Чемпіонат України з триатлону на довгій дистанції. ПІСЛЯМОВА

Чемпіонат України з триатлону на довгій дистанції. ПІСЛЯМОВА

Минулими вихідними у Сухолуччі відбувся цілий фестиваль триатлону, в рамках якого спортсмени-професіонали боролися за нагороди внутрішньої першості на довгій дистанції. Вашій увазі – коментарі організаторів турніру та призерів чемпіонату України.

Юлія Ястребова, головна організаторка змагань:

«Ми тривалий період часу готувалися до цього старту – і, маю сказати, свято триатлону в Сухолуччі вдалося! Це рекордна кількість учасників, перший в історії України настільки масовий турнір на дистанції IRONMAN серед аматорів та професіоналів. Хочу подякувати Mazing Event, VYSHE ВЫШЕ та всім-всім-всім нашим друзям і партнерам, хто долучився до організації цього яскравого свята! Лише в перший змагальний день на дистанцію вийшли близько трьох сотень учасників.

Ми створюємо якісну альтернативу – пропонуємо проводити дозвілля з користю, виступити самому або ж приїхати повболівати. Є чим зайнятися дітям – батут, рухливі ігри, конкурси образотворчого мистецтва. До речі, на нашому турнірі виступали спортсмени, яким 67 років, і вони стартують «половинку»! На повній дистанції є спортсмени з категорії 60+. Дві найбільш представницькі категорії – це 30-39 років та 40-49 років. На аматорський старт приїхало декілька іноземців – зокрема, спортсмени зі США, Угорщини і навіть Колумбії. І якби не пандемія коронавірусу та де-факто зачинені кордони, то іноземців було би значно більше!

Щодо змагань професіоналів, то на чемпіонат України на довгій дистанції зібралася фактично вся еліта українського триатлону! До речі, призери змагань Ростислав Пєвцов, Сергій Курочкін, Олексій Сюткін, Антон Блохін показали дуже і дуже високі результати – перші троє і взагалі вибігли з 4-х годин. Варто відзначити дуже хорошу і сприятливу для цього трасу, рівний асфальт, ну і звісно майстерність самих атлетів».

Андрій Ястребов, головний організатор змагань:

«Якщо говорити про підсумки чемпіонату України з триатлону на довгій дистанції, то дуже-дуже-дуже швидкий час продемонстрували переможець та призери! 3 години 41 хвилина від переможця змагань – це просто світовий рівень! Прекрасна дистанція, плавальний сегмент як на мене був навіть дещо довшим за формат. Але відмінна траса, плюс сприятливі погодні умови допомагали спортсменам продемонструвати все своє вміння.

Щодо організації змагань, то я вважаю, що нам вдалося поєднати свято спорту і якісне дозвілля для вболівальників, цілих родин! Все було гармонічно – змагання для професіоналів і особливо для аматорів, які люблять спорт, тренуються для себе, покращують своє здоров’я. Знову ж таки, відмінна як для викликів сьогодення локація – все вийшло так, як треба! Переконаний, що Сухолуччя залишиться для нас головним місцем для стартів і на наступний, сподіваюся вже не коронавірусний 2021 рік».

Едуард Панарін, головний тренер збірної України з триатлону:

«Організація – відмінна! Ми ростемо в цьому плані, тут жодних сумнівів. Фактично, всі організаційні моменти лягли на плечі Юлії Ястребової та групи TRIATMAN, ми лише їм допомагали кожен на своєму рівні. Цьогоріч ми мали серйозних дефіцит спортивних змагань. І саме в цій локації відбулися наші основні турніри – рекреаційний комплекс у Сухолуччі відповідає всім вимогам безпеки та протиепідеміологічних заходів. Всі скучили за триатлоном, за змаганнями – тому такий ажіотаж цілком зрозумілий! Лише в змаганні еліти взяли участь більше трьох десятків триатлетів, а загалом тільки в перший день змагань на дистанцію вийшло близько трьохсот спортсменів, якщо ж брати загалом усі три змагальні дні – то це півтисячі учасників!

Якщо брати попередні роки, то на чемпіонаті України з триатлону на довгій дистанції еліта майже не виступала, від сили 12-13 чоловік… А цьогоріч – їх більш ніж у два рази більше! Тобто, приблизно 70% від загальної кількості наших збірників виступали в Сухолуччі. Цей турнір – це просто окремий старт для наших атлетів, які мають можливість розстартуватися. Це не є відбір кудись там, абощо – світові офіційні старти майже всі перенесено на наступний рік. Це більше психологічний момент, – щоб люди виступили, відчули впевненість. Звісно, якби «на носі» були б якісь важливі турніри, то такої кількості професіоналів на довгій дистанції ми б не побачили.

Щодо результатів, то тут майже без несподіванок. Можливо, варто відзначити срібного призера Олексія Сюткіна, який вже почав помалу відпочивати від великого триатлону. Але в Сухолуччі він показав хороший рівень! Знову ж таки, довга дистанція – це вже для більш вікових спортсменів. Той таки Віталій Воронцов, який нещодавно лише перейшов у молодіжну вікову категорію з юніорів та є природженим спринтером, мав на дистанції певні труднощі. Але чемпіонат України на довгій дистанції – це радше підсумковий старт перед завершенням змагального сезону, тому ці результати ми враховуємо дуже умовно. Ще буде кілька чемпіонатів України восени.

Загалом, через пандемію коронавірусу в нас виявилася неповноцінною перша частина сезону, вся весна. Але загалом усе, що ми запланували – ми провели, дякувати Господу. Міжнародного календаря ми не маємо, будувати якісь стратегічні плани – собі на шкоду. Надіємося, що наступного року не відмінять Олімпійські Ігри, куди вже пробила собі шлях наша Юлія Єлістратова. Тому тримаємо кулаки за неї та загалом за ймовірність проведення Олімпіади, а також за наш чемпіонат Європи 2021 в Дніпрі».

Лілія Барановська, чемпіонка України з триатлону на довгій дистанції:

«Найважчим для мене виявився плавальний сегмент. Через карантинні обмеження я дуже сильно втратила форму в тому аспекті. Вело – це мій коронний вид триатлону, тому тут в принципі для мене все зрозуміло, прийшлося наздоганяти суперниць на велоетапі і я була до цього готова. Як показали змагання, не менш готовою я була і до бігового етапу – як підсумок перемога на чемпіонаті України, якій я дуже рада.

Довга дистанція – це загалом моя спеціалізація! Мені хотілося підтвердити статус чемпіонки України. Минулоріч я не стартувала на внутрішній першості через травму, тому в моральному аспекті для мене було важливим повернутися, і повернутися з перемогою! Я налаштовувалася на біг по своєму «пейсу», і коли на вело я вийшла на другу позицію – я розуміла, що Ксенія Левковська (виступає за збірну Азербайджану і її результат не йшов у загальний офіційний залік чемпіонату України,ред.) біжить значно швидше і запас вона має. На вело я виклалася по-максимуму, тож бігти було важко… Як підсумок, я не наздогнала її – але й суперницям не дозволила випередити себе.

Триатлон – це вже стиль мого життя! Цьому виду спорту я присвячую левову частку свого часу і не уявляю себе поза триатлоном. Моя мета – як не дивно, це не Олімпійські Ігри, триатлон на довгій дистанції наразі не включено до програми Олімпіад. Тому я ставлю собі за мету виступ на чемпіонаті світу й місце в ТОП-10 на фініші, це як мінімум».

Олексій Сюткін, срібний призер чемпіонату України з триатлону на довгій дистанції:

«Не можу сказати, що срібна нагорода на «половинці» стала для мене несподіванкою. Навіть більше – я розраховував, що суперники будуть сильнішими і покажуть більш конкурентну боротьбу. Я не надто готувався, плавав лише по два рази на тиждень. І навіть не розраховував, що я випливу добре. Однак, я провів збір у Прикарпатті, потім просто підтримував форму без надзусиль – як виявилося, цього було достатньо для непоганого результату.

Маю сказати, що особисто мені не надто сподобалося, що чимало суперників сиділи «на колесах» один в одного. Це все ж таки індивідуальна гонка, індивідуальний формат змагань – тут кожен має бути сам за себе і ти маєш проходити довгу та напів-довгу дистанцію наодинці. «Драфтинг» потрібно викорінювати в таких форматах»

Поділитися цією публікацією


X