Чемпіонат України в Сухолуччі. ПІСЛЯМОВА

Чемпіонат України в Сухолуччі. ПІСЛЯМОВА

Вашій увазі ексклюзивні коментарі учасників та організаторів першого в сезоні офіційного чемпіонату України – внутрішньої першості з триатлону на спринтерській дистанції.

Віталій Воронцов, чемпіон України з триатлону на спринтерській дистанції (2020):

«Старт був дуже довгоочікуваним. Майже 10 місяців ми не виступали, тож дуже хотілося те, що ми напрацювали на тренуваннях, втілити у результат. Я вважаю, що мені вдалося це зробити! Щодо перемоги в чемпіонаті жодної феєрії немає, бо я дивлюся далі – на Європу, на світ, Кубки світу та Кубки Європи серед дорослих. Там зовсім інший рівень, тому мені ще багато над чим потрібно працювати. Зокрема, за два тижні у Вишгороді планую відібратися і поїхати на чемпіонат Європи серед дорослих. А якщо говорити загально про повноцінний перехід на дорослий рівень, то поки що я не так добре готовий. Точніше, морально я мабуть готовий – а от фізично треба ще багато працювати».

Юлія Єлістратова, чемпіонка України з триатлону на спринтерській дистанції (2020):

«Я контролювала гонку, але маю визнати, що не все пішло за планом – в певних моментах, самопочуття було не найкращим через харчове отруєння за кілька днів до старту. Слабувато себе почувала, плюс ці змагання відбувалися на фоні тренувального навантаження – ми не скидали обертів та інтенсивності. Тим не менше, я дуже рада, що в нас є такі достойні спортсменки, як Софійка Прийма! Це додає мені мотивації розвиватися далі, ще більше працювати при різних, як то кажуть, розкладах на трасі. Тому гонка для мене вийшла як мінімум цікавою, це точно. Приємно виступати вдома! Це цікаво для різноманіття, тут зовсім інша атмосфера та зовсім інший склад учасників, інший план на гонку. Коли я виступаю на таких стартах – намагаюся витиснути для себе максимум, відпрацювати ті чи інші моменти. Тож, домашні змагання є корисними, особливо в світлі того, що зараз немає міжнародних стартів».

Софія Прийма, срібна призерка чемпіонату України з триатлону на спринтерській дистанції (2020):

«Гонка була по-своєму особливою, по-своєму тяжкою. Після такої довгої перерви ніхто – ну, принаймні, я так точно – не знав своїх істинних можливостей. Я не знала, як почувають себе решта дівчат. Кожен тренувався сам по собі у своїх містах. Але я дуже рада своїй фізичній формі – буду ще старатися, є куди ростити і є над чим працювати. Якщо загалом, то я дуже задоволена ходом цієї гонки. Триатлон – це такий вид спорту, де дуже важко передбачити все наперед. Буває так, що все йде за твоїм планом – а буває ні, проблеми зі здоров’ям, погодні умови… Я маю таку особливість, що я не дуже добре виступаю в спеку. Мені краще виступати якраз в таких умовах, які були в неділю. Також мені краще дається велосипед. Тому не знаю, побачимо, що буде через два тижні у Вишгороді – але я готуюся відповідально».

Андрій Більда, президент Федерації триатлону України:

«Карантинні вимоги – це найголовніше, на що ми звертали увагу підчас організації цих змагань. Ви могли бачити, що в нас всі спортсмени розведені по категоріях і по потоках. Старт відбувається в різний час і в різних місцях – таким чином, щоб одночасно в змаганнях не брали участь більше 50 осіб, як це вимагають затверджені антиепідеміологічні вимоги. В кожній з хвиль стартуючих перебуває не більше 50-ти учасників. Наприклад, якщо говорити про чемпіонат України серед професіоналів, то в нас стартувало 47 чоловіків і 33 жінки. Аматорів – більше ста учасників, але вони теж розбиті на хвилі не більш як по 50 осіб. Серед всіх олімпійських видів спорту в Україні ми є першими, хто проводить офіційний чемпіонат . Це для нас велика відповідальність! Адже від того, як пройдуть змагання з точки зору дотримання всіх рекомендацій і правил залежить те, чи дозволять проводити чемпіонати з інших видів спорту в майбутньому. Тому я вітаю всіх зі святом спорту, бажаю всім якомога скоріше вийти з карантину переможцями, побільше проводити часу на свіжому повітрі – адже імунітет можна і потрібно загартовувати. Він здобувається на сонці, на свіжому повітрі, у воді, завдяки фізичним вправам – усьому тому, що поєднує в собі наш вид спорту.

Хочу відзначити дуже знакову перемогу молодого атлета з Київщини Віталія Воронцова! Не можу сказати, що його результат був сенсаційним – ми очікували, що він буде в трійці призерів. Але те, що він переміг і переміг впевнено – це надихає! Адже ми бачимо, що навіть у цих складних умовах він зумів правильно побудувати свою підготовку і прийти до цієї перемоги. Щодо жінок, то Юлія Єлістратова вкотре підтвердила власний високий клас. Можна сказати, що вона без особливих надзусиль на біговому сегменті здобула цю перемогу, випередивши всіх учасниць. На правду, у Єлістратової сьогодні в Україні суперниць немає – вона реально входить до переліку найсильніших триатлеток світу! Ми бачимо, в якій прекрасній формі вона перебуває – активно тренується і не зупиняла підготовки протягом усього карантину. Дуже сподіваємося, що наступного року таки відбудуться Олімпійські Ігри, на яких Юлія Єлістратова представить Україну».

Поділитися цією публікацією


X