже вдячний Кирилу за ініціативу і з радістю передаю йому справи. На душі трішки важко, але так буде краще для Дитячої триатлонної Ліги. Поки що ми працюємо разом, ковдру я на себе не перетягую – я її віддав одразу! А якщо моя допомога буде потрібна, як мінімум перший рік я буду завжди поряд. Я надав пропозиції щодо створення технічного комітету, спортивного комітету і всеосяжно допомагатиму на всіх рівнях.

Свого часу була мета запрошувати на наші змагання також дітей з інших країн. Але зараз ситуація така, що максимум, кого ми можемо очікувати на турнірах ДТЛ у 2021-му році, це команду з Молдови. Вони вже давно проявляють інтерес до Дитячої триатлонної Ліги і хочуть приїхати до нас. Дай Бог, щоб цей рік був простішим, ніж попередній – тоді ми зможемо говорити про запрошення іноземних учасників не лише в теоретичній площині».

КАЛЕНДАР Дитячої триатлонної Ліги на 2021-й рік

 

Поділитися цією публікацією


X