«Чемпіонські раунди» для паралімпійської збірної України

«Чемпіонські раунди» для паралімпійської збірної України

В боксі вирішальні заключні раунди перед завершенням поєдинку називають чемпіонськими! Саме такий умовний статус нині мають вирішальні міжнародні змагання, де наші спортсмени-паратриатлети можуть збагатитися заліковими балами і таки відібратися на Паралімпійські Ігри 2020 в Токіо. Вже найближчої суботи наші спортсмени вийдуть на перший у звітному сезоні міжнародний старт – 29 лютого в австралійському місті Девенпорт розпочинається Серія Чемпіонатів Світу 2020 з паратриатлону. 

В рамках підготовки до вирішального півріччя, збірна України під керівництвом головного тренера команди Романа Короля провела тритижневий підготовчий збір в турецькій Аланії. Звідти спортсмени вже сьогодні відлетіли в Австралію.

«На зборах працював увесь склад збірної, боремося за всі можливі паралімпійські ліцензії. Світові конкуренти активно їздять по змаганнях, де тільки можна намагаються заробляти очки. З кожним роком, з ними конкурувати все важче і важче. Але наші спортсмени все ж зберігають непогані шанси потрапити на головні змагання чотириріччя в інваспорті. На зборах добре попрацювала Аліса Колпакчи (атлетка з вадами опорно-рухового апарату) – вона відбирається на Паралімпійські Ігри і має хороші показники в рейтинзі (нині Аліса посідає 5-те місце паралімпійської кваліфікації,ред.). Приїхав її тренер Олексій Целовальніков. Але варто завжди пам’ятати про те, що відбір на Парпалімпіаду в Токіо ще йде і триватиме до 29 червня – тому необхідно зберігати конуентрацію.

Також на Ігри відбирається Віта Олексюк (атлетка з вадами зору) з гайдом Олександрою Гришиною. Анатолій Варфоломєєв (атлет з вадами зору) нині 12-й в паралімпійському рейтинзі, і Василь Закревський (атлет з вадами зору) – на старт сезону він займає 16-ту позицію».

За словами Романа Короля, він працює з командою і як гайд, і як головний тренер. В статусі ще одного гайда – Костянтин Вечканов. Він та Роман Король супроводжують Анатолія Варфоломєєва та Василя Закревського і нині напрацьовують ідеальний варіант тандемів. «Збір був підготовчим, ми напрацьовували ті чи інші схеми взаємодії. Вже зараз відлітаємо в Австралію на етап Серії Чемпіонатів Світу – в Девенпорті є можливість взяти чимало очок паралімпійського рейтингу. Там виступлять Аліса Колпакчи, а також Анатолій Варфоломєєв та Віта Олексюк зі своїми гайдами. Звідти ми полетимо в Абу-Дабі на етап Кубка Світу, де виступлять Василь Закревський і Толік Варфоломєєв. Решта спортсменів після Австралії відлетять в Україну».

За словами головного тренера нашої команди, українських паралімпійців з вадами зору ми також побачимо в Сарасоті (США) всередині травня, де відбудеться етап Кубка Світу. З основних стартів на першу половину року – також чемпіонат світу в Мілані 2 травня. Однак, нині район, де збиралися проводити планетарну першість, перебуває на карантині через коронавірус. Тому доля участі український спортсменів, як і проведення чемпіонату світу в Мілані загалом, нині під питанням.

Поділитися цією публікацією


X