Чемпіонат України у Львові. АНОНС з Едуардом Панаріним

Чемпіонат України у Львові. АНОНС з Едуардом Панаріним

Вже цими вихідними (12-14 квітня 2018 року) великий триатлон повертається на українську землю! Після затяжної перерви в календарі змагань, пов’язаної з закордонними зборами левової частки наших триатлетів, майже всі найсильніші вийдуть на дистанцію у Львові. Про статус відкритої внутрішньої першості на спринтерській дистанції ми поговорили з головним тренером збірної України Едуардом Панаріним.

«Наші спортсмени відпрацювали повністю підготовчий період. Як ніколи ми задіяли максимальну кількість людей, спортсменів усіх вікових груп. Робота виконана дуже великих об’ємів, і цей старт для мене, як для головного тренера, дуже важливий в плані можливостей переглянути результати роботи в цей підготовчий період. Хто і наскільки плідно працював на зборах, як підготувалася збірна України (в тому числі члени штатної команди), що ми маємо станом на зараз. Звільнена від змагань лише Юлія Єлістратова – вона в нас абсолютний лідер, тож для неї зроблено виняток. Вона продовжує підготовку на тому ж таки зборі на Кіпрі, й наступний старт для неї буде в Китаї 6 травня (Кубок Світу в Ченгду).

Попередньо, у Львові ми хочемо переглянути тих людей, які в нас спроможні виступати на супер-спринтерській дистанції й представляти країну. Хочеться також переглянути молодь та юніорів, на скільки вони станом на зараз конкурентоздатні боротися з дорослими спортсменами саме на цій супер-спринтерській дистанції. Ситуація така, що близько попередніх восьми років ми, як Федерація, працювали на дорослих спортсменів групи Elite. Решта вікових груп дуже зрідка кудись вивозили. Якщо, до прикладу, в 2006-2007 роках ми ще «обкатували» молодь (та, яка зараз і є по суті спортсменами групи Elite) по міжнародних стартах, то нині ми пропустили цей момент – в тому числі, через ситуацію, яка склалася в країні. Зараз потрібно це все наздоганяти, і, на мою думку, більше уваги приділяти саме молоді та юніорам. З ними потрібно працювати, їх потрібно вивозити за кордон на змагання, щоб вони здобували досвід. Тим паче, що нині ми маємо достатньо непогану команду молоді, яка має здорові амбіції щось показати й довести. Цьому сприяє і відмінний мікроклімат всередині колективу – дуже важливі спільні збори всієї команди, як от, на приклад, зараз були в Чорногорії.

Якщо говорити про завдання в цілому на сезон, то в першу чергу варто відзначити, що відпрацювали передсезонку всі по максимуму. Будемо намагатися, щоби так само, як і минулого року, цю підготовку, яку наші спортсмени всіх рівнів і груп пройшли – щоб вона не була даремною. Ставимо завдання, щоб наші спортсмени достойно представили Україну на чемпіонатах Європи – чи то юнацькому, чи дорослому. Також в нас скоро починається олімпійський відбір. Звісно, Юлія Єлістратова буде претендувати на ліцензію, а от по чоловікам картина не така райдужна. Згодом ми розумітимемо, чи зможе хтось включитися в боротьбу за путівку на Ігри з наших чоловіків. Адже Єлістратова традиційно високо перебуває в рейтингу для відбіркових змагань, а от з наших хлопців поки що нікого немає навіть в межах перших двох сотень рейтингу. Конкуренція у світі зростає, тож нашим спортсменам потрібно проявляти себе одразу й заробляти залікові бали на тих стартах, на які їх делегує держава. Давати багато шансів для того, щоб виступати і потім ще й надолужувати втрачене, сьогодні немає можливості».

Поділитися цією публікацією


X