Чемпіонат України на олімпійській дистанції. ПІСЛЯМОВА

Чемпіонат України на олімпійській дистанції. ПІСЛЯМОВА

Вашій увазі ексклюзивні коментарі учасників та організаторів головного внутрішнього старту сезону.

Сергій Курочкін, чемпіон України з триатлону на олімпійській дистанції

«Це була важка перемога! Я утримав титул чемпіона України на олімпійській дистанції та довів сам собі, що маю сили йти далі. Дякувати, нам вдалося відірватися від групи переслідувачів ще на плавальному етапі, а потім і примножити відрив на вело. Ми добре спрацювалися з хлопцями – злагоджено їхали і відірвалися від групи на 2 хвилини, що дозволило нам забезпечити собі комфортний відрив, а вже на бігові здобути ніби й легку, однак виснажливу перемогу. За відчуттями, сьогодні я втратив кілограма три, не менше! Щодо боротьби зокрема і з Ростиславом Пєвцовим, то скажу так – сили я маю, однак наша країна не має такого фінансування спорту, як той таки Азербайджан, за який виступає Ростик. Ми не можемо виступати на багатьох закордонних стартах. Невдовзі має відбутися чемпіонат Європи, на який я маю поїхати в складі збірної України – розстартувавшись, почуваю себе значно краще, набираю форму після карантину»

Юлія Єлістратова, чемпіонка України з триатлону на олімпійській дистанції

«Я планувала і планую перемагати на всіх змаганнях, в яких беру участь. Спеціальної підготовки під цей старт не було – можна сказати, я виступала під навантаженням. Тим не менше, впродовж всієї дистанції я відчувала цілковиту впевненість у власних силах. Це була дуже цікава гонка, яка мені сподобалася – все пішло за планом. На плаванні я почувала себе дуже добре. Користуючись нагодою, хочу подякувати Риті Криловій, яка мене вивела на позицію – за нею було дуже приємно пливти. На вело добре попрацювали з Софією Приймою, ну а потім я вже бігла у власне задоволення. Варто відзначити і Марину Кирик – я вважаю, що бронзова медаль дорослого чемпіонату України в такому юному віці є неабияким досягненням для неї. Вона не так давно почала займатися триатлоном, але я одразу звернула увагу на її виступи. На велосгменті Марина практично до останнього трималася з нами, непогано бігла. І я щаслива з того, що в Україні з’являються такі амбітні молоді спортсменки!

Попереду основний старт – чемпіонат Європи в Естонії наприкінці серпня. Зараз ми з’ясовуємо, наскільки це реально в нинішніх умовах виїхати за кордон. Я сподіваюся зробити серію стартів перед континентальною першістю – виступити в Ризі 16 серпня на Baltic Championships, за тиждень після цього на Кубку Європи в Польщі, ну і потім вже безпосередньо ЧЄ в Тарту»

Віталій Воронцов, срібний призер чемпіонату України з триатлону на олімпійській дистанції

«Загалом, я задоволений другим місцем на «олімпійці». Два тижні тому я переміг на спринтерській дистанції, хотілося оформити золотий дубль – але й срібло вважаю прийнятним результатом. Це мій перший рік в еліті українського триатлону, тому все йде за планом. Моя мета – всупереч всій непростій ситуації з фінансуванням спорту в країні я працюю над тим, щоб потрапити на Олімпійські Ігри 2024 і там якомога краще виступити. Якщо говорити про олімпійську дистанцію та виступи в еліті станом на зараз, то зізнаюся, що мені трохи незвично – дистанція в два рази більша і підготовка має бути відповідною. Ми виконали дуже великий об’єм роботи під час карантину і я був готовий сьогодні відсотків на 80.

Моя дівчина Марина Кирик здобула бронзу, і в нашій родині – піднесений настрій і свято. Ми тренуємося разом і фактично весь час перебуваємо разом. Це підтримка, допомога і розуміння! Вона підтримує мене – я підтримую її. В триатлоні я трохи довше, тому й знаю більше – своєю чергою, Марина прийшла в триатлон з плавання на відкритій воді й фактично саме вона навчила мене плавати на належному рівні»

Іван Іванов, бронзовий призер чемпіонату України з триатлону на олімпійській дистанції

«Відносно спринту, де я зазнав падіння на велоетапі й загалом не показав свій максимум, бронзова медаль на «олімпійці» – напевне, це все ж таки успіх! Сьогодні теж не все склалося так, як я планував – на плаванні я «проспав» момент, коли «пачка» розірвалася, тож ненадовго виключився з боротьби і в підсумку «завис» між двома групами. Ми втрьох – я, Віталій Воронцов і Єгор Мартиненко – намагалися наздогнати лідерів, доклали чимало зусиль. Однак нам не вдалося цього зробити, навіть навпаки – нас наздогнала велика група і ми вже програвали трійці лідерів 2 хвилині. На «олімпійці», за нинішніх швидкостей – це ціла прірва! Фактично, боротьба була за друге-третє місце, і я радий, що вдалося здобути медаль»

Андрій Більда, президент Федерації триатлону України

«Найсильніші триатлети України в абсолютній категорії змагалися за медалі чемпіонату України, а також за право представляти Україну на чемпіонаті Європи в Естонії. Ми дуже сподіваємося, що він таки відбудеться. Чемпіонат Європи вже було двічі перенесено через пандемію коронавірусу, але на сьогоднішній день ці змагання в європейському календарі є і наші атлети до них готуються. Щодо чемпіонату України на олімпійській дистанції, то тут зібралися найсильніші! Мета цих атлетів – тренуватися і показувати найвищий результат. Ми бачимо досить невелику кількість учасників – 34 чоловіки та 17 жінок, однак в умовах протиепідеміологічних заходів ми робимо все можливе, щоб убезпечити здоров’я учасників змагального та організаційного процесів.

Рівень результату лідерів на мій погляд є дуже високим! Юлія Єлістратова – єдина українська спортсменка, яка перебуває в ТОП-50 найсильніших триатлеток світу і претендує на участь в Олімпійських Іграх. Сама її присутність на чемпіонаті України вже є знаковою подією. Щодо чоловічого заліку, то на жаль у нас поки що таких досягнень на міжнародній арені немає»

Поділитися цією публікацією


X